مدرسه آنلاین چیست؟

مدرسه آنلاین چیست؟

تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و پیدایش فناوری های نوین مسبب ایجاد تحولاتی در صنعت آموزش شده است. علاوه بر این پیدایش و شیوع بیماری کرونا منجر شده مدارس و دانشگاه ها به آموزش از راه دور روی آورند که همان مدرسه آنلاین نامیده می شود. مدرسه آنلاین مکانی است که در آن کلاس های مجازی برگزار می شود و دانش آموزان می توانند از خانه، کتابخانه یا هرمکانی که دارای اتصال اینترنت باشد در این کلاس ها شرکت کنند. معلمان از راه دور کار می کنند و یک برنامه درسی ساختاری دارند که دانشجویان آنلاین آن ها را دنبال می کنند. برخی از بچه ها تنها در یک یا دو کلاس آنلاین شرکت می کنند و برخی دیگر همه کلاس های خود را به صورت آنلاین می گذرانند. یادگیری آنلاین را گاهی آموزش از راه دور می نامند. همچنین ممکن است مدارس آنلاین را به نام مدارس مجازی شنیده باشید. مدارس آنلاین می توانند برای برخی از کودکان با اختلاف یادگیری و تفکر مناسب باشند. انتخاب کلاس های آنلاین برای دانشجویانی که از یادگیری در مدارس حضوری خسته شده اند می تواند مفید باشد. آموزش آنلاین به یکی از گزینه های رایج آموزش تبدیل شده است. تا حدی که بسیاری از دانشجویان این شیوه را به عنوان شیوه اصلی یادگیری برگزیده اند. با توجه به اینکه سبک یادگیری افراد مختلف متفاوت است، برخی از دانش آموزان در کلاس های آنلاین رشد خواهند کرد و برخی از یادگیری سنتی نتیجه بهتری کسب می کنند. در این مطلب می خواهیم بدانیم مدرسه آنلاین چیست و آیا مدرسه آنلاین جایگزین خوبی برای مدارس حضوری خواهد بود؟

عناوین آموزشی این مطلب:

مدرسه آنلاین

مدرسه آنلاین چیست؟

مدرسه آنلاین مکانی برای برگزاری کلاس مجازی از طریق اتصال اینترنتی است. مدرسه آنلاین تا حد زیادی به مدارس حضوری شبیه سازی شده است. تفاوت اصلی مدارس حضوری با مدارس آنلاین حضور فیزیکی معلم است. در مدرسه آنلاین ارتباط بین دانش آموز و معلم از راه دور است.


آیا مدرسه آنلاین جایگزین خوبی برای مدارس حضوری خواهد بود؟

آموزش آنلاین در دبیرستانها به حدی گسترده شده است که تقریبا بیش از نیمی از دبیرستانها کلاس ها را کاملا آنلاین ارائه می دهند و دانش آموزان برای فارغ التحصیلی مجبور به گذراندن دوره آنلاین هستند. 
بسیاری از مدارس انتظار دارند والدین نقش مربی یادگیری را برعهده بگیرند. درگیری والدین ممکن است به ویژه برای کودکان دارای معلولیت بسیار مهم باشد. والدین عنوان کرده اند که نقش آنها شامل موارد زیر است: 

 • درک نیازهای آموزشی خاص فرزندشان 
 • شناسایی چالش هایی مانند موانع برنامه درسی
 • تعامل با پرسنل مدرسه
 • مداخله در برخی امور 
 • کمک به کودکشان در زمان یادگیری آنلاین به مدت 4 الی 6 ساعت در طول روز

مدرسه آنلاین چیست؟

مزایای مدرسه مجازی 

 •  آموزش تخصصی و کاربردی 
 • عدم محدودیت در پذیرش دانش آموز
 • آموزش براساس توانمندی ها
 • عدم محدودیت زمان و مکان
 • استفاده بی نهایت از محتوای آموزشی 
 • عدم محدویت سنی
 • سهولت دسترسی
 • کاهش هزینه ها 

سوالات متداول درباره مدرسه آنلاین 

 • مدرسه آنلاین چیست؟
  مدرسه آنلاین یا مدرسه مجازی مکانی است که امکان آموزش از راه دور و از طریق اینترنت را برای دانش آموزان فراه می کند. 
 • مزایای مدرسه مجازی چیست؟
  حفظ سلامت دانش آموزان در زمان شیوع بیماری های واگیردار، در دسترس بودن همیشگی آموزش و معلمین، حل مشکل مسافت و راه دور دانش آموزان، کاهش استرس و احساس راحتی بیشتر دانش آموزان در کلاس درس، یادگیری مدیریت زمان، مهارت کار با تکنولوژی و... از جمله مزایای مدرسه مجازی است. 
 • معایب مدرسه آنلاین چیست؟
  محدودیت تعامل با معلم و سایر دانش آموزان که منجر به ایجاد اختلال در رشد مهارت های عاطفی و اجتماعی دانش آموزان می شود و احتمال حواس پرتی و عدم تمرکز دانش آموزان از معایب مدرسه آنلاین به شمار می رود. 
 •  تفاوت مدارس آنلاین و مدارس سنتی چیست؟
  حضور فیزیکی معلم مهم ترین تفاوت مدارس آنلاین و مدارس سنتی است. در مدارس سنتی کلاس ها در یک زمان خاص و در یک مکان خاص برگزار می گردد و نیاز به حضور فیزیکی معلم و دانش آموز دارد. در حالی که در مدارس آنلاین ارتباط معلم و دانش آموز به صورت مجازی از طریق اینترنت است. محتوای آموزشی مدرسه آنلاین به صورت الکترونیکی است و در هر زمان در دسترس است. اما در مدرسه سنتی محتوای آموزشی همان کتاب و معلم است. 
 •  آیا مدارس آنلاین شیوه آموزش ویژه ای دارند؟مدرسه آنلاین
  مدارس آنلاین باید همان قوانینی را داشته باشند که مدارس سنتی دارند. این شامل پیروی از قانون آموزش افراد دارای معلولیت است. به این مفهوم که مدارس آنلاین باید شامل ابزارها و امکاناتی برای آموزش افراد معلول نیز باشند. 
 • آیا دانشجویان آنلاین با سرعت خود یاد می گیرند؟
  مدرسه آنلاین معمولا خود را اینگونه توصیف می کند که به بچه ها استقلال بیشتری می دهد و به آنها اجازه می دهد تا با سرعت خودشان یاد بگیرند. 
 • والدین چه نقشی در مدرسه آنلاین بازی می کنند؟
  آموزش آنلاین همان آموزش در خانه است. والدین دانش آموزان باید آمادگی لازم را داشته باشند تا در آموزش فرزند خود نقش فعالی داشته باشند. 
 • آموزش ترکیبی چیست؟
  ترکیبی از آموزش های آنلاین و حضوری را آموزش ترکیبی می گویند. این شیوه یادگیری در یک مدرسه برگزار می شود. قسمت های آنلاین معمولا در کلاس با دستگاه هایی مانند لپ تاپ یا تبلت انجام می شود. 
 • مدرسه آنلاین مناسب چه کسانی است؟
  افراد شاغل و یا افرادی که کلاس های حضوری برای آنها خسته کننده است و سبک یادگیری آنلاین را می پسندند و یا به دلایل مختلف امکان حضور در کلاس های فیزیکی را ندارند می توانند مدرسه آنلاین را برای یادگیری خود برگزینند. 
 • چه کسانی مدرسه آنلاین را انتخاب می کنند؟
  افرادی که خواهان برنامه های انعطاف پذیر آموزشی هستند و مایل هستند تایم آموزش توسط خودشان شخصی سازی شود، یا افرادی که دارای مشکلات جسمی هستند و امکان حضور در کلاس را ندارند قطعا سبک سنتی مدارس برای آنها گزینه خوبی نخواهد بود. این افراد مدرسه آنلاین را برای یادگیری انتخاب می کنند. 

کلام آخر:

مدرسه آنلاین امکان برگزاری وبینار و کلاسهای مجازی را از طریق اتصال به اینترنت فراهم می کند. در مدرسه آنلاین برخلاف مدارس سنتی نیاز به حضور فیزیکی در یک مکان خاص نیست. علاوه بر این با توجه به اینکه جلسات کلاس آنلاین ضبط می شود شما می توانید تایم شرکت در کلاس را آزادانه انتخاب کنید بدون اینکه نگران از دست دادن مطالب آن جلسه باشید. مدرسه آنلاین مناسب کسانی است که امکان حضور در مدارس سنتی فیزیکی را ندارند و یا به دلیل مشغله کاری به دنبال برنامه آموزشی منعطف تری می گردند. در مدرسه آنلاین تلاش می شود مدرسه واقعی به طور کامل شبیه سازی شود. ما در سایت برگزاری کلاس آنلاین رومیت هر آنچه منجر به افزایش کیفیت آموزش می شود را برای شما فراهم کرده ایم. تا بتوانید همانند یک مدرسه واقعی در خانه خود آموزش ببینید.
 
نظرات