جایگاه آموزش آنلاین در سال 2020

آموزش آنلاین در سال 2020

اولین بار آموزش آنلاین، در دهه 1990 به عنوان روشی برای افزایش آموزش چهره به چهره به وجود­ آمد. طی دهه­ ها، آموزش آنلاین به یک رویکرد مرسوم تبدیل شده­ است که از روشی که در ابتدا طراحی شده بود  فراتر رفته است. فناوری ­های بی شمار و روندهای مختلف آموزش از راه دور، باعث ایجاد تحولاتی عمیق شده است که در نهایت باعث کم رنگ شدن نقش رهبری معلم شده است.

شکی نیست؛ مزایای آموزش  از راه دور به طور قابل توجهی از مزیت های آموزش مستقیم پیشی گرفته است. به عنوان مثال، آموزش از راه دور انعطاف پذیر مقرون به صرفه و مناسب است و باعث صرفه جویی در وقت می­‌شود. با این حال حتی با بهترین نرم افزارهای برتر LMS، بدون اطلاع کافی از آخرین تحولات آموزش آنلاین، به دست آوردن این مزایا می تواند چالش برانگیز باشد. ما در این مقاله شروع، تحولات و آخرین آپدیت ­های آموزش آنلاین را طبق آخرین آمار بررسی می­کنیم تا اطلاعاتی سودمند به منظور ارتقاء داتش عمومی شما از این فناوری، در اختیارتان بگذاریم.

تاریخچه آموزش آنلاین

 آیا می­‌دانید که اولین دوره آموزش رایانه ای در دهه 1960 برگزار شده است؟ بله، این درست است. به طور کلی پس از اوج استفاده از اینترنت، درآمد صنعت آموزش از راه دور در یک مسیر صعودی قرار گرفته است. در حقیقت، از اواخر قرن گذشته، درآمد حاصل از آموزش آنلاین در آمریكا 900٪ افزایش یافته است .

در جدول زیر میزان پذیرش آموزش آنلاین را در کشورهای مختلف را مشاهده می­‌کنید:

تاریخچه آموزش آنلاین

اولین و مهم ترین دلیل رشد سریع آموزش آنلاین، دیجیتالی شدن است. رشد سریع اتصال ، اطلاعات و دستگاه­های دیجیتال باعث افزایش شتاب برای ماندن در پلتفرم شده است. همچنین مقرون به صرفه بودن و انعطاف پذیر بودن آموزش آنلاین باعث رشد بازار و سرمایه شده است. علاوه بر این، عوامل کلیدی وجود دارد که باعث افزایش کاربری این فناوری شده است.

سازمان‌ها دریافته اند که با استفاده از بهترین ابزارهای نرم افزاری آموزش از راه دور، می توان 30٪ بهره وری را افزایش دهند، نه تنها بهره وری بلکه مشارکت کارکنان را نیز 60%  افزایش می­دهد. از همه مهمتر، آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش چهره به چهره میزان حفظ دانش بهتر (حداکثر 60٪) را دارا می­باشد. این و سایر مزایا بسیار اغوا کننده به نظر می­ آید، برای مثال جای هیچ تعجبی نیست که 77٪ سازمان­های آمریکایی در سال 2017 از این گونه سیستم ­ها استفاده می‌­کردند.

افزایش بهره وری با آموزش و کلاس آنلاین

در جدول زیر مزایای آموزش آنلاین در بخش­های مختلف را مشاهده می­کنید، که از سمت راست شامل مشارکت کارمندان، افزایش بهره وری و افزایش دانش است.

افزایش بهره وری کلاس آنلاین

صنعت آموزش آنلاین از تغییر عادات یادگیری ، ظهور نیروی کار جدید و نوگرا و ظهور اقتصاد وابسته به اینترنت بسیار سود کرده است. پیش بینی برنامه آینده و پیش بینی­ های مربوط به سال 2021 به شما کمک می کند یادگیری و پیشرفت خود را برای برآوردن نیازهای جدید بازار متحول کنید.

علاوه بر این، استفاده از آموزش آنلاین در تمامی زوایا، هزینه ­های شما را کاهش می­‌دهد و در وقت شما صرفه­ جویی می­‌کند. همچنین شما از طریق این نوع آموزش می‌­توانید عملکرد دانش ­آموزان و حتی کارکنانتان را زیر نظر داشته باشید. آمار به دست آمده نشان می­‌دهد انتخاب نوع پلتفرم در تمامی زمینه ‌­ها تفاوت بزرگی در میزان بهره وری شما از دوره ­های آموزشی‌تان ایجاد می‌­کند.

پیشنهاد همیشگی ما به شما رومیت است، شما می­توانید با استفاده از تست رایگان ما، ابزار ها و امکانات را به صورت آزمایشی بررسی بفرمایید و بهترین پکیج مناسب نیازتان را تهیه کنید.
نظرات