با کمک وبینار مارکتینگ فروش خود را چند برابر کنید

با کمک وبینار مارکتینگ فروش خود را چند برابر کنید

وبینار مارکتینگ یا بازاریابی وبینار چیست؟

وبینار مارکتینگ یا بازاریابی  وبینار یعنی استفاده از یک وبینار برای ارتباط با یک مخاطبان به منظور ارتقاء کار و افزایش فروش آن.

بیشتر وبینار مارکتینگ­ها، عموما ابزارهایی رایگان و قابل دسترس هستند که تمایل به خرید شرکت کنندگان را برای تهیه محصول افزایش می‌دهد. وبینارها از نظر مدیریت قابلیت‌های با کیفیت‌تری از یک کتاب الکترونیکی یا یک چک لیست قابل دانلود دارند.

ما در این مقاله قصد بر آن داریم تا بازاریابی از طریق وبینار را معرفی کنیم و راه­های مختلف بازاریابی را به شما ارائه کنیم.

وبینارها معمولا با امکان پرسش و پاسخ­ از طرف کاربر برگزارمی­شوند. به خاطر اینکه وبینارها از امکانات تصویری استفاده می­کنند، رابطه آسان با کاربران به راحتی امکان پذیر است. به این ترتیب بیشتر مردم اطلاعات را کامل تر دریافت می­کنند.

دلایل استفاده از وبینار مارکتینگ

شرکت­های مختلف از وبینار مارکتینگ به دلایل زیر استفاده می­کنند:

  • معرفی محصول یا سرویس

  • ارجاع دادن به محتوای منتشر شده در وبلاگ

  • به نمایش گذاشتن تخصص

همچنین وبینارها در هنگام خرید محصول یا سرویس می­توانند به کار برده شوند. اما اگر شما در نظر دارید از وبینار برای مدیریت گروهی از مردم استفاده کنید باید بدانید که وبینار ذاتا مختص فروش نیست و شما باید از آن برای ارزش گذاری به شرکت کنندگانتان استفاده کنید.

به هر حال، به نمایش گذاشتن این اعتبار و ارزش نشان دهنده چرایی این نکته است که چرا وبینار ها شرایط خوبی برای فروش فراهم می­آورد.

چرایی استفاده از وبینار مارکتینگ برای فروش

بر خلاف بسیاری از روش­های تبلیغاتی که فقط یک مونولوگ یا یک ایده بازاریابی را ارائه می دهند، وبینار مارکتینگ فرصت­های زیادی برای مکالمه واقعی با مخاطب شما را فراهم می کند. برگزاری جلسات آنلاین یا وبینار نه تنها فرصتی برای ارتباط با مخاطبین را برای شما فراهم می کند، بلکه یک پلتفرم برای اطلاع رسانی می­باشد. با نگاه دقیق­تر، وبینارها یک کانال بازاریابی عالی می باشند تا بتوانید مشتری خود را در مورد خدمات، ارائه ها و مباحثی که واقعا بخواهید بشنوند مطلع سازید.

در هر صورت این روش بازاریابی یک ایده غیرمستقیم فروش می­باشد، اگر ایده­ی فروش غیر مستقیم باعث سردرگرمی شما شده است، با در ادامه مقاله همراه باشید.

آمار موفقیت بازاریابی از طریق وبینار

قبل از ورود به مطلب اصلی، بیایید به آماری بپردازیم که نشان دهنده مزیت های بازاریابی برای حیطه کاریتان است.

برای مثال، آیا شما می­دانستید، با استناد بر سایت  Content Marketing Institute  58% از بازاریاب­ها از وبینار برای توسعه کارشان استفاده می­کنند؟ و حدود 32% از آن­ها اعتقاد دارند که بازاریابی از طریق وبینار بسیار حیاتی برای موفقیت سالانه بوده است.

چطور طرح بازاریابی طلایی از طریق وبینار بسازیم؟

حالا گسترش دادن وبینار خود را آغاز کنید. اولین چیزی شما نیاز دارید ثبت یک صفحه با یک فرم دریافت ایمیل optin form است. این صفحه اصلی باید شامل تیتر وبینار و توضیحات باشد، علاوه بر این قسمت هایی که نشان دهد برنامه آینده شما چیست.

تاکید بر اینکه وبینار شما کاملا رایگان است نقطه عطفی برای جذب مخاطب به حساب می­آید. اگر شما تایید اجتماعی برای برنامه خود داشته باشید، به شما برای کسب بازخورد مثبت کمک می­کند. ایمیل مارکتینگ یک تاکتیک مهم است که می­توانید برای وبینار استفاده کنید. طبق Unbounce reports بیش از 70% وبینارها را از طریق فرم دریافت ایمیل ثبت نام می­کنند. بنابرین فرم دریافت ایمیل شما جزئی ضروری از گسترش کارتان است.

به عنوان یک جایگزین، از مرجع Countdown Timer optin برای ایجاد یک محرک استفاده کنید که افراد بیشتری را برای ثبت نام در وبینار شما تشویق کنند.

همچنین با استفاده از یک برنامه برای تبدیل کاربران وبینار به یک مشتری، شما می­توانید از exit intent popup استفاده کنید تا بعد از پایان وبینار یک صفحه برای آن­ها نمایش داده شود و اطلاعتشان را برای ثبت نام­ ثبت کند. همچنین از این برنامه می­توانید برای سایت و افزایش مخاطب استفاده کنید. بعضی از بازاریاب­ها از فرم بله/خیر برای مشخص کردن تصمیمشان برای ثبت نام استفاده می­کنند. به علاوه، شما باید یک دعوت نامه برای وبینار تنظیم کنید و با استفاده از  سرویس های ایمیل مارکتینگ ارسال کنید.

سایر تاکتیک­های تبلیغاتی برای فروش بیشتر

  • پست های موقت منتشر کنید تا قدرت خود را تقویت کنید و عنوان وبینار شما ترویج پیدا کند.

  • ویدئوهای تبلیغاتی برای وبینار درست کنید.

  • بنرهای تبلیغاتی در وبسایت خود را قرار دهید.

  • پیام تشکر که برای عضویت نشان داده می­شود را ویرایش کنید و لینک صفحه وبینار را در آن قرار دهید.

برای اندازه گیری موفقیت وبینار، شما به تنظیم URL برای دستیابی نتیجه تبلیغات نیاز دارید. همچنین فراموش نکنید یک مهمان تاثیرگذار به وبینار دعوت کنید تا چند دقیقه ای درباره­ی کار شما صحبت کند.

گام طلایی بازاریابی بعد از وبینار

هنگامی که وبینار تمام شد، هنوز شما شانس تبلیغات دارید. یک لینک به تمام شرکت کنندگان برای دیدن بازپخش ها ارسال کنید و یک سری ایمیل جدید برای کسانی که جلسه را از دست دادند، ارسال کنید.

و در آخر صفحه ثبت نام را با صفحه بازپخش عوض کنید تا مردم تشویق شوند برای از دست ندادن وبینار بعدی، در این جا ثبت نام کنند.

. نکات طرح ریزی برای بازاریابی از طریق وبینار مارکتینگ

در زیر خلاصه ای برای طرح ریزی وبینار ارائه شده است:

موضوعی انتخاب کنید که تاکنون شما از درصد موفقیت آن اطمینان کسب کرده اید و کاملا پاسخگو به محتوای بازاریابی شما است.
اطمینان حاصل کنید که تیتر وبینار شما جذاب و آموزنده باشد.
زمان وبینار خود را 60 دقیقه نگه دارید و 15 دقیقه هم به سوال و جواب اختصاص دهید.
مطمئن شوید اسلایدها به راحتی خوانده شود.
وبینار خود را کاملا مناسب با محصول فروشی خود وفق دهید.
یک میزبان برای ارائه فایل بازپخش انتخاب کنید.
بر روی رسانه ­های اجتماعی خود کار کنید تا وبینار شما گسترش دهند.

خیلی واضح است که وبینار بازاریابی کاملا کاربردی است نه تنها برای پیشرفت تجارت بلکه برای فروش محصولات و خدمات کلید موفقیت برای پیروزی و موفقیت تجارتتان با وبینار، بازاریابی ایمیل است.

حال که با وبینار و راه­های بازاریابی از این طریق آشنا شدید، پیشنهاد بسیار خاصی را برای برگزاری یک وبینار عالی با شما در میان می­گذارم. رومیت به عنوان پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین و وبینار امکان برگزاری محدود وبینار رایگان را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می­توانید با تست رایگان رومیت با فضای ساده و کاربردی ما آشنا شوید.