تکنیک های برنامه ریزی برای شرکت در کلاس آنلاین

شرکت در کلاس آنلاین

برنامه ­ی درسی برای آموزش آنلاین باید مناسب با ویژگی های این نوع آموزش، نیازهای دانش ­آموزان و مطابق با زندگی حرفه ای کاربران باشد. نرم افزارهای کلاس آنلاین متفاوتی وجود دارد که بسته به نیاز کلاس و دانش‌آموز طراحی شده است. این نوع از محتوا باید روی مواردی مانند افزایش توانایی، دانش و تحقق اهداف دانش­ آموزان تمرکز کنند.

 چرا برنامه ریزی؟

آیا شما برای افزایش دانش خود، ارتقاء مهارت و آشنایی با افراد با استعداد آماده اید؟ اگر جواب شما مثبت است، ترفند­های برنامه ریزی برای کلاس آنلاین می‌­تواند به شما در صرفه جویی در وقت و هزینه کمک کند و منفعت‌­های این نوع آموزش را در اختیار شما بگذارد. کلاس آنلاین به شما اجازه می­‌دهد تا برنامه­‌ی مختص به خود را بچینید و در خانه خود درس بخوانید یا حتی در کافی شاپ مورد علاقه‌­ی خود کلاس را بگذرانید.

اگر شما می­‌خواهید به صورت آنلاین درس بخوانید، باید مرزها ، محدودیت ها و اهداف خود را تعیین کنید. هیچ کس نمی‌­تواند شما را مجبور به انجام کاری کند. شما می توانید از این نکات مطالعه آنلاین استفاده کنید تا خود را برای یادگیری خود محور آماده کنید و عادت­های مطالعه خود را در جهت جذب حداکثر دانش، بهبود ببخشید.

آموزش آنلاین به چه صورت است؟

آموزش آنلاین از طریق اشتراک گذاری محتوای درسی از طریق اینترنت محقق می­‌شود که به دانش‌­آموزان اجازه می دهد که توانایی های جدید از راه دیجیتال یاد بگیرند. احتمالا شما در طول زندگیتان، ساعت های زیادی در کلاس درس سپری کرده اید، بنابراین شما با بدنه و نحوه­‌ی درس خواندن و یاد گرفتن آشنا هستید. در هر صورت اگر شما هرگز تجربه­‌ی کلاس آنلاین نداشته باشید، باید با نحوه­‌ی کار آن آشنا شوید. در موارد بسیاری، شما برای یه کلاس آنلاین ثبت نام می­‌کنید، برگزار کننده کلاس به شما درباره­‌ی تکنولوژی و محتوای کلاس خبر می­‌دهد، سپس برگزاری کلاس آنلاین طوری انجام می‌شود که دروس به بخش­های مختلف تقسیم شود و شما مرحله به مرحله آن را دریافت کنید. در طول کلاس آنلاین، ممکن است به شما تکالیفی محول شود و یا اینکه باید ویدیوی آموزشی مشاهده کنید. و حتی امکان انوع تست و امتحان در کلاس وجود دارد. نوع کلاس شما تا حد زیادی وابسته به فرمت انتخابی معلمتان دارد.

ترفندهایی برای موفقیت درسی در کلاس انلاین

1.با شیوه های یادگیری آنلاین و انتظارات آن آشنا شوید.

بسیاری از افراد با نگرش اشتباه وارد دوره های آنلاین می شوند اگر شما نیز این نگرش را داشته باشید، خود را از محتوای ارزشمند محروم خواهید کرد. آموزش آنلاین و آموزش در کلاس حضوری در صورتی شبیه می‌­شوند، که شما در فضای آموزش آنلاین تصور کنید زیر نظر استاد هستید. در حقیقت، شما می توانید وانمود كنید كه استاد در هنگام درس خواندن روی به روی شما ایستاده است.

سپس برای خود توضیح دهید که می­‌خواهید چه چیزی از این کلاس دریافت کنید. شما باید سخت درس بخوانید و توجه خود را متمرکز کنید و کلاس را جدی بگیرید، اما آیا شما در انتهای کلاس به هدف خود می­‌رسید؟

برای رسیدن به هر یک از اهدافتان، به سطوح مختلف فداکاری و پیچیدگی نیاز دارید. به عنوان مثال، اگر شما یک فرد انگلیسی زبان هستید و می خواهید به فرانسوی مسلط باشید ، به یک دوره متفاوت از کسی که فقط می خواهد اصول اولیه را برای سفر به پاریس بیاموزد، نیاز خواهید داشت.

اگر در مورد انتظارات خود شفاف باشید، به احتمال زیاد با پایان دوره نا امید نخواهید شد و به هدف خود خواهید رسید.

3. تجهیزات فنی خود را کامل کنید.

تفاوت اصلی بین مطالعه آنلاین و تحصیل در کلاس حضوری این است که شما مسئولیت تجهیز محیط یادگیری خود را به عهده دارید. شما باید محل کار، رایانه و دستگاهی با امکانات لازم را فراهم کنید. در بیشتر موارد، یک رایانه با دسترسی به اینترنت کافی خواهد بود. با این حال، برخی از دوره ها نیازمند سخت افزار جدی تر و پیشرفت‌ه­ای هستند.

بعضی از کلاس­ها ممکن است به هدفون نیاز داشته باشند تا بتوانید به ارائه ­‌های صوتی گوش دهید. در هر صورت، اگر دوره را بدون تجهیزات لازم شروع کنید، از همکلاسی‌­های خود عقب می افتید.

4.دسترسی به اینترنت پر سرعت داشته باشید.

اگر دسترسی به اینترنت شما قابل اطمینان نباشد ممکن است در طول دوره اینترنت شما قطع شود در این صورت، شما وقت و منابع خود را هدر خواهید داد. شما اگر نمی­توانید در خانه به اینترنت دسترسی داشته باشید، می‌­توانید از اینترنت کافی شاپ یا یک کافی نت استفاده کنید. تقویت کننده های سیگنال ، مودم های اضافی و سایر اصلاحات فن آوری می توانند به بهبود دسترسی شما به اینترنت پر سرعت در خانه کمک کنند. علاوه بر این، بهتر است به جای موبایل یا لپ تاپ با اینترنت بی سیم، از یک رایانه رومیزی استفاده کنید.

5. یک فضای مطالعه اختصاصی ایجاد کنید

بعضی از افراد دفتر کار خانگی خود را دارند. چنین اتاق مکانی مناسب برای مطالعه آنلاین است، اما این تنها گزینه نیست. اتاق غذاخوری، آشپزخانه یا اتاق خواب را نیز می‌­توانید در نظر بگیرید تا زمان برگزاری کلاس،اعضای خانوادتان باعث حواس پرتی نشوند.

علاوه بر این، زمان مناسبی را برای مطالعه و یادگیری آنلاین انتخاب کنید. شاید شما بهترین یادگیری را هنگام صبح ، درست قبل از کار داشته باشید و شاید هم بهترین زمان یادگیری برای شما شب باشد.

6. یک برنامه­ ی درسی تنظیم کنید

اکنون زمان آن رسیده است که جلسات مطالعه خود را جدی بگیرید. اگر برنامه ای مکتوب و با ثبات داشته باشید، احتمالاً بعد از شروع دوره کم کم به اهداف خود نزدیک می­‌شوید. یک برنامه­‌ی مطالعاتی صحیح و به جا نجات بخش شما از تنبلی است.

با این حال، نترسید که خود را تحت فشار قرار دهید. اگر دائماً در تلاش هستید تا نتایج بهتری کسب کنید ،دوره را سریعتر طی می کنید و در پایان آن احساس کارایی بیشتری می­ کنید.
نظرات

گلی اکرمی
1399-05-23 13:45:45

بسیار عالی بود. همیشه برام سوال بود چطوری بازدهی را در کلاس آنلاین افزایش بدم.... ممنونم از اطلاع رسانی خوبتون.