نرم افزارهای رایگان برگزاری کلاس آنلاین که نمی شناسید!

نرم افزارهای کلاس آنلاین رایگان

نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگانClassDojo

ClassDojo  یکی از ابزارهای جدید برای برگزاری کلاس آنلاین و بهبود رفتار دانش آموزان است. در این نرم افزار معلمان بازخورد فوری نسبت به دانش آموزان خود ارائه می‌دهند. امتیاز این نرم افزار نسبت به سایر نرم افزارها سیستم پاداش دهی است.

نرم افزار رایگان کلاس آنلاین ClassDojo هشدارها یا اعلان هایی را به دانش آموزان خود ارائه می‌دهد. هم چنین اطلاعاتی در مورد رفتار دانش آموزان قابل ارائه به والدین دانش آموزان است. این سیستم کارایی مثبتی نسبت به رفتار یادگیرندگان دارد. بنابراین شما از طریق این نرم افزار رایگان آموزش آنلاین قادر خواهید بود ابزار تعاملی مانند بررسی رفتار یادگیرندگان و معلمان و امکان آپلود عکس و ویدئوها را داشته باشید.برگزاری کلاس آنلاین رایگانویژگی های پلتفرم ClassDojo

پلتفرم برگزاری کلاس آنلاین ClassDojo به 35 زبان دنیا ترجمه شده است. این نرم افزار در 180 کشور دنیا و 90 درصد مناطق ایالات متحده در دسترس دانش آموزان قرار دارد. این نرم افزار از تمامی دستگاه ها مانند ویندوز، تبلت، اندروید، و سایر سخت افزارها پشتیبانی می کند. و با تمامی این دستگاه ها قادر خواهید بود از تخته سفید و سایر ابزارهای تعاملی استفاده نمایید.

امکانات و ویژگی های پلتفرم کلاس آنلاین ClassDojo

 • امکان ایجاد پوشه دیجیتالی برای دانش آموزان
 • امکان Share کردن عکس، ویدئو، فیلم و ارسال سایر اتفاقات کلاس توسط پیامک به والدین
 • معلمان، خانواده ها و دانش آموزان می توانند از طریق این نرم افزار یک گروه مشارکتی برای مدارس در نظر بگیرند.
 • امکان ایجاد تیم های آموزشی برای فعالیت های فوق برنامه مانند آهنگ یا دکلمه و... توسط ابزار جانبی ClassDojo Toolkit
 • امکانات ابزار تعاملی ClassDojo Toolkit که در این نرم افزار رایگان آموزش آنلاین تمامی ابزارهای تعاملی تعبیه شده است و دانش آموزان قادر خواهند بود آن را مطابق سلیقه خود شخصی سازی کنند.
 • پنل اعلان و خوش آمدگویی برای مدیریت کیفیت کلاس Noise Meter
 • تایمر جهت پنل نمایش میزان زمان باقی مانده برای انجام تکالیف دانش آموزان
 • پنل رندوم برای انتخاب تصادفی دانش آموزان جهت فعالیت در کلاس به صورت داوطلبانه
 • Think Pair Share پنلی برای به اشتراک گذاری ایده های دانش آموزان همچنین شرکت در بحث و تعامل بین دانش آموزان
 • Directions پنلی راهبردی برای نمایش مسیر فعالیت و گرفتن نتیجه
 • Group Maker امکانی جهت تشکیل تیم های 3-4 نفره برای انجام کارهای مشخص با اهدافی چون ارتقا کارهای گروهی
 • Music یک پنل خاص موسیقی جهت کلاس درس دانش آموزان جهت تمرکز بیشتر و افزایش سرعت یادگیری

این نرم افزار رایگان کلاس آنلاین از طریق سیستم Dojo Point Dojo رفتار دانش آموزان را به صورت مثبت ترویج می دهد و با اختصاص شخصیت های کارتونی به دانش آموزان موجب می شود آن ها ارزش های فرهنگی و تربیتی مانند مهارتهای یادگیری کسب شود.نرم افزار کلاس آنلاین رایگاننرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگان eduClipper

 یکی از نرم افزارهای رایگان کلاس آنلاین eduClipper است. این نرم افزار به دانش آموزان و معلمان این امکان را خواهد داد تا بتوانند به صورت پویا منابع و مطالب آموزشی را اشتراک گذاری کنند. در نرم افزار

این بستر به معلمان و دانش آموزان اجازه می دهد تا منابع و مطالب آموزشی را به اشتراک بگذارند. در eduClipper  این قابلیت را دارد که شما اطلاعات را در اینترنت جمع آوری نمایید سپس آن ها را با اعضای گروهی که قبلا ایجاد شده اشتراک گذاری نمایید.

از قابلیت های ویژه این نرم افزار مدیریت موثرتر محتوای آکادمیک به صورت آنلاین است. همچنین در این نرم افزار امکاناتی مانند مدیریت محتوای آکادمیک به صورت آنلاین و هچنین قابلیت هایی مانند تکنیک تحقیق و ثبت، همچنین ایجاد و راه اندازی کلاس مجازی رایگان  را دارد. مدرس قادر می باشد یک نمونه کار ایجاد نماید و تمام کارهای انجام شده را در آن ذخیره نماید.آموزش برگزاری کلاس آنلایننرم‌ افزار آموزش مجازی رایگان  Animoto

Animoto صرفا یک نرم افزار کلاس آنلاین رایگان نیست بلکه این نرم افزار ی برای تولید ویدئو است. این نرم افزار به شما امکان می دهد در کوتاه ترین زمان از هر دستگاه تلفن همراه فیلم هایی با کیفیت بسازید. همچنین مدرس با تولید محتوای صوتی و تصویری قادر خواهد بود نیاز دانش آموزان را در این جهت برطرف نماید.

اپلیکیشن آنلاین معلم ها رایگان  Kahoot

کاهوت نرم افزار آموزشی برمبنای بازی است. در این نرم افزار با ترتیب دادن بازی یا مسابقه ای بین دانش آموزان و کاربران یک رقابت سالم در سراسر محیط کلاس ایجاد می شود.

اگر بیشتر بخواهم توضیح دهیم نرم افزار kahoot توضیح دهم می توان گفت کاهوت یک اپلیکیشن تلفن همراه رایگان است که این نرم افزار را از طریق پلی استور می توانید به راحتی دانلود نمایید. اگر موفق به دانلود نشدید قادر خواهید بود از طریق وب به امکانات مختلف دسترسی داشته باشید. این نرم افزار محیطی را برای شما فراهم می کند که در آن مدرسان قادر خواهند بود  دانش آموزان خود را از طریق آزمونک ها مورد بررسی قرار دهند.

در این نرم افزار آزمون آنلاین رایگان اساتید سوالات خود را مطرح می کنند و برای هر سوال زمان مناسبی را درنظر خواهند گرفت مثلا 20 الی 120 ثانیه و هر دانش آموز از طریق کد اختصاصی که استاد به آن ها اختصاص می دهد وارد محیط آزمون خواهند شد. برگزار کننده آزمون قادر خواهد بود محدودیت هایی اعمال کند از جمله این که هنگامی که دانشجویان در صف انتظار قرار گرفتند استاد قادر خواهد بود آزمون را شروع کند. از جمله محدودیت هایی که استاد می تواند اعمال کند این است هنگامی که دانشجویان به 10 نفر رسیدند و یا هنگامی که 5 دقیقه از اعلام کد گذشت آزمون را شروع کنند. بعد از این قادر خواهید بود سوالات را روی مانیتور مشاهده نمایید. بعد از این که گزینه ها رو مشاهده کردید قادر خواهند بود پاسخ سوالات را مشخص نمایند. این مدت زمان به صورت دیفالت است و بعد از طی این زمان هر سوال به صورت پرونده ای بسته خواهد شد.

ویژگی های آزمون نرم افزار رایگان  Kahoot

در صورتی این آزمون بسته خواهد شد که یکی از این حالات اتفاق بیفتد:

 1. موقعی که همه به سوالات پاسخ داده باشند حتی اگر تایم تمام نشده باشد.
 2. موقعی که تایم در نظر گرفته شده تمام شده باشد حتی اگر همه به سوالات پاسخ ندهند.

در نهایت بعد از تمام شدن مدت زمان در نظر گرفته برای آزمون و پاسخ به سوالات رتبه شرکت کنندگان مشخص خواهد شد و این رتبه بندی دو حالت دارد یکبار به صورت مخصوص در سوالات مربوطه و یک بار هم با توجه به عمل سایر دانشجویان در پاسخ دهی به سوالات

جهت ورود به محیط این نرم افزار و استفاده از امکانات این نرم افزار اساتید و دانش آموزان قادر خواهند بود حساب کاربری خود را ایجاد نمایند.

سطوح دسترسی به صورت زیر است:

 1. استاد یا دستیار استاد که دسترسی میزبان است.
 2. دانشجو و شرکت کننده که دسترسی میهمان است.

مزایای استفاده از نرم افزار رایگان کلاس آنلاین کاهوت

از مزایای نرم افزار کلاس آنلاین رایگان کاهوت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان ارزیابی سریع به صورتی که زمان زیادی صرف این قضیه نشود
 • مرور سریع و مفهومی دروس در هر جلسه
 • ترغیب دانشجویان به افزایش سرعت عمل دانش آموزان د جهت پاسخ به سوالات
 • کم کردن امکان تقلب دانشجویان

مهم ترین مشخصه نرم افزار kahoot

در این نرم افزار امکان تقلب کردن دانشجویان به صفر می رسد .(زیرا به دلیل زمان بندی کم و سرعتی بودن ، فرصت به تقلب نمی رسد و در ثانی حتی اگر کسی تقلب هم بکند در نهایت امتیاز کمتری می گیرد چون بقیه در زمان کمتری به سوال مربوط پاسخ داده اند (.

باید اضافه کنم که اطلاعات هر آزمون در حافظه ی حساب کاربری برگزار کننده ثبت می شود. این که سوالات چه بوده اند و چه کسانی درست جواب داده بودند و چه رتبه بندی ای برای افراد شکل گرفته است بسیار مهم است.

با تمامی این تفاسیر  بیشترین دلیل استفاده از نرم افزار kahoot  این است که این نرم افزار ابزار خوبی برای مرور و یادگیری بیشتر است به وسیله این نرم افزار شما قادر خواهید بود دروس جلسه قبل را مرور کنید تا بتوانید ذهن خود را برای یادگیری بیشتر آماده نمایید.

مهمترین سوالی که ممکن است برای دانش آموزان پیش آید این است که چرا مدارس از این امکان استفاده نمی‌کنند؟ باید گفت از آنجایی که استفاده از موبایل در مدارس ممنوع است این امکان در مدرسه وجود ندارد. اما با توجه به شرایط موجود استفاده از این نرم افزار بسیار مورد نیاز است.

رومیت به عنوان نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین رایگان برای شما سرویس رایگان ارائه می دهد. شما با مطالعه آموزش دریافت سرویس رایگان می توانید برای اولین بار از این سرویس استفاده نمایید.
نظرات