چرا آموزش مجازی برای سازمان حیاتی است؟

چرا آموزش مجازی برای سازمان حیاتی است؟

آموزش در سازمان ها به منظور ارتقاء سطح دانش و افزایش مهارت بسیار حائز اهمیت است. در بسیاری از موارد برگزاری کلاس های حضوری به دلیل محدودیت های مختلف با مشکلات مواجه می شود. اما شیوه جدید آموزش تحت عنوان آموزش مجازی سازمانی به طور کلی تمامی این مشکلات را حل کرده و راهی آسان برای دستیابی به اهداف آموزشی سازمان ها و شرکت های مختلف به شمار می رود. استفاده از شیوه آموزش مجازی سازمانی در محیط کاری مزایای قابل توجهی به همراه دارد. آموزش مجازی سازمانی می تواند باعث کاهش هزینه های آموزش و کاهش نرخ گردش کارکنان شود. در این مقاله از سایت برگزاری کلاس آنلاین رومیت 17 دلیل اهمیت آموزش مجازی سازمانی را با هم مورد بررسی قرار می دهیم. بنابراین شما خواهید دانست چرا آموزش مجازی برای سازمان حیاتی است؟

دلایل اهمیت آموزش مجازی سازمانی

17 دلیل اهمیت آموزش مجازی سازمانی

در عصر پیشرفت و تکنولوژی سازمان ها باید بتوانند سطح دانش خود را به روز نگه دارند تا از بازار رقابتی عقب نمانند. شرکت ها اکنون به این نتیجه رسیده اند که آموزش الکترونیکی دومین روش آموزشی با ارزش است که آنها از آن استفاده می کنند. با جایگزین کردن آموزش مجازی سازمانی به جای آموزش فیزیکی زمان آموزش تا 60 درصد کاهش می یابد. با این حال موضوعی که بسیاری از سازمان ها را از جهش به سمت آموزش الکترونیکی باز می دارد هزینه است. آیا آموزش مجازی سازمانی واقعا ارزش سرمایه گذاری را دارد؟ آیا مزایای آموزش آنلاین به اندازه کافی قابل توجه هست که بتواند بخشی از بودجه منابع انسانی شما را تامین کند؟ برای پاسخ به این سوالات می خواهیم استدلال های قانع کننده ای را در اهمیت آموزش مجازی سازمانی بیابیم. 

چرا آموزش مجازی در سازمان حیاتی است؟

 1.  آموزش ضمن خدمت 
  آموزش مجازی سازمانی به دلیل قابلیت انعطاف پذیری بالایی که نسبت به آموزش حضوری دارد این امکان را برای کارمندان فراهم کرده تا همزمان با کار کردن آموزش ببینند و بتوانند دانش و مهارت خود را گسترش دهند. در صورتی که در آموزش های حضوری امکان شرکت در کلاس ها برای افراد شاغل بسیار کم است. 
 2. آموزش سریع و آسان 
  آموزش حضوری و فرد به فرد تک تک کارکنان در محیط کاری بسیار کار سخت و زمانبری است. در صورتی که آموزش مجازی سازمانی می تواند به سرعت و راحت در محل کار و یا بعد از کار در منزل بدون نیاز به حضور فیزیکی مربی انجام گیرد. به طوری که کارمندان تقریبا بلافاصله قادر به کسب اطلاعات یا دریافت مهارت های جدید خواهند بود. به جای اینکه منتظر بمانید تا مواد چاپی تهیه و در دفتر سازمان خود به اشتراک گذاشته شود، می توانید به راحتی مطالب خود را بارگذاری کنید و بلافاصله به کارمندان دسترسی به اطلاعات زیادی را بدهید. به عنوان مثال اگر متوجه شوید که کارکنان فروش شما بر اساس ارقام اخیر نیاز به آموزش اضافی دارند، می توانید از ویژگی کنفرانس وب LMS خود استفاده کرده و به سرعت اقدام به برگزاری وبینار کنید که بر مهارت های اصلی مورد نیاز برای پرورش تمرکز دارد.
 3. امکان ارزیابی کارمندان 
  در آموزش مجازی سازمانی کارمندان می توانند نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کرده و در جهت بهبود نقاط ضعف خود تلاش کنند.  
 4. انتخاب زمان مناسب
  در شیوه آموزش حضوری شما مجبور هستید از تایم کاری خود بزنید و ساعتی را برای یادگیری صرف کنید. به این خاطر که شما هیچ اختیاری برای مشخص کردن زمان مناسب برای یادگیری حضوری نخواهید داشت. این مسئله برای سازمان های با حجم کاری بالا می تواند تاثیر منفی بگذارد. اما در آموزش مجازی سازمانی شما در انتخاب زمان مناسب یادگیری آزاد هستید و می توانید در ساعات غیرکاری یا حتی زمانی که در منزل هستید در کلاس شرکت کنید.  
 5. صرفه جویی در زمان 
  در آموزش های حضوری معمولا بحث هایی خارج از کلاس نیز پیش می آید که از تایم مفید کلاس می کاهد. اما در آموزش آنلاین کل زمان به آموزش اختصاص داده می شود. 
 6. دسترسی به منابع به روز 
  در شیوه آموزش مجازی سازمانی شما به منابع آموزشی به روز شده دسترسی دارید. به طور مثال تغییرات در شیوه نامه ها، اصول کاری و ... از طریق یک فایل آموزشی در اختیار کلیه کارکنان قرار می گیرد. 
 7. امکان پرسش و پاسخ و تعامل میان کارمندان 
  فضای محیط آموزش مجازی سازمانی این امکان را به شما می دهد تا با تشکیل گروه های مختلف از کارمندان، مدیران و... بتوانید به بحث و تبادل نظر با یکدیگر بپردازید. 
  چرا آموزش مجازی در سازمان حیاتی است؟
 8. دسترسی به سمینارهای مختلف
  در شیوه آموزش مجازی سازمانی امکان ارتباط با سازمان ها و ارگان های دیگر از طریق ویدیو کنفرانس فراهم آمده است. این موضوع به شما کمک می کند بتوانید به راحتی با شرکت های همکار و ارگان های دیگر در شهرها و کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنید. 
 9. کاهش هزینه های آموزش 
  یکی از مهم ترین مزیت های آموزش مجازی سازمانی این است که در واقع هزینه های آموزش را می کاهد. با توجه به اینکه تمام اطلاعاتی که یک کارمند به آن نیاز دارد را می توان در بستر آموزش آنلاین یافت، دیگر نیازی به مطالب آموزشی چاپی نخواهد بود. اگرچه ممکن است یک سرمایه گذاری اولیه در این شیوه آموزش انجام شود، اما هزینه های نگهداری یک بستر آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش حضوری کارمندان کمتر است. 
 10. دسترسی هر زمانی و هر مکانی به منابع آموزشی 
  به عنوان مثال، اگر یک کارمند نیاز به تازه سازی حافظه خود در مورد نحوه انجام بازپرداخت مشتری دارد، می تواند به راحتی وارد سیستم LMS شود و با کلیک روی ماژول خدمات مشتری از مراحل مختلف آن مطلع شود. این بدین معناست که دسترسی به منابع آموزش مجازی سازمانی در هر زمان امکان پذیر است. شما می توانید کارمندان خود را در جریان مراحل شرکت مطلع و آگاه نگه دارید که منجر به بهبود رضایت مشتری و یا بهبود عملکردهای تجاری می شود. 
 11. بهبود حفظ دانش
  وقتی کارمندی قادر به یادگیری در یک محیط تعاملی و جذاب باشد، این امر منجر به بهبود دانش و حفظ مهارت وی می شود. دسترسی به شیوه جدید آموزش، آنها را قادر می سازد تا اطلاعات را به طور موثر هضم کنند. و به آنها امکان می دهد از داده هایی که آموخته اند در محیط کار استفاده کنند.
 12. به کارمندان این فرصت را می دهد تا مطالب آموزشی را با سرعت خود یاد بگیرند.
   آنها مجبور نیستند از طریق مطالبی که در محیط شرکت به صورت حضوری آموزش داده می شود با سرعت همکاران خود مطالب را یاد بگیرند. به آنها فرصت داده می شود آنچه را که آموزش می بینند قبل از جلسه بعدی به طور کامل یاد بگیرند.  
 13. عدم نیاز به حضور فیزیکی مربی 
  بدون شک یکی از برجسته ترین مزیت های آموزش آنلاین شرکت ها این است که دیگر نیازی به حضور مربی در محل نیست. این بدین معنی است که شما دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اضافی رفت و آمد و محل اقامت نخواهید داشت و همچنین مجبور نیستید تایم ارزشمند خود را به رفت و آمد برای حضور در کلاس اختصاص دهید. 
 14. به روزرسانی سریع و راحت آموزش
  به روزرسانی ها در شیوه آموزش آنلاین شرکتی ساده است. اگر سیاست های شرکت خود را به روز کنید و لازم است کارکنان خود را در مورد تغییرات مطلع کنید، می توانید این کار را بدون نیاز به بازنویسی کتابچه های راهنما یا راهنماهای چاپ شده مرجع انجام دهید. نگران نباشید، کافیست آن را به LMS اضافه کنید و ورود کارمندان را برای کسب اطلاعات در مورد روش های جدید یا پروتکل ها اجباری کنید. با این کار اطمینان حاصل می کنید که از سیاست های مهم مطلع هستید و همیشه یک گام جلوتر در رقابت خواهید بود. همچنین لازم به ذکر است که این مورد مخصوصا برای راه اندازی محصولات یا خدمات جدید بسیار مفید است. 
 15. دسترسی فوری به منابع آموزنده
  آموزش الکترونیکی شرکتی به کارمندان این فرصت را می دهد تا از طریق LMS به سرعت به منابع دسترسی پیدا کنند. با درج لینک به مقالات، وبینارها و فیلم ها، منابع و اطلاعاتی را در اختیار کارکنان خود قرار می دهید که آنها می توانند از این منابع برای گسترش دانش خود و تنظیم دقیق مهارت هایشان استفاده کنند. 
 16. بهره وری کارمندان را افزایش می دهد.
  اگر از خود می پرسید که آیا سرمایه گذاری آموزش الکترونیکی شرکتی برای شما ارزشمند است، پس فقط در نظر بگیرید که چقدر می تواند بهره وری کارمندان شما را افزایش دهد. کارکنان آموزش دیده، آگاهی بیشتر در مورد محصولات و خدمات و دانش لازم برای حمایت از همکاران خود را کسب کرده اند. در نتیجه کارایی بیشتری خواهند داشت.
 17. نرخ گردش کارمندان کاهش یافته است.
  کارمندان خوشحال و آگاه، کارمندانی هستند که به احتمال زیاد به سازمان شما وفادار می مانند. با دسترسی به آموزش شبانه روزی و ماژول های یادگیری خودگام، آنها می توانند اهداف حرفه ای خود را پیش ببرند و برای بهبود عملکرد در محل کار خود انگیزه لازم را کسب کنند. آنها همچنین می توانند مناطقی را که ممکن است لازم باشد کار کنند مشخص کنند و نقات قوت اصلی خود را دریابند تا بتوانند کارمندان بهتر و مدافعان آگاهی بیشتری برای نام تجاری شما شوند. 

دلایل اهمیت آموزش مجازی سازمانی

کلام آخر:

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب از سایت برگزاری وبینار رومیت دلایل اهمیت آموزش مجازی سازمانی را مورد بررسی قرار دادیم. یکی از بزرگترین چالش هایی که متخصصان آموزش مجازی تجربه می کنند نشان دادن بازگشت سرمایه برنامه های آموزشی آنهاست. برای جلب حامیان مالی پروژه و توجیه منابع سرمایه گذاری شده در توسعه آموزش الکترونیکی، پروژه ها باید اثبات کنند که منافع واقعی را به یک سازمان می رسانند. این مطلب ملاحظاتی را که باید هنگام محاسبه بازگشت سرمایه در نظر گرفته شود مورد بحث قرار می دهد. آموزش مجازی سازمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این شیوه آموزش به دلیل سهولت دسترسی، صرفه جویی در زمان و هزینه، آموزش سریع و آسان و دیگر موارد به جزء جذایی ناپذیر حیات یک سازمان تبدیل شده است. سایت برگزاری وبینار رومیت امکان برگزاری کلاس مجازی و وبینار را در سازمان ها، ارگان ها، موسسات آموزشی و مدارس فراهم می کند. 
نظرات