چگونه در اینستاگرام کلاس آنلاین برگزار کنیم؟

برگزاری کلاس آنلاین در اینستاگرام یکی از راحتترین روشهای برگزاری کلاس آنلاین است . ولی آیا تمام امکاناتی که ما نباز داریم را در اختیار ما قرار می دهد . اینستاگرام یکی از قدرتمند­ترین ابزا­­رهای اجتماعی است که با ارائه ­ی فضایی راحت و کاربردی توانسته ­است محبوبیتی میلیاردی بین مردم کسب کند. ما از طریق این مقاله، به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌­توان از جنبه ­ی آموزشی این رسانه استفاده کرد . همچنین با ارائه­ ی ترفندهایی جهت تاثیر بیشتر شما را راهنمایی خواهیم ­کرد.

مزایا و معایب برگزاری کلاس در لایو اینستاگرام چیست؟

آیا با رویداد زنده، لایو یا به اصطلاح لایو گذاشتن آشنایی دارید؟

آیا می­ دانید نوع رفتار و حرکات شما در پشت دوربین چطور می ­تواند مخاطب بیشتری جذب کند؟

شاید اشتراک گذاری تصویر کمی برایتان دشوار به نظر بیاید. ما با طرح نکاتی این کار را برای شما راحت خواهیم کرد. اما قبل از هر چیز به خوبی آگاه باشید این روش برگزاری کلاس آنلاین، دارای نقص‌های زیادی می­ باشد.

مثلا مشارکت مخاطب شما بسیار محدود می­‌باشد. یا اینکه شما نمی‌توانید صفحه ­ی گوشی یا لپ تاپ خود را به اشتراک بگذارید و یا با یوزر پسورد وارد شوید. اما اگر بخواهیم صادق باشیم لایو اینستاگرام روشی آسان و قابل دسترس برای همگان است. اما به شرطی که شما برنامه­ ی دقیق برای برند تجاری خود و یا تبدیل شدن به فردی قوی در حوزه ­ی آموزش نداشته باشید.

اگر هدف شما از لایو، ذکر نکات و جذب مخاطب بیشتر است، شما تا اینجای راه را درست آمده اید اما به شما پیشنهاد می­ دهم برای گسترش کار و منظم کردن اهدافتان فقط کافیست روی رومیت  کلیک کنید تا با ابعاد گسترده­ ی آموزش آنلاین در فضایی ایده ­آل آشنا شوید.

مراحل استفاده از لایو اینستاگرام برای آموزش

1.برنامه­ ی دقیق

برگزاری کلاس آنلاین در لایو اینستاگرام با حفظ روحیه سبک و غیر رسمی می‌تواند جذاب باشد. اما ضروریست که طرح لایو خود را از قبل بچینید. انتخاب روز، نوع ویدیو و آماده سازی برای هر نوع گروه یا مخاطبی که در نظر دارید به کاهش استرس و افزایش علاقه ­ی بینندگان کمک می­کند.

2. همکاری با دیگران

جهت برگزاری کلاس آنلاین در لایو اینستاگرام کارتیمی می ­تواند باعث به حقیقت پیوستن رویا شود! ایده­ های جنجالی برای فیلم­های Live Instagram با هم تیمی های خود به اشتراک بذارید و از ظرفیت و پتانسیل همکاران خود استفاده کنید، مثلا این ایده­ می­ تواند آوردن یک مهمان یا استاد دوم به صورت غافلگیرانه باشد یا نشان دادن استعدادهای خاص یا نخبگان از سراسر کشور باشد.

3. تبلیغ لایو اینستاگرام

قبل از شروع لایو، می­توانید تاریخ و زمان دقیق برگزاری کلاس آنلاین را در لایو اینستاگرام به اشتراک بگذارید تا مخاطب شما آمادگی لازم جهت­ حضور پیدا کند. یک اطلاعیه از طریق رسانه ­های اجتماعی مختلف، درست و پخش کنید. این زمان بسیار خوبی است که از دنبال کننده­ های خود بخواهید هرگونه سؤال یا ایده ای را که دارند برای شرکت در لایو ارائه دهند، این کار به آنها فرصتی می دهند که تاریخ و ساعت مشخصی را انتخاب کنند تا آمادگی بیشتری جهت شرکت در لایو داشته باشند.

4.واقعی باشید

یکی از بهترین قسمت ­ها در مورد ویژگی لایو اینستاگرام این است که به دنبال کنندگان شما این امکان را می دهد تا با خصوصیات واقعی کلاس شما آشنا شوند، نه فقط با آنچه ارائه می­ دهید. اگرچه ارائه­ ی یک تجربه­ ی مثبت بسیار مهم است، ولی مطمئن شوید که مانند یک ربات عمل نمی ­کنید. بینندگان شما می‌­خواهند با یک انسان ارتباط برقرار کنند، بنابراین نترسید خودتان باشید و اجازه دهید فاصله­ ها از بین برود.

5.از قبل سوال کنید

شما نمی‌دانید مگر اینکه سؤال کنید! از مخاطبان خود بپرسید که چه چیزی می­تواند آنها را خشنود کند. انتقادات و پیشنهادات را در نظر بگیرید و با گذشت زمان به بررسی آنها بپردازید تا درک کنید که چه عواملی کار می‌کند و چه چیزی ممکن است نیاز به برخی از تغییرات داشته باشند. همچنین بهتر است که از دنبال کنندگان خود بخواهید سؤالات مهم‌­تر خود را قبل از لایو به سبک Q&A ارائه دهند. این کار باعث ایجاد یک بانک سؤال می­شود که موجب می­شود فضای خشک کلاس آنلاین در هنگام جواب سوال، به حداقل برسد و به شما امکان می دهد تا پاسخ های خود را از قبل آماده فرمایید.

6.مخاطب خود را متمرکز نگه دارید

اگر در پایان روز، در حال برگزاری لایو برای سرگرمی یا آموزش دنبال کنندگان خود هستید، اهمیت دارد اطمینان حاصل کنید که اصلی­ ترین علایق آنها در مرکز انتخابی که شما می کنید، می‌­ماند. حتماً با مخاطبان خود در ارتباط باشید تا اطمینان حاصل کنید که طریقه­ ی کار همان چیزی است که انتظار دارند.

با دنبال کردن این ترفند­ها و نکات، مطمئن باشید که می‌­توانید کلاس آنلاین اینستاگرامی با کیفیت برگزار کنید تا مخاطب خود را راضی نگه دارید.  اما به خوبی بدانید که اینستاگرام رسانه ای است جهت سرگرمی و برای امر آموزش ساخته نشده است. اگر به دنبال محیط حرفه ای برای  برگزار کردن کلاس های خود هستید، پیشنهاد همیشگی ما به شما رومیت است.  می توانید محیط رومیت را چند روز امتحان کنید و با مشاورین ما هم در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.