معرفی و مقایسه پلتفرم آموزش آنلاین و نرم افزار کلاس آنلاین

پلتفرم آموزش آنلاین

آموزش الکترونیک از صنایعی است که اخیر رشد بسیار زیادی داشته است. سهم این صنعت تا سال 2022 به 243 میلیارد دلار خواهد رسید. رشد و کیفیت این صنعت تا حد زیادی به انتخاب های شما بستگی دارد. اگر میخواهید آموزش آنلاین ارائه دهید یا با بهترین های دنیا آشنا شوید در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

10 تا از بهترین پلتفرم های آموزش آنلاین خارج کشور

Udemy

Teachable

WizIQ

Ruzuku

Educadium

LearnWorlds

Thinkific

Academy Of Mine

CourseCraft

Skillshare

بهترین پلتفرم ها و نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین ایرانی

رومیت (کلاس آنلاین)

لایوآموز (فروش ویدئو آموزشی)

بازاریابی دیجیتال دوره های آنلاین

اگر در زمینه بازاریابی دیجیتال تخصص دارید و یا در رشته خاصی توانایی دارید شما با اشتراک گذاری دانش خود در کلاس آنلاین یا با تولید محتواهای آموزشی  می توانید به سود خوبی در صنعت آموزش آنلاین دست پیدا کنید.

 در ادامه این مقاله قصد داریم 10 تا پلتفرم آموزش الکترونیکی را معرفی کنیم. شما می توانید از پلتفرم های ایرانی برای انتشار دوره های آنلاین استفاده نمایید.

Udemy

یودمی باورهای محکمی در زمینه دموکراتیک نمودن سیستم آموزشی دارد. عقیده این سیستم این است که همه افراد باید در زمینه های مختلفی باد بگیرند. این پلتفرم آموزش مجازی بسیار موثر عمل کرده است و دوره های زیادی با تدریس بیش هز 20000 استاد مطرح ارائه داده است. این پلتفرم ابزارهای بسیار مفیدی برای تولید محتوای الکترونیکی همانند پی دی اف، پاورپوینت و ... دارد که اساتید قادر خواهد بود از این امکانات برای ایجاد و انتشار دوره هایی با محتوای متنی استفاده کنند.

قیمت این پلتفرم برای مربیان رایگان است اما این سیستم با دارا بودن 12 میلیون دانش آموز و اخذ 50 درصد از فروش هر دوره درآمد عالی ای دارد.

Teachable

بدون تردید Udemy حرف اول آموزش را به عنوان بستر آموزش آنلاین می زند. اما یکی از عیب های این سیستم این است که استقلال کمی به مربیان می دهد. به طور مثال عدم استقلال مربیان در برندینگ یا قیمت گذاری و یا نداشتن دسترسی لازم به اطلاعات دانش آموزان جز عیوب آن محسوب می شود. برندینگ و قیمت گذاری  و همچنین دسترسی به اطلاعات دانش آموزان توسط پلتفرم آموزش مجازی Teachableعیوب این پلتفرم را پوشش داده است.

در حال حاضر  این پلتفرم با دارای بیش از 3 میلیون دانش آموز، 7500 مدرس و 20000 دوره است که شما برای استفاده از امکانات این پلتفرم باید هزینه ای را به صورت ماهانه پرداخت نمایید.

  WizIQ

یکی دیگر از پلتفرم های شناخته شده در مدیریت آموزش مجازی یا Elearning پلتفرم WizIQ است. این پلتفرم برای اهداف مختلفی ساخته شده است از جمله اهدافی که این نرم افزار پوشش می دهد ارائه وبینار یا کلاس آنلاین رایگان است. در این نرم افزار شما قادر خواهید بود اسلاید،  ابزارهای اشتراک گذاری دسکتاپ، صدا، فیلم و ... را به اشتراک بگذارید. از این نرم افزار برای ایجاد دوره های دانشگاهی بسیار استفاده می شود.

به طور خلاصه می توان گفت ویزآیکیو یک توسعه دهنده افزونه برای سیستم های مدیریت یادگیری مانند سامانه یادگیری مودل و Sakai شناخته شده است.

Ruzuku

یکی دیگر از پلتفرم های برتر آموزش آنلاین Ruzukud است. برای  استفاده از این پلتفرم آموزش آنلاین نیاز نیست مربیان دانش خاصی در زمینه خاص خود داشته باشند. این پلتفرم تمام تلاش خود را می کند تا با ایجاد و انتشار دوره ها موضوعات را برای کارشناسان ساده کند. پلتفرم Ruzukud دارای ویژگی های قابل توجهی از جمله دروازه پرداخت پی پال، گرفتن بک آپ به صورت روزانه یا ادغام با میل چیمپ دارد.

Educadium

یکی دیگر از پلتفرم های مطرح Educadium است. این پلتفرم با کمک گرفتن از کارآفرینان و سازمان های مختلف دوره هایی را ایجاد و به سود دهی می رساند. Educadium مجموعه ای از ویژگی ها و ابزارهای مختلف  مانند طراحی دوره تا انتشار آن در اختیار شما قرار می دهد. برای تست یا استفاده از آن می توانید نسخه آزمایشی آن ا تست نمایید.

LearnWorlds

یکی دیگر از پلتفرم های آموزش آنلاین LearnWorlds است. در این پلتفرم مدرسان می توانند دروس را به صورت یادگیری اجتماعی و تعامل بالا تولید نماید. اگر نگاهی به ویژگی های این پلتفرم بیندازید ویژگی های قابل توجهی مانند موتور فروش هوشمند، ابزار تجزیه و تحلیل پیشرفته، شبیه ساز، ابزاری جهت ایجاد صفحات فروش و... دارد که این ویژگی آن را بسیار متمایز کرده است. هزینه اشتراک در این پلتفرم از ماهانه 24 دلار شروع می شود.

Thinkific

یکی از پلتفرم های بسیار شگفت انگیز برای برندسازی، فروش دوره ها Thinkific است. این بستر حدود35000 تولید کننده محتوا را در خود جای داده است. کسانی که به دنبال رشد سریع هستند بهتر است این پلتفرم را امتحان کنند.

Academy Of Mine

همانطور که از نام این پلتفرم پیداست یک آکادمی آنلاین ارائه می دهد. این نرم افزار آموزش آنلاین این امکان را به شما خواهد داد تا با یک را بط اداری شگفت انگیز آکادمی آنلاین خود را داشته باشید.

CourseCraft

اگر تصمیم دارید وبلاگ خود را به تجارت سودآوری تبدیل کنید CourseCraft پیشنهاد خوبی است. این پلتفرم دارای ویرایشگر برای ایجاد انواع دوره ها با انعطاف پذیری بالایی است. این نرم افزار با درگاه های پرداخت Stripe و PayPal پوشش داده شده است. با این پلتفرم شما قادر خواهید بود درس، انجمن، آزمون را در چند دقیقه بسازید. در این پلتفرم قادر خواهید بود یک اکوسیستم قوی دانش بزرگ ایجاد نمایید. این پلتفرم آموزش مجازی ویژگی های تجاری عالی و مناسبی دارد.

Skillshare

یکی دیگر از پلتفرم های تجاری آموزش آنلاین که سالانه سود بالایی را به مدرسان می دهد Skillshare است. در این پلتفرم دو مولفه اصلی پروژه ویدیویی و کلاس آنلاین ارائه می شود. در این پلتفرم دوره ها از فیلم های کوچکی ساخته شده اند که مدت زمان آن ها بین 10 الی 25 دقیقه است. ثبت نام و استفاده از این پلتفرم این است که حداقل 25 دانش آموز در هر کلاس داشته باشد.

اما معرفی پلتفرم کلاس آنلاین بومی و رایگان رومیت

نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگان

تیم رومیت با ارائه نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگان و بومی شده نرم افزار بلوباتن یک کلاس آنلاین با ظرفیت 5 کاربر همزمان یک ماهه در اختیار کسانی که اولین بار از این پلتفرم استفاده می کنند قرار می دهد.

 LMSلایوآموز

پلتفرم آموزش مجازی لایوآموز

لایوآموز یک ال ام اس با محتوای آموزش مهارت و کنکوری است. شما با انتشار دوره های خود در این پلتفرم قادر خواهید بود بازاریابی دوره های خود را به راحتی انجام دهید و 20 الی 40 درصد از فروش دوره ها را به لایو آموز بپردازید. الیته لازم به ذکر است که تنها در صورتی مجاز به فروش دوره های خود هستید که مشابه آن در سایت لایوآموز موجود نباشد.

 
نظرات