چگونه برای کلاس آنلاین خود ویدیوی یک دقیقه ای تبلیغاتی درست کنیم به همراه معرفی نرم افزار

چگونه برای کلاس آنلاین خود ویدیوی یک دقیقه ای تبلیغاتی درست کنیم به همراه معرفی نرم افزار

چگونه یک فیلم یک دقیقه‌ای معرفی کلاس آنلاین بسازیم؟ این موضوعی است که در این  مطلب می خواهیم به بررسی آن بپردازیم.

فیلم کوتاه چیست؟

یک فیلم کوتاه می تواند لایو اکشن، انیمیشن یا کامپیوتری باشد. مانند فیلم‌ های بلند، فیلم‌ های کوتاه داستان ‌های پایانی با شروع، میانه و پایان مشخص را روایت می‌کنند. بهترین فیلم ‌های کوتاه تمرکز مشخصی دارند و از نظر داستان‌ گویی مقرون ‌به‌ صرفه هستند و تنها از یک یا دو لوکیشن و تعداد کمی از شخصیت‌ ها استفاده می ‌کنند. این در حالی است که فیلم های کوتاه آموزشی برای معرفی کلاس آنلاین به دور از هر گونه تشریفاتی و به آسانی انجام می گیرد. یک فرد مسلط و آگاه در عرصه ارائه خدمات الکترونیک، در عرض چند ثانیه، پای سیستم خود می نشیند و از طریق اسکرین ویدیو، شروع به ضبط خواهد کرد. البته این موضوع برای افراد مبتدی نیز امکان پذیر است. بیشتر به این امر بستگی دارد که کیفیت فیلم یک دقیقه ‌ای معرفی کلاس آنلاین چقدر اهمیت دارد.

مزایای ساخت فیلم یک دقیقه‌ ای معرفی کلاس آنلاین

با ترسیم بینایی و صدا، یک ویدیوی آموزشی کوتاه برای یاد گیرندگان شنیداری و دیداری جذاب است.

چه بخواهید به میلیون ها مخاطب دست یابید یا یک کلاس مدرسه ابتدایی، ویدیو های آموزشی اطلاعات را به روشی قدرتمند و پر جنب و جوش منتقل می کنند.

چگونه یک فیلم یک دقیقه ‌ای معرفی کلاس آنلاین بسازیم؟

تجهیزات مورد نیاز برای فیلمبرداری

آیا می خواهید فیلم آموزشی خود را با تلفن هوشمند یا دوربین دیجیتال فیلم برداری کنید یا ترجیح می دهید از یک دوربین فیلمبرداری با تکنولوژی پیشرفته تر استفاده کنید و یک میکروفون نیز در آن قرار دهید؟ در نظر گرفتن مواردی که برای ساخت ویدیوی خود قبل از شروع نیاز دارید، اطمینان حاصل می کند که ساخت ویدیو تا آنجا که می تواند روان باشد.

 نورپردازی

نورپردازی مناسب مهم است. بنابراین فیلمبرداری را در مکانی با نور طبیعی خوب در طول روز در نظر بگیرید یا در نظر داشته باشید که نورهای خود را به محل فیلمبرداری خود بیاورید تا فیلم آموزشی شما حس روشنی داشته باشد.

میکروفون مناسب

یک میکروفون خوب به پیام شما کمک می کند تا با صدای بلند و واضح در فیلم آموزشی شما پخش شود. حتی یک میکروفون کوچک می تواند کیفیت ویدیوی شما را به شدت بهبود بخشد.

اهداف ویدیویی

آیا این ویدیو را برای نمایش در یک کارگاه حرفه ای می سازید یا در یک کلاس درس؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید برای ضبط حرفه ای تر، روی یک دوربین فیلمبرداری با کیفیت بالاتر سرمایه گذاری کنید. با این حال، اگر این ویدیو را برای سرگرمی می ‌سازید، ممکن است راحت ‌تر از تجهیزاتی که از قبل دارید مانند تبلت یا تلفن هوشمند فیلم ‌برداری کنید.

محل فیلمبرداری

یک مکان آرام و راحت برای فیلمبرداری انتخاب کنید که در آن احساس راحتی دارید. شما باید فضایی را انتخاب کنید که به آسانی بتوانید در آنجا تجهیزات لازم را برای فیلمبرداری فیلم آموزشی خود تنظیم کنید. علاوه بر این، شما مکانی می خواهید که نویز اطراف در آن حداقل باشد، زیرا این می تواند در ویدیوی شما تداخل ایجاد کند.

در صورت امکان قبل از شروع فیلمبرداری از محل دیدن کنید. به سطح نویز در زمان‌ های مختلف روز توجه کنید و پس ‌زمینه مورد نظر خود را برای فیلم ‌برداری از ویدیو انتخاب کنید.

ویرایش ویدیو

پس از فیلمبرداری ویدیوی خود، احتمالاً می خواهید برخی ویرایش ها را انجام دهید. ابزاری مانند Windows Movie Maker (برای رایانه شخصی) یا iMovie (برای Mac) می تواند برای ویرایش ویدیوی آموزشی شما بسیار مفید باشد. این نرم افزار به شما امکان می دهد ویدیو ها را وارد و ویرایش کنید، صدا را اضافه و ویرایش کنید و فیلم خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

از سایتی مانند یوتیوب دیدن کنید.

سایتی را پیدا کنید که می خواهید ویدیوی آموزشی خود را در آن آپلود کنید تا دنیا ببیند. یوتیوب یک گزینه عالی است زیرا بهترین ابزارها را برای کار با ویدیوهای شما دارد و به شما امکان می دهد ویدیوها را به راحتی جاسازی یا به اشتراک بگذارید. بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند ویدیو های آموزشی خود را در یوتیوب آپلود کنند.

سایر فیلم های آموزشی را تماشا کنید.

قبل از اینکه ویدیوی خود را ایجاد کنید، ممکن است مفید باشد که برخی ویدیو های دیگر را مرور کنید تا بدانید چه کاری باید انجام دهید و چه کاری را نباید انجام دهید.

بدانید چه چیزی در حال حاضر وجود دارد و چگونه ویدیوی خود را منحصر به فرد کنید.

یک جستجوی سریع YouTube یا Google در مورد موضوع خود می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید چه نوع ویدیو هایی در حال حاضر در مورد موضوع شما وجود دارد. با وجود یک ویدیوی مشابه منصرف نشوید. بسیاری از مردم چندین ویدیو را تماشا می کنند تا چیز جدیدی یاد بگیرند. دریابید که چگونه ویدیوی خود را از بقیه متمایز کنید. هر چیزی را که ممکن است بخواهید بدانید که در هیچ ویدیوی دیگری گنجانده نشده است را شناسایی کنید و مطمئن شوید که آن را در ویدیوی خود قرار داده اید.

هر چقدر برای قسمت تبلیغات کلاس خود زمان بگذارید و ویدیو های جذابتر درست کنید می توانید یک کلاس عالی و پر بازده برگزار کنید و نتیجه بگیرید.