برگزاری کلاس آنلاین در اسکایپ ممکن است؟

آیا در اسکایپ امکان برگزاری کلاس آنلاین است؟

در این مقاله با آموزش برگزاری کلاس آنلاین در اسکایپ همراه شما خواهیم بود .

اسکایپ یا Skype یک پیام رسان متنی ، صوتی و ویدئویی است. اسکایپ توسط شرکت Microsoft عرضه شده است. پیام رسان اسکایپ کاملا رایگان است وبرای تماس های صوتی و تصویری نیز امکانات رایگان هستند. تماس­­های غیر رایگان نیز برای تماس های خارج از شبکه اسکایپ است. برای استفاده از اسکایپ می بایست برنامه مربوطه را دانلود کرد و پس از ثبت نام و احراز هویت می توانید از آن استفاده نمایید.

Skype یک ابزار ارتباطی بر مبنای وب است که به مردم اجازه می­دهد تا ویدیو کنفرانس برگزار کنند، تماس بگیرند و پیام ارسال کنند. Skype بیش از300 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد. Skype شرایط برگزاری کلاس آنلاین را دارد. برای برگزاری کلاس آنلاین در اسکایپ دانش آموزان می­توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند و دانش خود را ارتقاء دهند. آنها با استفاده از Skype می­توانند پروژه خود را به اشتراک بگذارند، توانایی سخن وری خود را بهبود ببخشند و به تبادل اطلاعات در مورد کتاب­هایی که خواننده اند بپردازند. همچنین  Skype شرایطی برای دانش آموزان و معلمان فراهم کرده اند تا بتوانند بازدید واقعی از اماکن مختلف تاریخی داشته باشند، با محققان و نویسندگان ارتباط برقرار کنند و با دانش آموزان در سراسر جهان تبادل  علمی داشته باشند.

دیگر امکانات اسکایپ برای برگزاری کلاس آنلاین

همچنین Mystery Skype یک بازی آموزشی برای برقراری ارتباط دو کلاس از دو جای مختلف جهان با یک روش جذاب است. در Skype دو کلاس می­توانند یکدیگر را مورد خطاب قرار دهند و مکان کلاس دیگر را مشاهده کنند. هم جالب و هم بازی آموزنده برای کاربران است. به هر حال، نباید فراموش شود که تفاوت زمانی مختلف بین کشورها ممکن است یک مشکل برای ارتباطات بین کشوری باشد.

آیا برگزاری کلاس آنلاین در اسکایپ ایده آل است؟

امروزه بازار کلاس آنلاین حسابی گرم شده است و هر کس به دنبال پلتفرم ایده­آل برای اهداف آموزشی خود است. همه به دنبال کلاس های انعطاف پذیر و سودمند هستند. با تنوع زیاد پلتفرم ­های آموزشی، کمی انتخاب سخت می­شود. Skype با تمام ضعف­ها و نقایص یکی از رایج ترین پلتفرم برای آموزش آنلاین است. در این مقاله ما تجربه خود از Skype برای برگزاری کلاس مجازی برای شما به اشتراک می­گذاریم و بازگو خواهیم کرد چگونه از تمام توانایی این پلتفرم استفاده کنید.

آموزش آنلاین از طریق Skype

با فرض اینکه شما به عنوان یک معلم هستید موارد زیر اولین نکاتی است که باید به عنوان یک کاربر اسکایپ در نظر بگیرید:

آیا اینترنت شما به حد کافی پر قدرت و پر سرعت است؟
آیا شما دارای یک مکان خصوصی و ساکت برای تدریس می­باشید؟
آیا یک وب کم و یا تجهیزات کافی مانند میکروفون برای تدریس آنلاین دارید؟

یکبار شما باید تمام موارد بالا را بررسی کنید و سپس اسکایپ را دانلود کنید. درست کردن یک حساب کاربری بسیار ساده است و تنها نیاز به یک آدرس ایمیل دارد. مطمئن شوید که از یک ایمیل کاری استفاده کنید و این آدرس در اختیار دانش آموزان مورد نظرتان باشد.

روش استفاده از اسکایپ  Navigating Skype

لازم است برای شروع حساب اسکایپ خود را ایجاد و سپس تلاش کنید تا نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید، اما نکاتی وجود دارد که ممکن است در کنترل کلاس به کار بیاید، پس مطمئن شوید که شما قادر خواهید بود موارد زیر را اجرا کنید:

تماس و ارسال پیام به دانش آموزان

این یک ایده­ ی خوب برای تبلیغ کلاس خود حداقل در میان آشنایان و دوستانتان است، مطمئن شوید که قبل ازشروع کلاس به درستی زمان کلاس را اطلاع رسانی کنید.

ارسال فایل

در هنگام استفاده از اسکایپ، شما می­توانید از قسمت چت یک dialogue box باز کنید و از آنجا لینک ارسال کنید. این قسمت یک آیکون به شکل گیره کاغذ دارد که به شما اجازه می­دهد هرگونه فایلی که مایلید را ارسال کنید. همچنین این امکان در هنگام پیام دادن و ارسال منابع درسی قابل استفاده است.

اشتراک گذاری تصویر

یکی دیگر از ابزارهای کاربردی برای برگزاری کلاس آنلاین به اشتراک گذاری تصویر است. این ابزار به شما امکان به اشتراک گذاری: وب سایت، ویدیو  و دیگر اطلاعات با دانش آموز را فراهم می­کند. به راحتی می­توانید در طول کلاس , علامت + را کلیک کنید  و نوع به اشتراک گذاری صفحه را انتخاب کنید.

با خواندن مقاله آموزش برگزاری کلاس آنلاین در اسکایپ می توانید تا حدودی با این نرم افزار آشنا شوید و هنگامی که شما به این نرم افزار مسلط شوید، شما قادر خواهید بود یک تدریس خوب و تاثیرگذار را تجربه کنید.

تجهیزات اضافی برای تدریس با Skype

بهترین منابع برای تدریس در اسکایپ، یک ارتباط اینترنت قابل اعتماد و تسلط بر کامپیوتر است. به هر حال شما اگر می­خواهید می­توانید تجهیزات اضافی تهیه کنید مانند میکروفون یا هدست، اما این­ تصمیم بر عهده­ خود شما است اما به خوبی آگاده باشد این کار کیفیت کار شمار را افزایش می­دهد. قبل از خرید هرگونه تجهیزات، مطمئن شوید نظرات مثبت و منفی در مورد آن محصول را بررسی کنید.

یک حساب Google Drive  ایجاد کنید

یک ابزار مناسب دیگر برای اسکایپ، حساب Google Drive  است. هنگامی که شما تدریس را آغاز می­کنید، می­توانید فایل­های جدا روی درایو برای ارسال به دانش آموزان، ایجاد کنید و کارهای کلاسی را روی آن ذخیره کنید.

اگر شما می­خواهید کلا­س­هایتان یک طرفه نباشد، شما باید راهی پیدا کنید تا کلاس آنلاین خود را با خلاقیت بیشتری برگزار کنید. از مدیا های مختلف استفاده کنید مانند: ویدیو، مقالات جدید و پادکست می­تواند محتوای کلاس شما را جالب و جذاب کند.

نقات ضعف آموزش آنلاین با اسکایپ

مانند خیلی از شبکه های اجتماعی، آموزش آنلاین از طریق اسکایپ دارای ضعف­هایی نیز هست. بیشتر مشکلات مطرح شده، توسط متقاضیان برگزاری کلاس آنلاین مطرح شده است. موارد زیادی درباره مشکلات فنی اسکایپ گزارش می­شود، مثلا وقتی سرعت اینترنت کاهش  پیدا می­کند ، نقص عملکرد دوربین و صدا به خوبی احساس می­شود، و این برای اجرای یک وبینار نا امید کننده و دلسرد کننده است.

  • در این نرم افزار یه خاطر ضعف ابزار، شاهد کاهش ارتباط بین دانش آموزان هستیم.

  • فن آوری اسکایپ برای اجرای برنامه نیاز به سرویس Wi-Fi یا 3g دارد، همچنین تماس بین المللی دارای هزینه می باشند.

  • باید در نظر داشت که اسکایپ دارای تخته سفید، نشان دهنده ی PDF و حتی اولیه ترین ابزارهای کلاس آنلاین نمی‌باشد.

اما پیشنهاد همیشگی ما به شما رومیت است، شما  برای تحقق اهداف آموزشی خود لازم است از بهترین نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین استفاده کنید تا نتیجه دلخواهتان محقق شود.با خواندن مقاله ی آموزش برگزاری کلاس آنلاین در اسکایپ به راحتی میتوانید مقایسه ی درستی برای انتخاب پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین داشته باشید .شما می­توانید از تست رایگان ما به مدت دو هفته استفاده کنید و پس از بررسی کامل خدمات و پشتیباتی ما، بسته دلخواهتان را تهیه بفرمایید.