آینده برگزاری کلاس آنلاین چگونه رقم خواهد خورد؟

آینده برگزاری کلاس آنلاین

زمانه به گونه ای پیش رفته که مردم ترجیح می‌دهند حتی ساده ترین کارهای خود را به صورت آنلاین انجام دهند. فرقی نمی‌کند که احساس گرسنگی کنید یا نیاز به یک تاکسی داشته باشید. اولین راه حل که به ذهن شما خطور می‌کند استفاده از گوشی همراه و نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین به این کار است.

اینترنت و فضای مجازی هم در این پیشرفت روز افزون بی تاثیر نیستند. تاثیری که باعث شده است که کاربران زیادی برای جستجوی کسب و کارهای مختلف، خرید کردن، برقراری ارتباط، کسب دانش و یادگیری از اینترنت استفاده کنند. کسب و کارهای آینده همگی به صورت آنلاین هستند و آموزش و مشاوره هم از این قاعده مستنثی نیست.

در سال‌های اخیر آمار استفاده از اینترنت برای برگزاری کلاس‌های آنلاین به صورت گسترده ای افزایش پیدا کرده است.آموزش الکترونیکی که با اصطلاحات و سبک‌های گوناگون ارائه می‌شود، از آموزش آنلاین مجازی که اغلب، دانشگاه‌ها پیشرو آن‌ها بوده‌اند تا آموزش از طریق ویدیوهای ضبط شده و پادکست‌ها را شامل می‌شود.

به همین جهت می‌توان انتظار داشت در آینده‌ای نه چندان دور عرضه و تقاضای دوره‌های آموزش مجازی در بستر وب برای افراد و سازمان‌ها رشد فزاینده‌ای داشته باشد و به توسعه فردی و سازمانی با بهره‌وری بالا منجر گردد.

نکاتی چند درباره ی آینده آموزش کلاس آنلاین

پیش بینی می‌شود در حدود سال 2030، دانش‌آموزان بیشتر‌کارهای آموزشی خود را در خانه انجام می‌دهند. درس‌های برنامه ‌ریزی شده از دستگاه‌های تصویری هولوگرافیک سه بعدی بهره می‌گیرند. این درحالی است که پیوندهای بسیار سریع اطلاعاتی، امکان کنفرانس از راه دور را بین معلمان و شاگردان فراهم می‌سازند. با وجود این، زمانی برای برقرار کردن رابطه‌ بین دانش‌اموزان در مدرسه، به عنوان بخش مهمی از آموزش باقی خواهند ماند.

دانشگاه هایی که با نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین ، کلاس های آنلاین برگزار می کنند با وجود این رقابت عظیم در آموزش الکترونیک به زودی مجبور می شوند، امکانات رایگان ارایه دهند! و از تکنولوژی های مختلف به منظور برگزاری هر چه با کیفیت تر کلاس های خود استفاده کنند، هم چنین مربی های حاذق را به کار گیرند و یا در کلاس ها بحث و مشارکت ایجاد کنند، در نهایت بحث ارزیابی و نمره دادن به تعداد کثیری از دانشجویان است.

مطمئنا تمامی موارد فوق الذکر هزینه در بر دارد،  و در این نوع آموزش برگزار کنندگان و مسئولین باید مدرکی معتبر را به شما ارایه دهند و از طرفی هزینه ها نیز تا حد امکان کاهش یابد!

در ادامه‌ ی مقاله قصد داریم چند پیش بینی در رابطه با آموزش آنلاین در آینده را بررسی کنیم که تا حد زیادی مسیر و راه آموزش را برای همیشه تغییر خواهند داد:

1.گوشی همراه شما حکم یک کلاس آنلاین را خواهد داشت:

پیش از این برای برگزاری کلاس آنلاین ساز و کار زیادی نیاز بود تا شرایط برای داشتن یک کلاس با کیفیت فراهم شود. اما امروزه شما برای داشتن یک کلاس با معلم و همکلاسی حتی به یک گوشی موبایل و اینترنت نیاز دارید، حتی این کاربرد گوشی همراه در آینده گسترده تر خواهد شد.

2.کم رنگ شدن فضاهای آموزشگاه‌ها

هر چه که زندگی روزمره سمت و سوی آنلاین می‌گیرد ، نیاز به فضای مشخص برای برگزاری کلاس ها و همایش ها کمتر حس می‌شود. این کوچک شدن فضاهای آموزشی به افزایش یادگیرندگان کمک بیشتری خواهد کرد و در مقابل در صرفه جویی بسیاری از هزینه ها به آموزشگاه ها نیز کمک خواهد کرد. نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین جای آموزشگاهها و فضای حضوری را گرفته است .

3.وبینار ها و کلاس های آنلاین جایگزین کلاس درس معمولی

شاید زمانی نه چندان استفاده از وسایل نقلیه و پا به جاده گذاشتن برای رسیدن به کلاس و مدرسه کار عجیبی به نظر برساند، آنچنان که خارج شدن از خانه برای چنین دلایلی مسخره به نظر بیاید. همچنین صرفه جویی در هزینه ها عامل شتاب این مساله خواهد شد.

4. آموزشگاه یا وب سایت؟

سر کله زدن با آدم های مختلف و مشاوره های حضوری دیگرآخرین نفس های خودش را می‌کشد. ربات ها و اینترنت هم سخن شما خواهند شد و وب سایت های قوی و حرفه ای شما را ثبت نام و برنامه ی هفنگی شما را روی پنلتان قرار خواهند داد. این حرکت هم اکنون شروع و پیشرفت کرده است اما بدانید در آینده نه چندان دور جایگاه وب سایت ها بیش از پر رنگ خواهد شد.

رشدِ تقاضا برای یادگیری با هزینه کم و مقرون به صرفه، خصوصاً در شرکت‌ها و محیط‌های آکادمیک منجر به رشد صنعت یادگیری الکترونیک یا مجازی در سال‌های آتی خواهد شد و مدل کسب‌وکارهای آموزشی را متحول خواهد کرد. آماری که از Global Market Insights در سال 2018 منتشر شده نشان می‌دهد که بازار صنعت آموزش مجازی در سال 2025 میلادی نسبت به 2018 میلادی رشد قابل توجهی خواهد داشت، بطوری که استفاده شرکت‌ها از دوره‌های مجازی به میزان 50% و استفاده مخاطبان آکادمیک‌ به میزان 34% افزایش پیدا خواهد کرد.

مزیت‌های هوش و آموزش آنلاین

در ادامه به  مزیت های هوش و آموزش آنلاین خواهیم پرداخت و شرح خواهیم داد چطور ویژگی های خاص این نوع آموزش نسبت به نوع سنتی برتری دارد:

یکی از ویژگی های این نوع آموزش این نکته است که آموزش نوین برای هر شخص منحصربه‌ فرد خواهدشد، همه‌ی ما در زمان تحصیل، بعضی از درس‌ها را بیشتر دوست داشتیم. در برخی درس‌ها نمره‌ی بهتری کسب می‌کردیم و در بعضی ضعیف بودیم. در سیستم سنتی، برای تمام دانش‌آموزان از یک شیوه تدریس واحد استفاده می‌شود.

تکالیف مشابهی به آن‌ها داده ‌شده و از همه یک امتحان مشابه گرفته می‌شود. هوش مصنوعی این مشکل را حل کرده‌ است. در سیستم آموزشی مبتنی بر هوش مصنوعی شما پیش از مطالعه‌ی یک کتاب یا ورود به کلاس درس ارزیابی می‌شوید. ضعف و قوت هر دانش‌آموز اندازه ‌گیری شده و روند تحصیلی بر اساس توانایی‌های فردی پیش می‌رود.

هرچه هوش مصنوعی باهوش‌تر شود، سیستم آموزش نوین پیشرفته‌تر خواهد ‌شد. ممکن است در آینده‌ای نه چندان دور این سیستم بتواند با اسکن صورت دانش آموزان، وضعیت آن‌ها ارزیابی کند. حتی ممکن است اگر دانش‌آموز مشکل خیلی زیادی در یادگیری داشته ‌باشد، شیوه‌ی آموزشی را برای آن فرد را به ‌طورکامل تغییر دهد.

شاید با خود فکر کنید تا رسیدن به آینده‌ی پیش‌بینی‌شده در این مقاله زمان زیادی مانده است. اما در کمال تعجب، بررسی‌ها نشان می دهد تاثیر هوش مصنوعی بر آموزش نوین تا سال ۲۰۲۱، افزایش ۴۷درصدی خواهد داشت. تاثیری که در پایین‌ ترین سطح آموزش تا موسسات عالی کاملا حس خواهد شد. در نهایت باید گفت با وجود تمامی آمار و پیش‌بینی‌ها تنها زمان می‌تواند تاثیر واقعی و شگرف هوش مصنوعی را در امر آموزش نمایان کند.

کلام آخر

رومیت با فراهم آوردن فضای بسیار کاربردی و کاربر پسند همگام با پیش بینی ها و مسیر پیشرفت قدم برداشته است. شما می‌توانید با چند کلیک بسیار ساده در رومیت ثبت نام کنید و اولین قدم را برای برگزاری های کلاس آنلاین خود بردارید و هم زمان کیفیت و راحتی مطلوبی را تجربه کنید. نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رومیت برای آن دسته از عزیزانی که تجربه حرفه ای با ما را نداشته‌اند با ایجاد بستری برای برگزاری کلاس آنلاین رایگان به مدت دو هفته این امر را ممکن می‌کند که قبل از خرید، یک تجربه ی زیبا و حرفه ای را در کنار ما تجربه کنند.