5 راه افزایش بازدهی کلاس‌ آنلاین که شما نمی‌دانید!

5 راه افزایش بازدهی کلاس‌ آنلاین که شما نمی‌دانید!

اگر شما دانشجوی کلاس آنلاین هستید یا یکی از عزیزانتان قرار است در کلاس آنلاین شرکت کند و به دنبال راه  های کلیدی برای بازدهی دانش آموزان در کلاس آنلاین هستید جای درستی آمده اید رومیت برای شما روش های افزایش بازدهی دانش آموزان در کلاس آنلاین را آموزش می‌دهد.

کلاس آنلاین می‌تواند یادگیری راحت‌تر و ارزان‌تری را برای شما به ارمغان بیاورد. اگر در یک کلاس آنلاین ثبت نام کرده اید، گاهی تمرکز روی کلاس بسیار سخت است. بنابراین لازم است برای حفظ تمرکز خود تلاش کنید و برنامه ای بریزید که بتوانید به آن عمل کنید. مطمئن شوید به کلاس آنلاین و روش های یادگیری الکترونیکی عادت کرده اید. اگر عادت نکرده اید لازم است مطالب را یادداشت برداری کنید تا بتوانید به روش سنتی مطالعه نمایید و از مهارت های مطالعه استفاده کنید. مهارت های مطالعه در هر شاخه  از آموزش کار می کند و برای یک کلاس آنلاین قابل استفاده است.

مرحله یک: ایجاد برنامه مطالعه

قبل از شروع به شرکت در کلاس آنلاین لازم است یک محیط آرام را انتخاب کنید سپس یک دسترسی مطمئن به اینترنت انتخاب کنید. بنابراین لازم است یک محیط آرام و دسترسی بدون قطعی به اینترنت داشته باشید.

اگر مطمئنید که حواس شما پرت نمی‌شود می‌توانید در محیط شلوغ خانه درس بخوانید. اما بسیاری از افراد در تمرکز در محیط‌های شلوغ مشکل دارند. اگر مشکل تمرکز در

اگر می دانید که حواس خود را پرت نمی کنید ، می توانید در خانه درس بخوانید. با این حال ، بسیاری از افراد هنگام تلاش برای تحصیل در خانه، در تمرکز مشکل دارند. این یکی از چالش های دوره های آنلاین است.

مکان هایی مانند کافی نت مانند برخی کافی شاپ ها و رستوران ها دارای دسترسی قابل اعتماد به اینترنت است. فقط مطمئن شوید که دانش آموزان از این که ساعت های طولانی در حین تحصیل در این مکان ها باشند بدشان نمی آید. همچنین می توانید محیط یک کتابخانه را امتحان کنید.

مرحله دوم: منظم باشید

برنامه ریزی برای کلاس آنلاین بسیار مهم است. داشتن یک برنامه برای موفقیت در کلاس آنلاین ضروری است.

شما باید منظم باشید و بتوانید در تایم موردنظر کلاس وارد کلاس خود شوید. هر هفته و به صورت منظم یک زمان برای مطالعه کلاس آنلاین و مطالعه در نظر بگیرید. این موضوعات در مواردی اهمیت پیدا می کند که لازم باشد برخی از مطالب دوره را به صورت خودکار مرور کنید. برای داشتن یک کلاس آنلاین مانند کلاس حضوری لازم است در تایم مشخص وارد کلاس شوید طوری که داوطلب احساس شادی کند. هر هفته روزهایی را برای ورود به سیستم انتخاب کنید. یک بازه زمانی را برای خواندن و مرور مطالب انتخاب نمایید. برای مثال می توانید از ساعت 2 تا 4 دوشنبه ها، چهارشنبه ها و جمعه ها برای مطالعه وارد شوید.

مرحله سوم: چک لیست تهیه کنید!

یک چک لیست و برنامه هفتگی تهیه کنید و به آن عمل کنید. در اغلب موارد، زمان برگزاری یک کلاس آنلاین مشخص نیست. تهیه تقویم برای کلاس‌های آنلاین بسیار مهم است. می توانید برای خود اعلان تعیین کنید که فراموش نشود.

اگر محل مطالعه شما در خانه است لازم است یک تقویم برای خود بسازید و تاریخ کلاس و برگزاری آزمون ها و کلاس‌های آنلاین را در آن بنویسید. همچنین شما قادر خواهید بود روی تلفن یا لپ تاپ خود تقویم درست کنید. این ممکن است مفیدتر باشد.

مرحله چهارم: پایبندی به برنامه

سعی کنید به برنامه خود پایبند باشید. رعایت برنامه و پایبندی به برنامه برای برگزاری یک کلاس آنلاین دشوار است. با این حال، در مورد پایبندی به برنامه خود باید سختگیر باشید. نظم و انضباط شخصی برای موفقیت شما در یک کلاس آنلاین بسیار مهم است. این را در ذهن خود به خاطر بسپارید که اگر در دوره ای شرکت نمی‌کنید به این معنی نیست که برای شما هزینه زیادی ندارد و یا تاثیری در معدل شما ندارد. و باید این اطمینان را کسب کنید که کلاس آنلاین به اندازه یک دوره حضوری دارای اهمیت است.

مرحله پنجم: مطالعه کلاس آنلاین روی کاغذ

برای مطالعه مجدد کلاس آنلاین لازم است برخی مطالب یا جزوه ها را یادداشت برداری کنید. ممکن است آموزش الکترونیکی و استفاده از کامپیوتر حواس شما را پرت کند. خاموش کردن لپ تاپ برای مطالعه می تواند مفید باشد. علاوه بر اینکه به شما کمک می کند تا دور از کامپیوتر مطالعه کنید، می توانید جزوه را به صورت آنلاین پرینت بگیرید سپس مطالب مهم را در حاشیه نیز یادداشت کنید.

شما همچنین باید مواردی مانند برنامه دوره و برنامه درسی را چاپ کنید. داشتن کپی فیزیکی از این مطالب که در طول دوره به آنها مراجعه کنید خوب است.

کلاس آنلاین یادداشت کنید. شما باید همانطور که در طول یک سخنرانی فیزیکی دقیق می نویسید، یادداشت برداری کنید. قلم و کاغذ بردارید و یادداشت های دقیق و خوانایی را جلوی رایانه خود بنویسید. یادداشت های دست نویس بهتر از یادداشت های تایپ شده باعث افزایش یادگیری می شود.

جمع بندی

برای افزایش بازدهی دانش آموزان در کلاس آنلاین به جز مواردی که در این مقاله عنوان شد ، باید یکی از عوامل حواس پرتی که قطع و وصل شدن صدا و کیفیت پایین کلاس آنلاین است . شما با انتخاب یک پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین که از چند سرور استفاده کن راه حل خوبی است که شما بدون قطعی بتوانید کلاس خود را برگزار کنید . از این رو می توانید محیط کلاس و امکانات پلتفرم رومیت را به مدت 14 روز به صورت رایگان تست کنید .