اگر با نرم افزار PDF Annotator آشنایی ندارید، قید تدریس حرفه ای را بزنید

اگر با نرم افزار PDF Annotator آشنایی ندارید، قید تدریس حرفه ای را بزنید

نرم افزار تدریس PDF Annotator را کامل آموزش داده ایم تا به راحتی از آن استفاده کنید . اگر  تصمیم دارید کلاس آنلاین برگزار کنید برای استفاده از قلم نوری نیاز به نرم افزاری برای استفاده از قلم نوری دارید. PDF Annotator بهترین نرم افزار موجود برای نوشتن مطالب یا حاشیه نویسی اطراف مطالب است.

پی دی اف انوتاتور به شما امکان هدایت ارائه مطلب را به بهترین شکل می­دهد و در عین حال قابل استفاده برای ابزار حاشیه نویسی و نشانه گذاری است. ما در این مقاله قصد داریم تا ضمن معرفی این نرم افزار، به بررسی قابلیت­ها و امکانات این نرم افزار بپردازیم.

معرفیPDF Annotator

PDF Annotator نرم افزاری است به منظور اجرا و ویرایش سریع و آسان فایل های PDF در محیط ویندوز بسیاری از کاربران برای ویرایش مدارک خود، ابتدا آن را در محیط نرم افزارهای آفیس اجرا می­کنند و سپس با اعمال تغییرات ، آنان را ذخیره و سپس به فرمت PDF تبدیل می­کنند. ما در این مقاله، یک راه حل بسیار ساده و کاربردی را به شما معرفی می کنیم تا از این پس قادر باشید فایل های PDF را نیز به سادگی فایل­های دیگر ویرایش کنید. اما امکانات این نرم افزار مختص یک ویرایش ساده نیست، در ادامه مقاله ما امکانات دیگر این نرم افزار را بررسی می­کنیم.

نوشتن، تایپ کردن، هایلایت کردن با امکانات مختلف

حاشیه نویسی بدون قلم نوری با text boxes

در صورتی که از قلم نوری استفاده نمی کنید از text boxes استفاده کنید تا با فرم های مختلف، نظر خود را ثبت کنید.تمام حاشیه نویسی ها مستقیما در پی در اف ثبت می­شود بنابراین آنها می­توانند توسط هر برنامه pdf reader مشاهده شوند.

حاشیه نویسی با ابزار قلم

مزیت این روش این است که نیازی به textbox ندارید. قادر خواهید بود به راحتی نظرات خود را مستقیما بر روی فایلتان وارد کنید. از قلم­های مختلف در استایل­های متفاوت و رنگهای مختلف استفاده کنید. مزیت دیگر این است که با دستخط خود به آسانی می­توانید متنی که می­خواهید را با کیفیت بالا بنویسید.

با ماژیک محتوای خود را هایلایت کنید

از هایلایتر استفاده کنید تا قسمت­هایی از متن را که مهم تر است، مشخص کنید. شما با قلم نوری خود می­توانید بین لیست نامحدودی از رنگ و عرض انتخاب کنید. همچنین می­توانید متن مورد نظر خود را جستجو کنید و سپس قسمت مورد نظر را با یک کلیک هایلایت کنید.

هایلایت در pdfanonator

امکان Auto Smooth

PDF Annotator به صورت خودکار  با این امکان اقدام به شناسایی خط های نامرتب می­کند و آن­ها را تبدیل به خط صاف می­کند. این ابزار در تاکید یا کشیدن خط به صورت دستی به کار می­ آید.

امضای پی دی اف یا اسناد

روی تبلت انتهای متن خود را امضا کنید، و هر جایی که می­خواهید امضا را قرار بدهید. پی دی اف را ثبت کنید و آن را به هر صورت که خواستید ارسال کنید. دیگر لازم نیست برگه ای را برای ارسال، اسکن کنید. شاید شما در ماشین و جاده باشید و نیاز فوری به ارسال امضا داشته باشید، PDF Annotator  کار شما را آسان می­کند.

امضای pdf

تنظیم حاشیه نویسی

از طریق PDF Annotator می­توانید به راحتی تراز بندی کنید و طرح­های تمیزی را ارسال کنید. برای ایجاد فرم های منظم، از فاصله­های یکسان در سمت چپ استفاده کنید، این کار از فاصله نامساوی بین جعبه متن یا متن مرکز جلوگیری می­کند.

مهر و اعداد

از میان دامنه گسترده مهر­ها و نشانه­ها می­توانید مهر مورد نظر خود را انتخاب کنید. بیش از 330 مهر از قبل آماده شده در PDF Annotator وجود دارد. از مهرهای از پیش تعریف شده استفاده کنید تا تاریخ فعلی را بر روی PDF های خود مهر کنید. همچنین می­توانید فرمت­های مختلف تاریخ و زمان را انتخاب کنید. شما می­توانید مهر دلخواه خودتان را ایجاد کنید، هیچ محدودیتی وجود ندارد. هر حاشیه نویسی را می­توانید تبدیل به مهر کنید و از آن استفاده کنید. حتی با ادغام عکس و نشانه­ها و دست خط خودتان این کار امکان پذیر است.

ذخیره استامپ     

ذخیره استامپ   

            

 امضای خود را ذخیره کنید

مدارک را با دو کلیک امضا کنید و ارسال کنید. امضای خود را به عنوان یک مهر ثبت کنید، بنابرین شما می­توانید با یک کلیک PDF خود را امضا کنید و دیگر نیاز به پرینت و اسکن نیست.

ذخیره امضا


کپی کردن مهر در سراسر صفحه

هر نوع نشانه ­ای را که می­خواهید کپی کنید از جمله مهر، دست خط و … و آن را در کل صفحه مهر بزنید. حتی می­توانید یک نشانه را در کل صفحه جا به جا کنید.

واتر مارک روی pdf

شماره صفحه

یک شماره صفحه به پی دی اف خود اضافه کنید. نوع شماره، فرمت و شکل را انتخاب کنید. این نرم افزار حتی رده­­های چند صفحه ای را پشتیبانی می­کند. هنگامی که شما صفحه ای ر اضافه یا حذف کنید، شماره صفحه به صورت خودکار به روز رسانی می­شود.

نشانه و عکس اضافه کنید

برای هایلایت کردن قسمت­های مهم متن، می­توانید فلش، خط، مستطیل و دایره بکشید و حتی طرح­های کوچک شماتیک ایجاد کنید.

اضافه کردن عمس درpdf

وارد کردن تصویر

تصاویر و عکس ها را در پی در اف خود اضافه کنید، سپس با استفاده از مداد، ماژیک و.. روی آن علامتی بزنید. نیاز دارید که به چیزی روی عکس اشاره کنید؟ فقط کافیست یک جای خالی روی عکس ایجاد کنید و آن را در وسط عکس قرار دهید و با استفاده از ابزار مداد و قلم نوری روی آن بنویسید. نرم افزار تدریس PDF Annotator بیش از 40 فرمت عکس از جمله JPG, PNG, GIF را پشتیبانی می­کند.

عکس از دوربین

عکس­های مورد نظرتان را از USB  دوربین خود بگیرید و روی پی دی اف خود جایگزین کنید. این نرم افزار دوربین تبلت، وب کم لپ تاب و .. را پشتیبانی می­کند.

ویرایش عکس

از بخش ویرایش برای برش یا چرخاندن عکس استفاده کنید. شما همچنین می­توانید شفافیت عکس را تنها با یک کلیک تغییر دهید.

عکس ها را پیکسل کنید

از قابلیت ویرایش عکس استفاده کنید تا نقاط مبهم را ایجاد کنید یا ویرایش کنید. صورت­ها را پیکسل بندی کنید و بعد در پی دی اف جای گذاری کنید.

 

 حاشیه ها را ویرایش یا گروه بندی کنید

حاشیه ها را گروه بندی کنید تا بتوانید آن ها را کنار هم نگه دارید و هر وقت که خواستید آن ها را از حالت گروه بندی خارج کنید. با قفل کردن حاشیه ها از جا به جایی،حذف و بهم ریختگی آنها جلوگیری کنید و هر وقت خواستید آن ها را از حالت قفل خارج کنید.

حاشیه اضافه کنید یا صفحه ها را ویرایش کنید

فضای اضافه برای حاشیه با اضافه کردن در کنار صفحه ایجاد کنید. یا صفحه ها را برای خلاص شدن از کناره ­های سفید ببرید.

حاشیه نویسی پی دی اف

ایجاد و تبدیل PDF Annotator به PDF

PDF Annotator را پرینت بگیرید شما می­توانید از فایل خود یک سند پی دی اف ایجاد کنید.

DOC, XSL, PPT تبدیل به PDF کنید

به راحتی دستور پرینت را درWord, Excel, Powerpoint, Internet Explorer Chrome  Firefox یا هر نرم افزار دیگر انتخاب کنید و پی دی اف خود را ایجاد کنید. این یک دستور راحت برای ایجاد پی دی اف و اضافه کردن نظرات بدون مراحل اضافی است.

با قالب Document ایجاد کنید

صفحه های اضافی ایجاد کنید یا به صورت خودکار از قالب پس زمینه استفاده کنید.به نرم افزار تدریس PDF Annotator اجازه بدهید  مانند دفتر یادداشت شما عمل کند.

تبدیل انواع عکس به PDF

عکس هایی با قالب JPG, JPEG, PNG, BMP, GIF و .. به PDF تبدیل کنید. تنها لازم است  File, Open را کلیک کنید و هر عکس با هر نوع فرمتی را انتخاب کنید.

از پی دی اف­های محافظت شده کپی بگیرید

آیا یک فایل پی دی اف رمز گذاری شده دارید که اجازه کپی و ویرایش را بدون وارد کردن رمز مورد نیاز به شما نمی­دهد؟ شما با جدید کردن رمز، قابلیت ویرایش برای فایل قفل شده را پیدا می­کنید.

رمز امنیتی برای PDF

برای پی دی اف خود محدودیت و رمز ایجاد کنید. برای ویرایش، پرینت و کپی اجازه دسترسی دهید و یا آن را قفل کنید و برای هر محدودیت رمز جداگانه قرار دهید.

اساتید و معلمین زیادی سعی در بهینه سازی کلاس­های آنلاین خود دارند و در تلاش هستند برای افزایش مشارکت دانش آموزان از ابزارهای سودمندی مانند قلم نوری استفاده کنند. برای برگزاری کلاس آنلاین علاوه بر دانش، شما نیاز به مهارت ­های کامپیوتری و وسایل جانبی دارید.