چگونه در رومیت کلاس آنلاین برگزار کنیم؟

چگونه در رومیت کلاس آنلاین برگزار کنیم؟

همانطور که می دانید به تازگی برگزاری کلاس آنلاین به دلیل شرایط پیش آمده اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. برای این منظور پلتفرم های مختلفی جهت برگزاری کلاس آنلاین طراحی شده است. رومیت از محبوب ترین پلتفرم های آموزش آنلاین است که به دلیل دارا بودن یک پنل ساده و در عین حال حرفه ای و استفاده از نرم افزار بیگ بلو باتن مورد توجه مدیران و مدرسان آموزشگاه ها قرار گرفته است. می خواهیم بدانیم چگونه در رومیت کلاس آنلاین برگزار کنیم؟ برای دانستن نحوه برگزاری کلاس آنلاین در رومیت مطلب زیر را تا انتها دنبال کنید. 


عناوین آموزشی این مطلب:

نحوه برگزاری کلاس آنلاین در رومیت

دوره های آنلاین مدتیست به عنوان شیوه نوین آموزش پدید آمده است. اما از زمان شیوع بیماری کرونا به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تمامی موسسات آموزشی ملزم به استفاده از آموزش آنلاین به عنوان روش جایگزین آموزش سنتی(حضوری) شده اند. در صورتی که رومیت را برای برگزاری کلاس آنلاین انتخاب کرده اید لازم است نحوه برگزاری کلاس آنلاین را آموزش ببینید. رومیت ساده ترین راه برای برگزاری کلاس آنلاین را ارائه داده است. علاوه بر این کار با پنل مدیریت و امکانات کلاس های آنلاین به صورت آنلاین در رومیت به شما آموزش داده می شود. بنابراین در این پلتفرم هیچ نگرانی برای برگزاری کلاس آنلاین خود نخواهید داشت. مراحل برگزاری کلاس آنلاین در رومیت به شرح زیر است:

1. ثبت نام و خرید سرویس 

 • به منظور ثبت نام در سایت رومیت به آدرس roomeet.ir مراجعه کنید و در منوی بالا سمت چپ صفحه باز شده روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

 

چگونه در رومیت کلاس آنلاین برگزار کنیم؟

 •  اطلاعات خود شامل نام و نام خانوادگی، نام مجموعه، شماره تماس، رمز عبور را وارد کرده و گزینه با قوانین و مقررات رومیت موافق هستم را انتخاب کرده و روی ثبت نام مجددا کلیک کنید. 
   

چگونه در رومیت کلاس آنلاین برگزار کنیم؟

 • در صورتی که اطلاعات شما به درستی وارد شده باشد، پیغامی تحت عنوان ثبت نام شما با موفقیت انجام شد. اکنون می توانید وارد شوید. به شما نمایش داده می شود.

نحوه برگزاری کلاس آنلاین در رومیت

 • نکته: اگر می خواهید از سرویس 14 روز تست رایگان رومیت برای شروع برگزاری کلاس های آنلاین خود استفاده کنید می توانید در صفحه اصلی سایت روی گزینه 14 روز رایگان کلیک کنید.


نحوه برگزاری کلاس آنلاین در رومیت

 • در مرحله بعدی شماره تلفن همراه خود را در کادر نمایش داده شده وارد نمایید و روی گزینه تایید و ادامه کلیک کنید.
   
 • اکنون نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید. 

چگونه کلاس آنلاین برگزار کنیم؟

 • در مرحله بعد گذرواژه ورود به پنل کلاس آنلاینتان را وارد کرده و روی گزینه تایید و ادامه کلیک کنید. 
   

نحوه برگزاری کلاس آنلاین در رومیت

 • کد ارسال شده به شماره تلفنتان را در کادر بعدی وارد نمایید. 
 • در نهایت با پیغام زیر مواجه می شوید.

چگونه در رومیت کلاس آنلاین برگزار کنیم؟

 

2.  تعریف اتاق ها و کاربران در پنل مدیریت

1. پس از ورود به پنل کاربری از منوی بالای صفحه روی نام کاربری خود کلیک کرده و گزینه داشبورد را انتخاب نمایید. در پنل سمت راست روی گزینه اتاق ها کلیک کرده و از زیر منوی آن گزینه ثبت و آغاز اتاق جدید را انتخاب نمایید. 


نحوه برگزاری کلاس آنلاین

2. در صفحه باز شده مراحل ثبت اتاق جدید شامل اطلاعات آموزشگاه، اطلاعات اتاق، گروه کاربران، تایید و شروع اتاق را به ترتیب تکمیل کنید. قسمت اطلاعات آموزشگاه شامل دو بخش انتخاب آموزشگاه و انتخاب پکیج است. نام آموزشگاه خود را انتخاب و سپس با توجه به تعداد کاربران کلاس خود پکیج مناسب را انتخاب نمایید و روی گزینه ذخیره و ادامه کلیک کنید. 
برگزاری کلاس آنلاین

3. در قسمت اطلاعات اتاق مشخصات عمومی اتاق(کلاس) خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام اتاق، پیام نمایشی برای کاربران، پیام نمایشی برای مدیرها، حداکثر تعداد شرکت کننده، مدت زمان اتاق، شروع اتاق با مدیر، ضبط کلاس، ضبط خودکار، نمایش وبکم برای مدیر و فعال یا غیرفعال بودن یادداشت اشتراکی است. 
برگزاری کلاس آنلاین در رومیت
چگونه کلاس آنلاین برگزار کنیم؟


4. مرحله بعدی گروه کاربران شما می توانید یک کاربر جدید تعریف کرده و آن را به عنوان مدیر انتخاب نمایید. و یا یک گروه کاربران برای کلاس خود ایجاد کرده و آن را انتخاب نمایید. 
با زدن علامت مثبت کنار انتخاب کاربر عادی در نقش مدیر می توانید یک کاربر جدید تعریف کنید.


نحوه برگزاری کلاس آنلاین


با زدن علامت مثبت کنار انتخاب گروه کاربران می توانید یک گروه کاربر ایجاد کنید. 


نحوه برگزاری کلاس آنلاین در رومیت


در نهایت می توانید از منوی کشویی یک کاربر به عنوان مدیر و گروه کاربران خود را انتخاب نمایید. 


نحوه برگزاری کلاس آنلاین


5. در مرحله آخر یعنی تایید و شروع اتاق مشخصات آموزشگاه به شما نشان داده می شود. در صورت صحت اطلاعات روی گزینه ثبت و شروع کلیک کنید. 


آموزش برگزاری کلاس آنلاین در رومیت


همانطور که مشاهده می کنید با زدن گزینه ثبت و شروع با پیغام اتاق جدید با موفقیت ثبت شد مواجه می شوید. روی گزینه خیلی خب کلیک کنید. حال در لیست اتاق ها می توانید اتاق ایجاد شده خود را به همراه مشخصات آن مشاهده نمایید. 
در صورتی که اطلاعات اتاق شما نیاز به اصلاح داشته باشد می توانید روی گزینه ویرایش کلیک کنید. برای حذف اتاق ایجاد شده گزینه حذف را انتخاب نمایید. 


3. اشتراک گذاری لینک کلاس و شروع

در مرحله آخر لینک کلاس به شما داده می شود. این لینک شامل لینک کاربران و لینک میهمان است. اگر برای کلاس خود کاربر تعریف کرده اید با انتخاب گزینه اشتراک گذاری در زیر گزینه لینک کاربران می توانید لینک موردنظر را به اشتراک بگذارید. اما در صورتی که کاربری تعریف نکرده اید می توانید لینک میهمان را به اشتراک بگذارید. 

 

آموزش برگزاری کلاس آنلاین در رومیت

حال در پنجره باز شده لینک تولید شده را کپی کرده و یکی از گزینه های اشتراک گذاری در واتس آپ، فیس بوک، لینکدین، توییتر، ایمیل، تلگرام را انتخاب نمایید و لینک کپی شده را برای کاربران خود در رسانه انتخابی ارسال نمایید. 
پس از انتخاب لینک کلاس و  ورود به کلاس با پنجره ای مواجه می شوید که به شما می گوید چنانچه مایل هستید تا از امکانات صوتی ذیل استفاده کنید روی یکی از گزینه های میکروفون یا تنها شنونده کلیک کنید. 

نحوه برگزاری کلاس آنلاین


در صورت انتخاب میکروفون از شما می خواهد برای تست صدا چند کلمه صحبت کنید. اگر صدای خود را میشنوید روی بله کلیک کنید در غیر این صورت خیر را انتخاب نمایید. 

آموزش برگزاری کلاس آنلاین

اکنون شما وارد محیط کلاس شده اید و می توانید آموزش خود را شروع کنید. در پنل سمت راست می توانید لیست کاربران را مشاهده نمایید. گزینه هایی برای مدیریت کاربران شامل ققل کاربر، پاک کردن آیکون همه وضعیت ها، ذخیره نام های کاربری، ایجاد اتاق زیر مجموعه و... وجود دارد. 

چگونه کلاس آنلاین برگزار کنیم؟


در پایین صفحه سه گزینه اشتراک گذاری صدا، دوربین و صفحه نمایش وجود دارد. در صورت نیاز هر کدام از آنها را می توانید برای به اشتراک گذاشتن در کلاس فعال نمایید. 
در قسمت گفتگوی عمومی سمت راست صفحه امکان گفتگوی کاربران کلاس و پرسش و پاسخ از استاد فراهم آمده است. 
با انتخاب سه نقطه بالا سمت چپ صفحه و سپس گزینه تنظیمات شما می توانید زبان برنامه و اندازه متن را تغییر داده و یا هشدارهای صوتی مربوط به گفتگو یا ورود کاربر جدید و... را فعال یا غیر فعال نمایید. 
در صورت تمایل می توانید کلاس را به صورت تمام صفحه درآورید. برای این کار روی گزینه سه نقطه کلیک کنید و تمام صفحه را انتخاب نمایید. 
در پایان کلاس روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کرده و گزینه اتمام جلسه را انتخاب نمایید. 

 

سوالات متداول درباره برگزاری کلاس آنلاین در رومیت

 • آیا امکان برگزاری کلاس آنلاین در سایت شخصی وجود دارد؟
  بله. برای این منظور پس از ثبت نام در رومیت اتاق ها و کاربران خود را تعریف می کنید و لینک ورود به کلاس را در سایت شخصی خود قرار می دهید.  
 • آیا محیط کلاس آنلاین در رومیت فارسی است؟
  بله. یکی از قابلیت های مهم رومیت محیط فارسی کلاس آنلاین است که با استفاده از نرم افزار بیگ بلو باتن به زبان فارسی شخصی سازی شده است. امکان تغییر زبان آن در منوی تنظیمات برای کاربران فراهم شده است. 
 • آیا می توان ویدیو جلسات کلاس آنلاین را در رومیت ضبط کرد؟
  بله. در هنگام ایجاد اتاق شما به عنوان مدرس می توانید با فعال کردن گزینه های ضبط خودکار و یا ضبط کلاس، این قابلیت را برای کلاس خود فعال نمایید. گزینه ضبط خودکار به محض ورود مدرس به کلاس شروع به ضبط کلاس می کند. و درصورتی که گزینه ضبط کلاس را فعال کرده باشید در محیط کلاس کافیست روی دکمه شروع ضبط کلیک کنید. 
 • آیا رومیت نیاز به نصب نرم افزار خاصی دارد؟ 
  خیر. مهم ترین مزیت پلتفرم کلاس انلاین رومیت این است که تحت مرورگر اجرا می شود و  امکان برگزاری کلاس آنلاین را بدون نیاز به نصب هیچ گونه برنامه ای فراهم می کند. 
 • چگونه می توانیم در کلاس آنلاین صدای با کیفیتی داشته باشیم؟
  به جای استفاده از میکروفون داخلی لپ تاپ با استفاده از هدفون و یا میکروفون مناسب کیفیت صدا را می توان افزایش داد. 
 • چگونه در رومیت کلاس آنلاین یا وبینار برگزار کنیم؟
  برای برگزاری کلاس آنلاین در رومیت مراحل گفته شده در بالا را دنبال کنید. همچنین می توانید با شماره تلفن 02191090414 تماس بگیرید و یا با پر کردن فرم مشاوره منتظر تماس کارشناسان رومیت باشید. 
 • چه امکاناتی برای برگزاری کلاس آنلاین مورد نیاز است؟
  داشتن یک کامپیوتر یا لپ تاپ و اینترنت پر سرعت حداقل امکانات لازم برای برگزاری کلاس آنلاین در رومیت است. اما می توانید با استفاده از هدفون یا میکروفون و قلم نوری کیفیت کلاس آنلاین خود را افزایش دهید. 
 • مزایای برگزاری کلاس آنلاین در رومیت چیست؟
  سادگی استفاده، نداشتن قطعی، پشتیبانی تخصصی، آموزش، تحویل آنی و ضمانت بازگشت وجه 48 ساعته از مزایای برگزاری کلاس آنلاین در رومیت محسوب می شود. 
 • بهترین نرم افزار کلاس آنلاین در ایران کدام است؟
  رومیت با در اختیار داشتن سرورهای پرقدرت و با کیفیت در بهترین دیتاسنترهای ایران، نهایت پایداری و حداقل قطعی ممکن را تضمین می کند و به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین شناخته شده است. 
 • هزینه برگزاری کلاس آنلاین در رومیت چقدر است؟
  بستگی به تعداد کاربران همزمان شما دارد. تعرفه های موجود در رومیت با توجه به تعداد کاربران دسته بندی شده اند. 

 

کلام آخر:

در شرایطی که همه به دنبال یک پلتفرم خوب برای برگزاری کلاس های آنلاین خود می گردند رومیت به دلیل امکانات و خدمات جانبی ویژه ای که ارائه می دهد مزیت های برتری نسبت به سایر پلتفرم ها دارد و مسلما بهترین انتخاب محسوب می گردد. در صورت مطالعه این مطلب از بلاگ رومیت با نحوه برگزاری کلاس آنلاین در رومیت آشنا خواهید شد و یاد میگیرید چگونه در رومیت کلاس آنلاین برگزار کنید. از نظر شما کدام پلتفرم برای برگزاری وبینار و کلاس آنلاین مناسب تر است؟ 
 
نظرات