نکات طلایی برگزاری کلاس آنلاین در واتس آپ

نحوه برگزاری کلاس آنلاین در واتس آپ

بعد از فراگیر شدن کلاس آنلاین در ایران و جهان، اکثر مدارس به دلیل نداشتن زیر ساخت مناسب یا اطلاعات کافی در زمینه برگزاری کلاس آنلاین اقدام به برگزاری کلاس آنلاین در واتس‌آپ نمودند. از آنجایی که دسترسی و استفاده از واتساپ برای بسیاری از مدرسان و کاربران راحت است اما باز هم شامل تکنیک‌های حرفه‌ای زیادی می‌شود که با به کارگیری این تکنیک‌ها می‌توان عملکرد بهتری از آن توقع داشت.

یک تفکر غلط!!

اکثر افراد فکر می‌کنند کلاس آنلاین یعنی ارسال فایل‌های ویدئویی و صوتی یا تصویری در شبکه‌های اجتماعی از جمله واتساپ، در صورتی که برگزاری کلاس آنلاین در واتساپ با این امکانات محدود بازدهی مطلوبی نخواهد داشت. این روش را نمی‌توان برگزاری کلاس آنلاین نامید زیرا عملا یک کلاس آنلاین استاندارد شامل امکانات خاص آموزشی و جذابیت‌های بصری و شنیداری می‌شود. بنابراین برگزاری کلاس آنلاین در واتس آپ امکانات کمتری را نسبت به نرم افزارهای کلاس آنلاین ارائه می‌دهد.

 

نکاتی که جهت برگزاری کلاس آنلاین با واتس ‌آپ باید بدانید!

زمان را مدیریت نمایید!

هنگام برگزاری کلاس آنلاین لازم است ارائه دهنده یا معلم زمان زیادی را به ضبط کردن یا نوشتن اختصاص دهد بنابراین مزیت این روش افزایش انگیزه و یا رابطه نزدیک‌تر دانشجویان با یکدیگر خواهد شد. همچنین نکته ای که هنگام برگزاری کلاس آنلاین در واتس آپ بسیار حائز اهمیت است این است که به دانشجو فرصت خواهد داد در یک محیط آشنا نوشتن و صحبت کردن در کلاس را بیاموزد و اگر در کلاس واقعی اعتماد به نفس لازم را ندارد در واتساپ این اعتماد به نفس را داشته باشد.

کار گروهی دستاورد یک کلاس آنلاین

دانشجو یا دانش آموز را در خارج از کلاس به همکاری تشویق کنید زیرا لازمه داشتن یک ارتباط مثمر ثمر طراحی یک گروه خارج از کلاس که در هر زمان و مکان در دسترس دانشجویان باشد است. این موضوع ارتباط مناسب آموزشی را برای شما به ارمغان خواهد آورد و باعث می‌شود رسانه‌ها یا تصاویری که لازمه کار شماست منتشر نمایید.

برای برگزاری کلاس آنلاین رایگان با واتس اپ به چه تجهیزاتی نیاز خواهیم داشت؟

اینترنت پر سرعت

یکی از موارد مورد نیاز برای برگزاری هرنوع کلاس آنلاین استفاده از اینترنت پرسرعت مانند اینترنت موبایل است.

پرسیدن سوالات قبل از برگزاری کلاس

لینک فیلم هایی را در گروه واتساپ بگذارید و سپس درگروه واتساپ به سؤالات مربوط به فیلم ها بپردازید و پرسش‌ و ‌پاسخ کنید.

اگر کامپیوتر یا لپ تاپ ندارید کلاس آنلاین برگزار نکنید!

یکی از ابزار مهم سیستم کامپیوتری یا لپ‌تاپ‌ که باعث می‌شود نیازی به لمس گوشی یا قطع تماس نداشته باشید استفاده از کامپیوتر یا لپتاپ است.

  معایب برگزاری کلاس مجازی در برنامه واتس‌آپ

  • یکی از معایب برگزاری کلاس آنلاین در واتس آپ عدم وجود تخته الکترونیکی است. این امکان برای برگزاری یک کلاس آنلاین ضروری است. در واتس آپ امکان ضبط کلاس وجود ندارد. بنابراین دانشجو مجبور است در حین کلاس نکته برداری نماید در غیر این صورت کلاس را از دست خواهید داد.
  • یکی از معایب دیگر ویدئوکال در کلاس آنلاین واتساپ این است که امکان دسترسی به نظرسنجی گروهی وجود ندارد.
  • از معایب محسوس کلاس آنلاین  واتساپ این است که تعداد کمی کاربر می‌توانند در کلاس شرکت کنند.
  • میزان مصرف اینترنت نسبت به سایر نرم افزارها بالاست.
  • از تخته و قلم نوری نمی‌توان استفاده کرد.

و اما یکی از عیوب مشهود برگزاری کلاس آنلاین در واتساپ

از آنجایی که واتساپ در دسته بندی شبکه اجتماعی جای می‌گیرد پیام‌های مزاحم باعث حواس‌پرتی کاربران خواهد شد و راندمان کلاس پایین خواهد آمد.

مشکلات سخت افزاری احتمالی

در صورتی که از تلفن همراه برای ورود به کلاس آنلاین استفاده می‌کنید ممکن است باعث داغ شدن باتری تلفن شما شود. برای جلوگیری از این امر راه‌هایی وجود دارد ازجمله این که از واتساپ خارج شوید سپس به کلاس برگردید که این امر باعث از دست دادن بسیاری از مطالب خواهد شد.

عدم امکان ارائه یادداشت اشتراکی یا خصوصی

در صورت داشتن تماس تصویری این امکان وجود ندارد که بتوان یادداشت اشتراکی ارائه نمود. بنابراین امکان ارائه یادداشت اشتراکی یا خصوصی وجود ندارد.

و اما پیشنهاد ما نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگان!!

با توجه به معایب فوق و وجود محدودیت در برنامه واتس آپ گروه ما در جهت رفع این مشکلات اقدام به ارائه یک کلاس آنلاین با امکانات متفاوت نموده است. نرم افزاری به نام رومیت که با امکاناتی چون سیستم امنیت محتوا، کلاس آنلاین با زبان فارسی، و امکانات دیگری مانند ضبط کلاس آنلاین پلتفرم بهینه و مطلوبی را ارائه خواهد داد.

از آنجایی که رومیت به عنوان پلتفرم بهینه برای برگزاری کلاس آنلاین حاصل سال‌ها تحقیق و بررسی نیاز آموزشگاه‌ها و مدارس است. این نرم افزار یکی از بهینه ترین نرم‌افزارهای کلاس آنلاین است که تمامی عیوب سایر نرم افزارها را پوشانده است.

  • از تمایزهای این نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین با سایر نرم افزارها می‌توان به این مورد اشاره نمود که قبل از شروع هر کلاس می‌توان یک اس ام اس یادآور برای شروع کلاس ارسال نمود.
  • یکی دیگر از تفاوت ها ارائه یوزر پسورد اختصاصی برای هر کاربر است که امنیت کلاس را فراهم می‌سازد.
  • شما با نرم افزار رومیت می‌توانید در وب سایت خودت کلاستان را برگزار کنید.
  • اگر برای فروش کلاس خود به یک پلتفرم برای فروش و تبلیغات نیاز  دارید می توانید از سیستم مدیریت آموزشی ما استفاده نمایید.

مژده: ما برای شما امکان تست رایگان قرار داده ایم که شما می‌توانید از این امکان استفاده کنید.
نظرات