نرم افزارهای رایگان برگزاری کلاس آنلاین که شما از وجودشان بی خبرید

نرم افزارهای رایگان برگزاری کلاس آنلاین که شما از وجودشان بی خبرید

آیا نرم افزارهای رایگان برگزاری کلاس آنلاین را می شناسید؟

آیا در مورد تدریس یک دوره آنلاین فکر کرده اید؟

آیا قصد دارید تخصص خود را از طریق یک کلاس آنلاین به اشتراک بگذارید؟

امروزه گزینه­‌ های بسیاری وجود دارد اگر شما در نظر داشته باشید که از طریق یک پلتفرم آموزش آنلاین، دست به آموزش بزنید. ما در این مقاله 6 نرم افزار رایگان برای آموزش آنلاین به شما معرفی می­‌کنیم تا ضمن آشنایی با آنها با طریقه‌­ی عملکردشان نیز آشنا شوید.

برگزاری کلاس آنلاین با اسکایپ

اسکایپ

اسکایپ، یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین سیستم های تماس ویدیویی است. میتوان گفت این نرم افزار دارای بیشترین مخاطب به منظور تماس ویدیویی و برگزاری کنفرانس در جهان است. باید بدانید که امکان تدریس در اسکایپ وجود دارد و اسکایپ گام هایی نیز برای توسعه­ ی تدریس و افزایش امکانات برای کاربران برداشته است، اما هنوز راه طولانی برای ارائه­ ی یک فضای پیشرفته برای تدریس، پیش رو دارد. اگر گزینه ­ای جز اسکایپ برای تدریس ندارید، به شما پیشنهاد می­دهیم حتما manycam را امتحان کنید.

نقطه ضعف اسکایپ

تخته­ سفید، نشان دهنده­ ی PDF و حتی اولیه ترین ابزارهای کلاس آنلاین نمی‌باشد.

برگزاری کلاس آنلاین با هانگوست

گوگل هنگ اوت

یکی از اصلی ترین و محبوبترین نرم افزارهای ویدیو کنفرانس، گوگل هنگ اوت می ­باشد که اتصال به گروهی از مردم را آسان می­ کند. با این نرم افزار شگفت انگیز شما می توانید در طول تعطیلات یا قرنطینه به راحتی با خانواده ­ی خود ارتباط برقرار کنید. اما این نرم افزار برای کلاس آنلاین طراحی نشده است و هیچ گونه از امکانات لازم را ندارد.

نقطه ضعف

گوگل هنگ اوت بسیار شبیه به اسکایپ است، گوگل هنگ اوت صرفا برای ارتباط ویدیویی می­ باشد، نه یک نرم افزار آموزشی!

نرم افزار کلاس آنلاین زووم

زوم

آیا تمام تعریفاتی که درباره­ ی زوم می­شنویم، حقیقت دارد؟ غیر از بحث بازاریابی دلیل محکمی وجود دارد که افراد زیادی در سراسر جهان از این نرم افزار برای کارهایی چون تماس با خانواده یا آموزش زبان استفاده می­ کنند.

به طور کلی، زوم تا حد زیادی انتظارات شما را از یک کلاس آنلاین برطرف می­کند، اما دارای ضعف ­هایی نیز می­باشد:

نقطه ضعف

درست است که زوم قابلیت زیادی در برگزاری کلاس دارد اما تخته­ ی کلاس خیلی ساده طراحی شده­ است، زوم جزئیاتی مانند ویرایش یا حاشیه نویسی برروی پی دی اف را ندارد. استفاده از این پلتفرم به نوآموزان توصیه نمی­ شود.

نرم افزار کلاس آنلاین کلینگ میتینگ

کلیک میتینگ

کلیک میتینگ زیاد شناخته شده نیست، نرم افزاری ساده است و قدرت پردازش کمی برای وبینار دارد. این نرم افزار فضایی دوستانه دارد و ابزارهای جالبی برای برگزاری کلاس آنلاین طراحی کرده است.

کلیک مارکتینگ با ارائه­ ی ابزارهای کاربردی به شما در مدیریت کلاس آنلاین کمک بسیاری می ­کند، و فضایی در اختیارتان می­ گذارد که شما را در مدیریت فروش و هزینه ها یاری کند.

ضعف

کلیک میتینگ دارای فضای مفید و کاربردی می­ باشد اما هیچ فضای مخصوصی برای استراحت دانش ­آموزان قرار نداده است.

نرم افزار کلاس آنلاین گو تو ترینینگ

گوتو ترینینگ

گوتو ترینینگ نرم افزاری است که برای مدت طولانی یکی از محبوب ترین­ها در زمینه­ ی ملاقات های تجاری بوده است. این نرم افزاری قدمتی بالاتر از webmax  برای برگزاری کنفرانس های شغلی برداشته است. همچنین گوترینینگ در اختیار مدرسین، ابزاری قدرتمند برای مدیریت کلاس قرار داده است. اگر شما یک مدرس با برنامه­ ی منظم هستید که برای اهداف آموزشی به یک فضای حرف ه­ای نیاز دارید، این امکان به خوبی فراهم شده است.

نقطه ضعف

این نرم افزار به هیچ وجه مناسب یادگیری زبان نیست و بیشتر برای اهداف تجاری طراحی شده است. همچنین پیچیدگی این پلتفرم ممکن است برای کسانی که به این گونه فضاها عادت ندارند، کمی مشکل ساز باشد. همچنین فضای استراحت فقط در نسخه ­ی گران تر قرار داده شده است.

نرم افزار کلاس آنلاین ودامو

ودامو

ودامو یک نرم افزار قدرتمند آموزشی است که تمامی عناصر LMS و کلاس مجازی را فراهم کرده است به طوری که شما می ­توانید هر کدام را مایل بوید، انتخاب کنید. در این نرم افزار روابط به گونه ای طراحی شده است که برای مدیران ، معلمان و فراگیران به طور یکسان بسیار لذت بخش است. این کلاس مجازی به طور خاص برای یادگیری زبان طراحی شده است و ابزارهای زیادی دارد که برای زبان آموزان جوان بسیار مفید است. اگر شما مدیر یک مدرسه هستید که دارای زبان آموزان نوجوان می­ باشد، این یک سیستم عالی برای شما است!

سخن پایانی

اگر دنبال برگزاری یک کلاس آنلاین با کیفیت عالی و امکانات خاص می‌باشید کافی است از امکان تست نرم افزار بیگ بلوباتن استفاده کنید و در صورت رضایت کلاس آنلاین خود را با رومیت برگزار کنید.