ترفندهایی برای کلاس آنلاین که موفقیت شما را تضمین می‌کند(مخصوص دانش آموزان)

ترفندهایی برای موفیقت در کلاس آنلاین

شرکت در کلاس آنلاین می‌تواند برای بسیاری از افراد، کاربردی و حتی ضروری باشد. با این حال، یادگیری به صورت آنلاین نیاز به مهارت ­های مدیریت زمان ، نظم، اراده و انگیزه قوی دارد، زیرا ممکن است بعضی دانش ­­آموزان برای طی کردن این نوع کلاس­ ها، با چالش­هایی روبه ­رو باشند. در این مقاله، نکاتی وجود دارد که از طریق تجربه­ ی دانشجویان در طی کلاس های آنلاین به دست آمده است، ما در این مقاله علاوه بر در میان گذاشتن این نکات با شما، ترفندهایی مطرح می ­کنیم تا میزان یادگیری و رضایت دانشجویان و دانش­ آموزان به بالاترین حد خود برسد.

1.رویارویی با اولین کلاس آنلاین

پیشنهاد می­کنم بدون ترس با کلاس آنلاین روبه رو شوید، اولین باری که هر چیز جدیدی را امتحان می کنید، ممکن است برایتان ناآشنا به نظر بیاید و احساس ناخوشایندی داشته باشید. کمی زمان لازم است تا یاد بگیرید چگونه با این کلاس ­ها دست و پنجه نرم کنید و ارتباط خوبی با دیگر دانش ­­آموزان داشته باشید. اعتماد به نفس خود را  افزایش دهید، این امر موجب می ­شود در هنگام انجام کارها احساس راحتی کنید. به راه ­هایی برای ایجاد انگیزه در خود بیاندیشید، تا هنگامی که احساس ناخوشایندی در مواجه با موضوعات تازه داشتید، بتوانید محکم و استوار به هدف آموزشی خود ادامه بدهید.

تست کلاس آنلاین

2.سر زدن به کلاس آنلاین خود

 هر 4 یا 5 روز یکبار کلاس درسی که گرفتید را چک ­کنید، وارد بحث های آنلاین شوید، ببینید چه کسی در مورد پست های شما نظر داده است و بازخورد مدرس را بررسی کنید. اگر بین بازدید­های شما فاصله ایجاد شود، از کلاس عقب میمانید و رسیدن به سطح مورد نظر، مشکل می­شود.

3.مشارکت، مشارکت، مشارکت!

مشارکت منظم نقش مهمی در کیفیت تجربه ی شما از کلاس آنلاین دارد. هم­کلاسی­های شما تنوع خوبی از تجربه هایی دارند که از شرکت مداوم در بحث­ها و پروژه ها به دست آورده اند. ارتباط شما با آنها، زمینه ­­ی خوبی برای همکاری آینده‌ تان فراهم می­کند.

4.جدی گرفتن کار خود

آموزشگاه­ ها باید امکانی فراهم کنند تا کلاس­ های آنلاین همان مطالب و دروس کلاس ­های معمولی را منتقل کنند. اگر شرایط کنونی و بیماری کویید 19 را در نظر نگیریم، به طور کلی دانشجویان، کلاس آنلاین را برای دلایلی چون: دسترسی آسان و صرفه جویی در زمان انتخاب می­ کنند. اما برخی از دانش ­آموزان در این گونه کلاس ها، عملکرد ضعیفی دارند. اجازه ندهید این اتفاق برای شما بیفتد.

5.تنظیم وقت خود

اگر زندگی پرمشغله دارید، آموزش آنلاین برای شما بهترین گزینه است تا بتوانید تحصیلات خود را، در هر شرایطی ادامه دهید. اما فراموش نکنید که برنامه ­­ریزی دقیق داشته باشید و زمان مشخصی را برای کلاس آنلاین خود کنار بگذارید. برای دانش آموزانی  که به تازگی آموزش آنلاین را تجربه می­ کنند، کمی زمان می­برد تا بتوانند برنامه­ ی خوبی برای کنترل کارها و درس­هایشان درست کنند. اما آنها خیلی زود درمی ­یابند که داشتن یک برنامه­ ی مشخص، به آن ها در امر درسی، کمک بزرگی می ­کند.

6.درس خواندن در جایی خلوت و اختصاصی

در صورتی که نتوانید در دانشگاه حضور داشته باشید، کلاس­ های آنلاین بهترین روش برای تحصیل است. اما به یاد داشته باشد که نباید اهمیت یک فضای خصوصی به منظور تمرکز بر روی کار یا درس را، دست کم بگیرید. حضور فیزیکی در دانشگاه به منظور دوری از مشکلات و تمرکز روی درس، راه خوبی است. اکنون شما باید یک فضای مشابه به فضای دانشگاه برای مطالعه و کار در نظر بگیرید.

7. بیان مشکلات خود و کمک از پشتیبانی

مشکلات تکنیکی بهانه­ ی قابل قبولی برای دیر کردن یا غیب در کلاس نیست. اگر شما مشکلات فنی دارید یا حتی دارای مشکلی در فهم کلاس می ­باشید، شما باید آن را ابراز کنید، در غیر این صورت کسی متوجه این اشکالات نخواهد شد و در نتیجه کمکی دریافت نمی ­کنید. اگر چیزی را متوجه نمی­شوید، ممکن است این مشکل برای دیگران نیز یکسان باشد.

8.به کارگیری آنچه را که یاد می‌گیرید

هرچه را که یاد می­گیرید، بلافاصله از آن استفاده کنید تا در حافظه­ ی بلند مدتتان ثبت شود. در هر زمان و مکانی، آموخته های هر روزتان را در یک محیط کاری به کار ببرید. همچنین بین آنچه یاد می­ گیرید و شغل آینده تان ارتباط برقرار کنید.
نظرات