5 دلیل که نشان می دهد آموزش آنلاین آینده آموزش است

5 دلیل که نشان می دهد آموزش آنلاین آینده آموزش است

مفهوم آموزش سنتی طی چند سال اخیر کاملا تغییر کرده است. حضور فیزیکی در کلاس تنها گزینه یادگیری نیست. حداقل با افزایش اینترنت و فناوری های جدید امروزه هر زمان و هر کجا بخواهید در صورت دسترسی به رایانه به یک آموزش با کیفیت دسترسی خواهید داشت. اکنون با شیوع کرونا وارد دوره جدیدی از آموزش می شویم که انقلاب آموزش آنلاین نامیده می شود. آموزش مجازی یا آنلاین یکی از بزرگترین روندهای آموزشی آینده محسوب می شود. طی تحقیقات انجام شده بیش از 30 درصد از دانشجویان آموزش عالی در ایالات متحده حداقل یک دوره را به صورت آنلاین می گذرانند. به عنوان یک دانش آموز این می تواند یک روش مفید برای یادگیری مهارت های شما در یک موضوع دشوار یا یادگیری یک مهارت جدید باشد. در این مطلب از سایت برگزاری وبینار رومیت می خواهیم بدانیم 5 دلیل که نشان می دهد آموزش آنلاین آینده آموزش است کدام است؟ 

5 دلیل که نشان می دهد آموزش آنلاین آینده آموزش است.

چرا یادگیری آنلاین آینده آموزش است؟

یادگیری یا همان آموزش آنلاین مزایا و برتری های زیادی نسبت به آموزش سنتی دارد که افراد را ترغیب به انتخاب این شیوه آموزش می کند. در ادامه این مطلب از بلاگ رومیت می خواهیم مهم ترین دلایل اینکه چرا یادگیری آنلاین آینده آموزش است را مورد بررسی قرار دهیم. 

 1. انعطاف پذیری و حذف محدودیت های زمانی و مکانی 
  با حذف محدودیت های زمانی و مکانی در شیوه آموزش آنلاین بازار کار اساتید از شهر محل سکونت به کل جهان گسترش یافته است. بنابراین مدرسان می توانند به دانشجویان کشورهای مختلف آموزش دهند. علاوه بر این دانش آموزان و دانشجویان نیز می توانند از هر شهر یا کشوری بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلاس آنلاین مورد نظر خود شرکت کنند. بدین طریق اساتید و معلمین و یا دانشجویان از روستاها و مناطق دورافتاده بدون نیاز به مهاجرت امکان شرکت در کلاس آنلاین را خواهند داشت. آموزش آنلاین معلم و دانش آموز را قادر می سازد تا سرعت یادگیری خود را تنظیم کنند و انعطاف پذیری بیشتری در تنظیم برنامه ای متناسب با دستور کار همه وجود دارد. در نتیجه، استفاده از یک بستر آموزشی آنلاین امکان تعادل بهتر کار و تحصیل را فراهم می کند. آموزش آنلاین مهارت های مدیریت زمان حیاتی را به شما می آموزد که یافتن تعادل خوب بین کار و مطالعه را آسان می کند. داشتن یک برنامه مشترک بین دانش آموز و معلم نیز می تواند هر دو طرف را به پذیرش مسئولیت های جدید و استقلال بیشتر سوق دهد. 
 2. ارائه انتخاب گسترده ای از برنامه ها  
  در فضایی به وسعت و گستردگی اینترنت، مهارت ها و موضوعات نامحدودی برای آموزش و یادگیری وجود دارد. تعداد فزاینده ای از دانشگاه ها و مدارس آموزش عالی نسخه های آنلاین برنامه های خود را برای سطوج و رشته های مختلف ارائه می دهند. از ترکیب موسیقی گرفته تا فیزیک کوانتوم، گزینه هایی برای هر نوع دانش اموز وجود دارد.
  آینده آموزش مجازی
 3. قابلیت دسترسی آسان
  آموزش آنلاین شما را قادر می سازد تا از هر جای دنیا آموزش ببینید یا تدریس کنید. این بدان معناست که دیگر نیازی به رفت و آمد از یک مکان به مکان دیگر یا دنبال کردن یک برنامه سخت وجود ندارد. علاوه بر این، نه تنها در وقت، بلکه در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود. کلاس مجازی نیز در هر مکانی که به اینترنت متصل باشد در دسترس است و یک شیوه آموزش مناسب سفر محسوب می شود. به عنوان مثال اگر در خارج از کشور تحصیل می کنید و می خواهید شغلی پیدا کنید، آموزش آنلاین یک انتخاب عالی است. 
 4. تجربه یادگیری سفارشی  
  ما قبلا ذکر کردیم که چگونه انعطاف پذیری می تواند به شما کمک کند تا سرعت مطالعه خود را تنظیم کنید. اما آموزش آنلاین همچنین برای نیازهای فردی و سطح توانایی هر دانش آموز انعطاف پذیر است. 
  کلاس های آنلاین کوچکتر از اندازه کلاس های معمولی هستند. بیشتر اوقات سیستم عامل های آموزش آنلاین هر بار فقط به یک دانش آموز اجازه می دهند و این امر باعث تعامل و بازخورد بیشتر بین شما و استاد راهنما می شود. دانش آموزان اغلب به مطالب بسیار متنوعی مانند فیلم ها، عکس ها و کتابهای الکترونیکی به صورت آنلاین دسترسی دارند و مدرسان همچنین می توانند به منظور بهبود کیفیت آموزش انجمن ها و بحث ها را به محتوای آموزشی خود اضافه کنند. این محتوای اضافی هر زمان از هر مکانی در دسترس است که آموزش پویاتر و سفارشی تری را به شما ارائه می دهد. 
 5. مقرون به صرفه تر از آموزش سنتی 
  برخلاف روش های آموزش حضوری، در آموزش آنلاین نرخ کلاس ها پایین تر است و امکان پرداخت اقساطی هر کلاس وجود دارد. این امر امکان مدیریت بهتر بودجه را فراهم می کند. همچنین ممکن است بسیاری از شما مشمول تخفیف یا بورسیه شوید. علاوه بر این می توانید با حذف رفت و آمد برای شرکت در کلاس هزینه آن را پس انداز کنید. به عبارت دیگر در شیوه آموزش آنلاین سرمایه گذاری پولی کمتر است. 

علاوه بر موارد گفته شده از آنجا که نیازی به حضور در کلاس آنلاین نداریم قرار نیست ترافیک را تحمل کنیم و تا حد زیادی آلودگی هوا کمتر خواهد بود. همچنین در روش آموزش آنلاین امکان استفاده از فیلم و عکس و فایل PDF بسیار راحت تر است. علاوه بر این می توان فایل جلسات را ضبط کرده و در اختیار دانش آموز قرار داد تا بتواند بارها و بارها آن را ببیند. نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که به دلیل غیرجضوری بودن کلاس ها امنیت و بهداشت در کلاس های آنلاین بیشتر است. مهم ترین مزیت کلاس های آنلاین نسبت به کلاس های حضوری این است که در کلاس های حضوری اگر به هر دلیلی مثل مریضی، مسافرت و... مجبور شدید غیبت کنید درس آن جلسه را از دست می دهید اما در کلاس آنلاین به دلیل ضبط جلسات هیچ جلسه ای را از دست نخواهید داد. 

آینده آموزش مجازی


کلام آخر:

موارد گفته شده تنها چند دلیل برای انتخاب آموزش آنلاین به عنوان آینده آموزش به شمار می رود. اما با این حال هر دانش آموز باید سبک یادگیری خود را ارزیابی کرده و بهترین شیوه آموزش را برای خود انتخاب کند. اکثر موسسات و دانشگاه ها به دنبال روشی برای بهبود شیوه های آموزشی خود هستند. نرم افزار کلاس آنلاین رومیت علاوه بر کاهش هزینه ها، تجربه یادگیری آنلاین را هم بهبود بخشیده است و بهترین گزینه برای شروع برگزاری کلاس آنلاین شماییست که می خواهید آموزش های خود را با کیفیت بالا برگزار کنید. 
 
نظرات