افزایش تعامل شرکت کنندگان در کلاس تناسب اندام آنلاین

افزایش_تعامل_شرکت_کنندگان_در_کلاس_تناسب_اندام_آنلاین (1)

عادت‌ های غذایی سالم در زندگی سالم بسیار موثر است . همه‌گیری کرونا تقریبا روند همه شغل‌ها را تغییر داد و آن‌ها را مجبور کرد زودتر از آن‌چه که انتظار داشتند، به‌سمت استفاده از فضای مجازی و دنیای اینترنت و فناوری قدم بردارند.

مربی‌ها و باشگاه‌ها تناسب اندام نیز از این قضیه مستثنی نبودند. از طرفی دیگر خانه‌نشینی و محدودیت‌های این بیماری باعث شد افراد زیادی اضافه‌وزن پیدا کنند و تصمیم گرفتند در کنار عادت های غذایی سالم ، ورزش را در خانه شروع کنند.

همه این موارد دست به دست هم دادند تا مربی‌های تناسب اندام به آموزش مجازی روی بیاورند. اما قضیه به همین سادگی هم نیست. در ابتدا مربی‌ها و ورزشکاران به آموزش مجازی عادت نداشتند و محیط کلاس‌های آنلاین برای آن‌ها تازگی داشت.

با گذشت زمان و استفاده از نکات مناسب در کلاس‌های آنلاین پیشرفت چشمگیری در این زمینه اتفاق افتاد و آموزش مجازی در کنار عادت های غذایی سالم به افراد کمک کرد تا به تناسب اندام برسند. در این مطلب به نکاتی برای افزایش تعامل شرکت کنندگان در کلاس تناسب اندام آنلاین اشاره کردیم که به‌عنوان یک مربی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. بنابراین تا انتها همراه ما بمانید.

1) فضا و نور مناسب

فضا و نور دو عامل مهم در برگزاری وبینار و کلاس‌های مجازی هستند. برگزاری کلاس‌ها در محیط‌های باز مثل باغ یا حیاط، شرکت‌کنندگان را بیشتر جذب می‌کند. اما قبل از شروع جلسه آنلاین خود حتما از تمیز بودن محیط اطرافتان مطمئن شوید و سعی کنید عوامل مزاحم کمتر حضور داشته باشند.

2) دوربین و موسیقی

زاویه دوربین یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید به آن توجه کنید. اگر دوربین را در جای مناسبی قرار ندهید، شرکت‌کنندگان دید مناسبی نخواهند داشت و تصویر نامناسب آن‌ها را آزار می‌دهد.

توجه داشته باشید که ممکن است افراد حاضر در کلاس آنلاین از دستگاه‌های کوچکتری مانند موبایل استفاده کنند. پس در مرکز دوربین بایستید و تصویر حاصل را با دستگاه‌های دیگر نیز بررسی کنید.

موسیقی را نمی‌توان از ورزش جدا کرد و منبع انرژی‌بخشی برای ورزشکاران است. سعی کنید قبل از شروع کلاس لیستی از آهنگ‌های مناسب را برای کلاس تناسب اندام خود آماده کرده و کیفیت پخش آن‌ها را بررسی کنید.

3) آمادگی قبل از شروع کلاس

بهتر است حدود 10 دقیقه قبل از زمانی که اعلام کردید، وارد نرم افزار کلاس آنلاین شوید تا صدا و تصویر را بررسی کنید. می‌توانید نکات لازم یا قوانین کلاس را با متقاضیان به اشتراک بگذارید یا درباره عادت های غذایی سالم با آن‌ها صحبت کنید.

4) روند ثبت‌نام مناسب

اگر از روند مناسبی برای ثبت نام استفاده نکنید با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد. ممکن است کسی از کلاس شما اطلاعی نداشته باشد و همه زحمت‌هایی را که برای برگزاری آن کشیدید، هدر برود.

از طرفی تعداد زیاد متقاضیان می‌تواند نظم جلسه آنلاین را به‌هم بزند. پس پیشنهاد می‌کنیم از شرکت‌کننده‌ها بخواهید در کلاس ثبت‌نام کنند تا از تعداد دقیق آن‌ها مطلع شوید.

5) تعامل در کلاس

ویژگی‌ای که کلاس‌های ضبط‌شده را با کلاس‌های آنلاین متفاوت می‌کند، تعامل است. سعی کنید در جلسات اول شرکت‌کننده‌ها را بشناسید و به آن‌ها نزدیک شوید. اطلاعاتی را درباره خودتان و نحوه برگزاری کلاس، عادت های غذایی سالم و حتی کار با پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین در اختیار آن‌ها قرار دهید.

زمانی را نیز به آن‌ها اختصاص دهید تا سوال‌هایشان در مورد عادت غذایی افراد لاغر را از شما بپرسند و از تکرار حرکات و پاسخ به سوال‌ها خسته نشوید. در طول کلاس چند بار وضعیت شرکت‌کننده‌ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید شما را همراهی می‌کنند و مشکلی ندارند.

6) اشتراک‌گذاری تصویر شرکت‌کننده‌ها

بیشتر افراد ترجیح می‌دهند تصویرشان را به اشتراک نگذارند، اما پیشنهاد می‌کنیم از آن‌ها بخواهید دوربینشان را روشن کرده و احساس راحتی کنند. در این صورت می‌توانید حرکات آن‌ها را دنبال کنید تا از صحت انجامشان مطمئن شوید.

7) ارتباط خارج از کلاس

به مشتری‌هایتان اجازه دهید به‌عنوان یک شخص به شما بنگرند و در دید آن‌ها صرفا یک برند تناسب اندام نباشید. در این صورت اعتماد و انگیزه آن‌ها بیشتر می‌شود و اشتیاق بیشتری برای شرکت در کلاس آموزش مجازی شما پیدا می‌کنند.

اما توجه داشته باشید که نباید از مرزهای ارتباطی عبور کنید. برای آن‌ها مزاحمت ایجاد نکنید. حول مسائل مربوط به تناسب اندام و عادت های غذایی سالم با آن‌ها صحبت کنید.

8) مدیریت جلسه

وارد شدن افراد جدید به جلسه در طول کلاس ممکن است حواس شما یا شرکت‌کننده‌ها را پرت کند. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می‌کنیم همه افراد را در حالت بی‌صدا قرار دهید و در صورت لزوم به آن‌ها دسترسی دهید تا صحبت کنند و سوال‌های خود در مورد عادت غذایی سالم را بپرسند.

یک نرم افزار برگزاری وبینار مناسب گزینه‌های مختلفی را برای مدیریت این موضوع ارائه می‌دهد. رومیت بستری برای برگزاری کلاس آنلاین و وبینار است و با خدماتی که ارائه می‌دهد امکان تشکیل کلاس‌ها و وبینارها را به سادگی برای مدرسان و سخنرانان فراهم می‌کند.

9) ضبط کلاس

کلاس‌ها را ضبط کنید تا اگر کسی نتوانست در زمان برگزاری حاضر شود، جلسه و نکات مطرح‌شده در مورد عادت غذایی افراد لاغر را از دست ندهد. این موضوع به اعتماد بین شما و شرکت‌کننده‌ها نیز کمک می‌کند. هنگام ضبط حتما توجه داشته باشید که صدای کلاس نیز در حال ضبط شدن است.

10) گرفتن بازخورد

چند دقیقه پایانی کلاس میکروفون شرکت‌کننده‌ها را فعال کرده و با آن‌ها صحبت کنید. این زمان برای عنوان کردن نکات مختلف مناسب است. می‌توانید درباره عادت‌ های غذایی سالم به آن‌ها مشاوره دهید.

نظر آن‌ها را نیز درباره تجربه‌ای که در کلاس شما داشتند و از عادت‌ های غذایی سالم آنها بپرسید. در صورت لزوم نظرسنجی برگزار کنید و از بازخوردی که می‌گیرید برای بهبود کلاس‌هایتان استفاده کنید.

سخن نهایی

تناسب اندام و عادت‌ های غذایی سالم بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل می‌دهند. با پیشرفت اینترنت و انواع سایت برگزاری وبینار، محبوبیت شرکت در کلاس‌های تناسب اندام آنلاین روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

برای بیشتر شدن تعامل در این کلاس‌ها باید آن را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید، به‌همین دلیل انتخاب پلتفرم برگزاری وبینار مناسب یکی از مهم‌ترین شروط است. اگر می‌خواهید درباره برگزاری این کلاس‌ها بیشتر بدانید، مشاوره رایگان رومیت در اختیار شما است.

همچنین رومیت به‌عنوان یک پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین با ارائه اکانت رایگان امکان تشکیل کلاس‌ها و وبینارهای با کیفیت را به شما می‌دهد.