جذابیت های کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری

جذابیت های کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری

صنعت آموزش طی سالها دستخوش تحولات سریعی شده است. آن روزهایی که حضور فیزیکی در کلاس تنها گزینه یادگیری بود گذشته است. به لطف گسترش اینترنت و ظهور فناوری های جدید شما می توانید به آموزش با کیفیت در هر کجا و هر زمان که بخواهید دسترسی پیدا کنید. تمام آنچه که شما برای شرکت در کلاس های آنلاین نیاز دارید یک کامپیوتر و اتصال اینترنت پر سرعت و انگیزه لازم برای یادگیری است. ظهور آموزش آنلاین این امکان را برای دانش آموزان با زندگی پرکار و انعطاف پذیری محدود برای دستیابی به آموزش با کیفیت فراهم کرده است. کودکان این نسل از همان ابتدا با تکنولوژی و اینترنت ارتباط برقرار می کنند و از آن برای بازی و سرگرمی استفاده می کنند. آموزش کودکان نیز هرچقدر جذاب تر باشد و با سرگرمی همراه شود کودکان را علاقمند به یادگیری می کند. سایت برگزاری کلاس آنلاین رومیت در این مطلب چند مورد از جذابیت های کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری را برای شما بیان کرده است. 

جذابیت کلاس آنلاین

علت جذابیت کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری چیست؟

کلاس های سنتی (حضوری) شما را یاد مدرسه، تخته سیاه، کتاب و معلم می اندازد. شیوه ای که قرن هاست به عنوان یک روش آموزشی استاندارد در حال استفاده است. اما چند سالی است روش آموزشی جدیدی صنعت آموزش را دچار تحولاتی شگفت انگیز کرده و آن آموزش انلاین است. در آموزش آنلاین تخته وایت برد مجازی جای خود را به تخته سیاه داده و فایل های چندرسانه ای جذاب صوتی و تصویری جایگزین کتاب و آموزش های روتین و خسته کننده شده اند. علاوه بر اینها این قابلیت در کلاس های آنلاین وجود دارد که شما با هر دستگاه متصل به اینترنت در کلاس آنلاین شرکت کنید. آموزش آنلاین یک تجربه یادگیری انعطاف پذیر و سفارشی است که مهارت کار با تکنولوژی را به شما آموزش می دهد.  این موارد همگی از جذابیت کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری بشمار می روند.

 • استفاده از فایل های صوتی و تصویری
  در کلاس های آنلاین مطالب در قالب چند رسانه ای ارائه می شود که برای جلب توجه دانشجویان مدرن مناسب تر هستند. کسی که کلاس های حضوری را یک بعدی می داند جذابیت کلاس آنلاین برایش بیشتر خواهد بود. استفاده از فایل های صوتی و ویدیویی، اسلایدها و فایل های پاورپوینت در آموزش باعث می شود دانشجویان اشتیاق بیشتری برای شرکت در کلاس آنلاین داشته باشند. 
  جذابیت کلاس آنلاین
 • یادگیری چند دستگاهی
   کلاس آنلاین این امکان را برای شما فراهم می کند تا با هر دستگاهی نظیر تلفن هوشمند، رایانه، تبلت و... بتوانید در کلاس شرکت کنید. بنابراین حتی اگر در مکانی قرار داشتید که دسترسی به رایانه نداشتید می توانید با گوشی تلفن همراه خود در کلاس آنلاین شرکت کنید. 
 • امکان حضور در کلاس از هر مکانی
  اینکه می توانید در اتوبوس، پارک، محل کار و یا هر مکان دیگر در کلاس آنلاین خود شرکت کنید از دیگر جذابیت های کلاس انلاین نسبت به کلاس حضوری محسوب می شود. 
 • آشنایی و مهارت کار با تکنولوژی
  یکی از جذابیت های کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری آشنایی و مهارت کار با فناوری روز دنیا است. کلاس های آنلاین افراد را مجبور به یادگیری تکنولوژی کرده است. شما همگام با تکنولوژی پیش می روید و با ابزارهای جدید و نحوه کار آنها آشنا می شوید.  
 • مهارت خودآموزی
  از آنجا که در دوره های آنلاین هیچ کس نیست که دانش آموز را مجبور کند آنلاین شود، مطالعه کند و یا سوال بپرسد، دانش آموز دوره آنلاین مسئولیت دوره تحصیل خود را بر عهده می گیرد و تبدیل به فردی بالغ می شود که برای او یادگیری و موفقیت بسیار ارزشمند است. این شیوه یادگیری دانش آموز محور یا فعال نامیده می شود. 
 • سهولت دسترسی
  با اتصال به اینترنت در کوتاه ترین زمان ممکن می توان به کلاس آنلاین و محتوای آموزشی دسترسی داشت. در حالی که برای شرکت در کلاس های حضوری لازم است مسافتی را طی کنید. سهولت دسترسی به محتوای آموزشی از جذابیت های کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری محسوب می شود.  
 • راحتی
  آموزش آنلاین به دلایلی به سرعت محبوبیت یافته است. ما معتقدیم مهم ترین این دلایل راحتی است. در دنیای مدرن امروزی همه ما بسیار مشغول هستیم و برای دانشجویان دشوار است که هر هفته یک زمان مشخص را برای شرکت در یک دوره آموزشی حضوری اختصاص دهند. یکی از جذابیت های آموزش آنلاین نسبت به آموزش حضوری این است که دانش آموزان می توانند برنامه زمانی کلاس خود را تعیین کنند و همینطور که در خانه هستند در کلاس درس شرکت کنند. 
 • دسترسی به آموزش آنلاین در هر زمان
  در دنیای پرمشغله امروز، الزام رفت و آمد برای شرکت در کلاس می تواند استرس و دردسر زیادی ایجاد کند. شما فردی با مسئولیت های شغلی، خانوادگی و شخصی هستید. یافتن زمان کافی برای شرکت در کلاس کار دشواری است. دیگر جذابیت کلاس آنلاین این است که اتلاف وقت بی مورد را برای حضور در کلاس از بین می برند. شما می توانید هر زمان تایم آزاد داشتید به محتوای آموزشی دسترسی پیدا کنید. به طور مثال در هنگام انتظار برای جلسات یا قرارها، یا حتی در حالی که فرزندان خود را برای انجام فعالیت های مدرسه همراهی می کنید.
 • مقیاس گستردگی مخاطبین آموزش آنلاین
  در دوره های آنلاین محدودیت جغرافیایی وجود ندارد و به شما کمک می کند مقیاس دسترسی خود را افزایش دهید. به این مفهوم که شما می توانید از هر مکانی در سراسر جهان شرکت کنید. بنابراین میزان حضور در کلاس های آنلاین گسترده تر خواهد بود. 
  جذابیت کلاس آنلاین
 • فرصت انتخاب رشته های مختلف
  یکی از بهترین چیزها در مورد کلاس های آنلاین این است که شما انتخاب گسترده تری از دوره ها و موضوعات برای یادگیری دارید. برخلاف کالج و دانشگاه فیزیکی انتخاب های شما محدود به تعداد مشخصی از دوره ها نخواهد بود. 
  در آموزش های حضوری موقعیت جغرافیایی یک دانشجو می تواند ویژگی تعیین کننده او برای فرصت های یادگیری و آموزش باشد. به دلیل اینکه او مجبور است دوره ای را انتخاب کند که به راحتی در دسترس باشد. اما در آموزش آنلاین دانشجویان مجبور نیستند خود را محدود به آموزشگاه هایی کنند که در مجاورت آنها واقع شده است. در عوض می توانند سایر مزایای یک دوره از جمله سبک تدریس، کیفیت، منابع دیجیتالی، موضوعات تحت پوشش و تخصص مدرسان را به درستی بسنجند. بنابراین فرصت انتخاب رشته های مختلف جذابیت کلاس آنلاین را بیشتر می کند. 
 • یک تجربه یادگیری انعطاف پذیر و سفارشی
  سرعت یادگیری در همه افراد یکسان نیست و همچنین هر کس در یک روز زمان یکسانی برای یادگیری ندارد. اما کلاس های آنلاین با انعطاف پذیر بودن برای سطح توانایی و نیاز هر دانش آموز درمان مناسبی برای این مسئله ارائه می دهد. علاوه بر این شما به مطالب متنوعی از مطالعه مانند کتاب های الکترونیکی، تصاویر، فیلم ها و موارد دیگر به صورت آنلاین دسترسی پیدا می کنید. و در هر زمان می توانید از این محتوای اموزشی استفاده کنید. معلمان همچین می توانند از طریق بحث یا گفتگو به شما کمک کنند تا درسی را بهتر درک کنید. بنابراین آموزش آنلاین بسیار سفارشی تر و پویاتر است. 
 • بازخورد را بیشتر و سریعتر دریافت کنید. 
  جالب است بدانید فراگیران در کلاس های آنلاین بیشتر از کلاس های معمولی با مدرسان ارتباط دارند. ارزیابی ها به طور منظم تر در کلاس های انلاین برنامه ریزی می شوند. بنابراین همانطور که فراگیران آنلاین باید ارزیابی ها را بیشتر انجام دهند مدرسان می توانند به طور مداوم پیشرفت آنها را کنترل کنند. بزرگترین مزیت این واقعیت این است که شکاف های یادگیری سریعتر شناسایی و اصلاح می شوند. 
 • مقرون به صرفه تر در مقایسه با کلاسهای حضوری
  آموزش آنلاین بسیار مقرون به صرفه تر از کلاس های حضوری است. زیرا هزینه رفت و آمد، اجاره کلاس، تدریس معلم و... حذف می شود و تنها هزینه دوره آنلاین را پرداخت می کنید. علاوه بر این دیگر نیازی به خرید یک لباس خاص برای شرکت در کلاس حضوری ندارید.

جذابیت کلاس آنلاین

کلام آخر:

حال که با جذابیت های کلاس آنلاین نسبت به کلاس حضوری آشنا شدیم می توانیم از قابلیت های کلاس آنلاین برای یادگیری بهتر کودکان خود استفاده کنیم. سرمایه گذاری در آموزش انلاین امروز سرمایه گذاری روی فردای خودتان است. و هیچ روزی بهتر از امروز برای انجام این کار وجود ندارد. داشتن مدرک تحصیلات عالی به طور چشمگیری چشم انداز شغلی، پیشرفت حرفه ای و پتانسیل درآمد شما را بهبود می بخشد. در شرایط کرونایی امروز دیگر زمان آن فرا رسیده که دوره های آنلاین را انتخاب کنید. سایت برگزاری وبینار و کلاس آنلاین رومیت مفتخر است با ارائه خدمات و امکانات مورد نیاز  نظرات و دیدگاه های خود را برای بلاگ رومیت ارسال کنید. 
 
نظرات