آموزش آنلاین زبان انگلیسی و چالش های پیش روی آن

آموزش آنلاین زبان انگلیسی و چالش های پیش روی آن

چالش یادگیری زبان انگلیسی

این امر برای هیچکس پوشیده نیست که یادگیری زبان دوم می‌تواند تبدیل به ابزاری قدرتمند و عاملی برای پیشرفت در هر زمینه ای باشد. به شرط اینکه شما چالش های روبه رو و موانع را کنار بگذارید و با ذهنی باز به این مسئله بپردازید. انسان امروزی به فراست دریافته است که بی اطلاعی از زبان جهانی، ناخودآگاه به بی اطلاعی از دستاوردهای جوامع دیگر منجر می شود.

جامعه ای که زبان جهانی را فرانگیرد و به آن بی محلی کند، دیر یا زود مجبور می شود که چرخ را دوباره اختراع کند و همواره از موفقیت های جوامع دیگر، چند گام عقب تر می ماند. این احساس نیاز به یادگیری زبان دوم، به میزان ارتباطات جهانی کشورهای مختلف، ارتباط مستقیم دارد. حالا ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا زبان دوم؟ یادگیری این زبان چه تاثیری در کیفیت زندگی حرفه ای و حتی زندگی عادی ما دارد؟

باید بدانید که کودکان دو زبانه معمولا بهتر از کودکان تک زبانه می‌توانند توجه خود را به مطالب معطوف کنند، خلاقیت بیشتری دارند و مسائل پیچیده را بهتر حل می‌کنند. متخصصان اعتقاد دارند آموزش زبان اثرات پیری را در مغز کاهش می‌دهد. یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان اشتغال است. معمولا افرادی که به دو زبان تسلط دارند سریع‌تر وارد بازار کار شده و پیشرفت بهتری دارند. یادگیری زبان جدید اگر در سنین پایین انجام گیرد باعث می‌شود کودکان در سنین بالا روان‌تر از دیگران صحبت کنند. با پیدا کردن یک استاد یا آموزشگاه زبان مناسب برای کودکتان آینده‌ی شغلی او را تضمین می‌کنید و به آن‌ها شانس بیشتری برای بهتر زندگی کردن می‌دهید.

حتی اگر خودتان همین الان تصمیم به یادگیری زبان گرفته‌اید باید بدانید که هیچ وقت دیر نیست و می‌توانید در هر سنی برای آن اقدام کنید. اما شاید در نظر داشته باشید قبل از شروع یک زبان جدید، با چالش های آن رو به رو شوید و آمادگی لازم را کسب کنید. درمورد کسانی که صرفا به جهت علاقه یا به دست آوردن یک زمینه اولیه برای انجام بهتر حرفه ی خود, به یادگیری زبان دوم پرداخته اند این عدم تسلط شاید خیلی حائز اهمیت نباشد.

اما برای افرادی که این زبان دوم اساس حرفه شان است ماجرا کمی متفاوت است. مثلا یک مترجم حضوری یا همزمان برای انجام صحیح ترجمه ( چه در بحث ترجمه تخصصی و چه ترجمه عمومی) باید به زبان گفتاری مسلط باشد, چرا که مجبور است بدون وقفه مکالمه ای را ترجمه کند.


در ادامه مقاله به بررسی چالش های پیش رو می‌پردازیم:

  با خیالت راحت اشتباه کنید

اولین چالش یادگیری برای زبان دوم یا به طور خاص زبان انگلیسی ، اصرار زبان‌آموزان به صحبت کردن بی‌عبیب و نقص است. همه به ذات از اشتباه کردن هراس داریم. همواره نگران نگاه و حرف دیگران هستیم. بنابراین می‌خواهیم بی‌عیب و نقص باشیم. این حس کمال‌گرایی در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی نیز دیده می‌شود. حال آنکه فراموش کرده ایم زبان مادری خود را با تکرار اشتباهات و یادگیری از از آنها آموختیم. پس در اولین مورد باید بدانیم که یادگیری زبان بدون اشتباه کردن و فراگیری از اشتباهات غیر ممکن است. اگر می خواهید بخوبی انگلیسی صحبت کند اول باید به خوبی اشتباه کنید.

آنقدر تمرین کنید تا درست تلفظ کنید

مشکلات بر سر راه تلفظ زبان انگلیسی به چند دسته تقسیم می شوند که چند نمونه از آن را بررسی می‌کنیم:

صداها

زبان انگلیسی ۱۹ آوای مختلف دارد و ۲۵ آوای مختلط دارد، که در هنگام تلفظ این ۱۹ آوا بخش‌های مختلف زبان و دهان درگیر می‌شوند. بعضی از حروف صدادار با آوای بلندی تلفظ می‌شوند و بعضی دیگر با آوای کوتاه، اما تلفظ تمام حروف صدادار با صداهای مختلف بر اساس تاکیدی که در تلفظ آن آوا در بخش‌های مختلف آن استفاده می‌شود از یکدیگر تمایز پیدا می‌کنند. بیشتر زبان‌آموزان توان تلفظ بیش از ۵ آوا را ندارند و در تلفظ آواهای مختلط دچار مشکل می‌شوند. صداهای مختلط هم کمی در تلفظ دشوار هستند. تقریبا برای تمام غیر انگلیسی زبان‌ها تلفظ th دشوار است. تلفظ حرف R نیز در بعضی کلمه‌ها با دشواری روبه‌رو است و باعث اشتباهات زیادی می‌شود. همه دانش آموزانی که علاقمند به یادگیری زبان انگلیسی هستند نیاز به فراگیری تلفظ‌ صحیح آواهای مختلف دارند.

رعایت استرس در تلفظ کلمات

درک استرس یا تاکید در بیان درست واژه ها بسیار مهم است. استرس به نوعی تغییر فرکانس صداهاست. استرس می تواند بر روی هر بخش از کلمه قرار بگیرد. در زبان فارسی ما معمولا استرس را در بر صدای انتهای واژه می گذاریم و البته استرس خیلی کم است. اما برای مثال در لهجه اصفهانی یا یزدی گاهی استرس واژه را تغییر می دهند. این بار دقیقا به نحوه ادا کردن واژه ها در این لهجه توجه کنید، احتمالا متوجه می شوید که تفاوت معمولا به خاطر متفاوت بودن کلمات نیست بلکه تنها استرس کلمات تغییر کرده است.
حالا ممکن است این سوال پیش بیاید که در مقابل چالش های روبه رو باید چه واکنشی نشان داد، در ادامه به بررسی راهکارهای پیش رو می‌پردازیم:

خوب گوش کنید و تکرار فراموش نشود

کلیپ های کوتاهی به زبان مورد نظرتان دانلود کنید. روزانه به آن ها گوش دهید و هر چه گفته می شود را تکرار کنید. با تکرار چند ثانیه از کلیپ تمرین را آغاز کنید تا بتوانید روی هر صدا و تلفظ تمرکز کنید.

خاطرات روزانه بنویسید

هدف از نوشتن خاطرات روزانه به زبان مورد نظر، یادگیری استفاده فعال از واژگانی که آموخته اید و همچنین توانایی صحبت کردن درباره خودتان به زبان مورد نظر است. با نوشتن یک پاراگراف معرفی خودتان را آغاز کنید. اگر صبح ها می نویسید، می توانید برنامه روزانه خود را شرح دهید و اگر شب ها می نویسید، می توانید توضیح دهید که روز خود را چگونه گذراندید.

 صدای خودتان را ضبط کنید

از روی مطلبی بخوانید یا حرف بزنید و صدای خود را ضبط کنید. به صدای ضبط شده خود گوش کنید تا متوجه شوید باید روی تلفظ کدام واژه ها بیشتر کار کنید. یکی از ساده ترین کارها، خواندن مطلبی است که در دفترچه خاطرات روزانه خود نوشته اید. می توانید بخشی از یک خبر را انتخاب کنید و آن را بلند بخوانید.

روزانه چند کلمه حفظ کنید

سعی کنید هر روز حداقل یک کلمه یا اصطلاح را حفظ کنید و به آن مسلط شوید. فقط معنای کلمه را حفظ نکنید، سعی کنید در جمله از آن کلمه استفاده کنید.

رومیت به عنوان نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگان برای شما یک سرویس رایگان ارائه می دهد که شما می‌توانید با مطالعه آموزش دریافت سرویس رایگان، برای اولین بار از این سرویس استفاده نمایید.رومیت با فراهم آوردن یک فضای کاربردی، امکانات لازم برای پیشبرد اهداف تحصیلی و آموزشی را برای شما به ارمغان می‌آورد. همچنین با تهیه پکیج زبان می‌توانید از چندین وب کم فعال در کلاس خود استفاده کنید.

همین حالا از لینک زیر برای تست رایگان رومیت اقدام کنید.کلاس آنلاین خود را رایگان برگزار کنید!