قوانین کلاس مجازی چیست؟

قوانین کلاس مجازی چیست؟

در هر محیطی که قرار می گیرد لازم است قوانین و آداب و رسوم مربوط به آن محیط را رعایت کنید. اما در عصر دیجیتال که قوانین نانوشته آنلاین به طور مداوم در حال تغییر است، ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد. همانطور که می دانید اصول آداب و معاشرت در واقع یک قانون برای تعامل با دیگران در اینترنت به روشی محترمانه است. در ادامه این مطلب از نرم افزار کلاس آنلاین رومیت می خواهیم بدانیم قوانین کلاس مجازی چیست و این قوانین برای دانش آموزان، معلمان و والدین چگونه است. 

عناوین آموزشی این مطلب:

قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان

قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان 

به عنوان یک دانشجوی آنلاین در کلاس مجازی ارتباطات کمی متفاوت از کلاس های حضوری است. تفاوت در این است که بیشتر ارتباطات از طریق متن نوشتاری در یک محیط آنلاین است. از آنجا که در این روش امکان مشاهده زبان بدن و بازخورد از شنونده وجود ندارد دانستن برخی از قوانین کلاس مجازی برای ارتباطات بهتر لازم و ضروری است. با این کار پیام شما به درستی به شخص مورد نظر انتقال داده می شود. حال می خواهیم 7 مورد از قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان را به شما بازگو کنیم:

قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان

 1. سر ساعت در کلاس حضور داشته باشید. 
  حضور به موقع در کلاس آنلاین یکی از موارد بسیار مهم است که دانش آموزان حتما باید رعایت کنند. حتی الامکان 10 دقیقه زودتر از تایم شروع کلاس برای حضور در کلاس آماده شوید. 
 2. فعالانه در مباحث کلاس شرکت کنید.
  سعی کنید در مباحث کلاس به صورت فعالانه شرکت کنید.
 3. اتصال اینترنتی قابل اطمینان داشته باشید. 
  حجم و سرعت اینترنت خود را قبل از شروع کلاس چک کنید تا در طول مدت زمان برگزاری کلاس آنلاین با مشکل مواجه نشوید. در صورتی که در حین کلاس اینترنت شما قطع شد ممکن است این قطعی لحظه ای باشد. با حفظ خونسری سعی کنید مشکل را برطرف نمایید.
 4. اطلاعات هویتی خود را به طور کامل بنویسید.
  لازم است هر دانش آموز اطلاعات هویتی خود را در زمان ورود به کلاس به طور کامل بنویسد. از نوشتن نام مستعار و استیکر در زمان معرفی خود بپرهیزید. 
 5. لباس رسمی داشته باشید. 
  ترجیحا بهتر است لباس رسمی پوشیده باشید تا در صورت صلاح دید معلم بتوانید دوربین خود را روشن کنید. 
  قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان
 6. از هدفون استفاده کنید. 
  به منظور حفظ تمرکز بیشتر روی محتوای آموزشی کلاس آنلاین و دریافت صدای واضح مدرس از هدفون استفاده نمایید. 
 7. پس از پایان صحبت حتما میکروفون خود را خاموش کنید. 
  به منظور حفظ نظم بیشتر در کلاس آنلاین لازم است پس از اینکه صحبت شما تمام شد میکروفون خود را خاموش نمایید. 
 8. برنامه ریزی داشته باشید.
  با ایجاد یک برنامه منظم پس از اتمام هر جلسه از کلاس، فایل صوتی کلاس را مجددا مرور کرده و تکالیف هر جلسه را در زمانی مناسب انجام دهید. 
 9. از لپ تاپ یا تبلت استفاده نمایید. 
  شرکت در کلاس های آنلاین از طریق تمامی دستگاه های هوشمند نظیر لپ تاپ، تبلت و گوشی تلفن همراه امکان پذیر است. اما به منظور دسترسی به تمام امکانات کلاس ترجیحا بهتر است از لپ تاپ یا تبلت استفاده نمایید. علاوه بر این کلاس آنلاین شما در ابعاد بزرگ تر و با وضوح بهتر به شما نمایش داده می شود. 
 10. عوامل حواس پرتی را از خود دور کنید. 
  ترجیحا یک محیط آرام و بدور از شلوغی برای شرکت در کلاس آنلاین انتخاب نمایید. رسانه های اجتماعی و تمامی عواملی که باعث حواس پرتی شما می شوند را در طول زمان کلاس آنلاین از خود دور نگه دارید. 
  قوانین آموزش مجازی
 11. در طول کلاس مجازی از خوردن و آشامیدن بپرهیزید. 
  یکی از عواملی که منجر به حواس پرتی در کلاس های مجازی می شود خوردن و آشامیدن است. بنابراین در طول کلاس آنلاین سعی کنید تمام توجهتان را به کلاس بدهید و زمان استراحت یا زمان دیگری خارج از تایم کلاس را برای خوردن و آشامیدن در نظر بگیرید. 
 12. لحنی محترمانه داشته باشید. 
  باید بدانید همکلاسی ها و معلم شما افراد واقعی هستند که تحت تاثیر کلماتی که می گویید و می نویسید قرار می گیرند. احترام به احساسات و عقاید دیگران بسیار ضروری است. حتی اگر با احساسات شما متفاوت باشد. تمرکز بر لحن خود هنگام نوشتن ارتباط مجازی شما را تقویت می کند. 
  قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان
 13. از آیکن دست استفاده کنید.
  به منظور حفظ نظم در کلاس برای پرسیدن سوال یا حل تمرین دست بلند کنید. 
 14. قبل از تایپ فکر کنید. 
  آیا تا به حال شده است که پیامکی را با نیت خیری ارسال کرده باشید اما گیرنده شما فکر کرده بی ادبی می کنید؟ اگر چنین است لازم است در زمان ارسال پیام به این موضوع دقت داشته باشید و متن پیام خود را قبل از ارسال با صدای بلند بخوانید و در صورت نیاز آن را اصلاح نمایید. 
 15. کنایه می تواند نتیجه معکوس بدهد.
  طعنه منبع بسیاری از استدلال های نادرست آنلاین است. آنچه برای شما یک شوخی آشکار به نظر می رسد می تواند برای کسانی که شخصا شما را نمی شناسند، بی ادبانه تلقی شوند.  بنابراین بهتر است از طعنه زدن در کلاس های آنلاین کاملا اجتناب کنید. 
  معلمان در کلاس های آنلاین دوست دارند شاهد درخشش شخصیت شما باشند. اگر معلم شما جزو آن دسته از افراد شوخ طبع است می توانید پیام های خود را همراه با شکلک های مناسب و بدور از بی ادبی ارسال کنید. اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که در کلاس های دانشگاهی که کاملا رسمی و جدی است از شکلک استفاده نکنید. 
  قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان
 16. به صحبت های مدرس با دقت گوش دهید. 
  یکی از عوامل مهم در یادگیری کلاس های مجازی گوش دادن و توجه به صحبت های مدرس است. سعی کنید در طول جلسه آموزشی با دقت مطالب آموزشی را گوش دهید. 
 17. رسمی صحبت کنید. 
  در یک محیط آموزشی آنلاین بهتر است نوع نوشتار شما کاملا رسمی و ادبی باشد. ارتباطات کتبی شما باید حرفه ای بوده و سبک نوشتاری مناسبی را منعکس کند. بنابراین لازم است قوانین دستور زبان را در کلاس درس رعایت کنید. 
 18. ارسال تکالیف به روش صحیح  
  در روش آموزش آنلاین دانستن چگونگی ارسال صحیح تکالیف رمز موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی آنلاین است. مربیان دوره های آنلاین معمولا قوانینی را برای ارسال تکالیف مشخص می کنند. حتما این قوانین را رعایت کنید. 
 19. قبل از مدرس از کلاس خارج نشوید.
  انتهای کلاس معمولا مدرسین زمانی را برای مرور مطالب می گذارند. این کار به یادآوری مطالب آموزشی آن جلسه کمک می کند. علاوه بر این تمرین ها و تکالیف در این زمان  توسط مدرسین ارائه می شود. همچنین به منظور حفظ احترام بهتر است تا زمانی که استاد در کلاس حضور دارد شما نیز حضور داشته باشید. 
  قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان
 20. مکان مناسبی را برای آموزش انتخاب کنید. 
  فضایی که برای شرکت در کلاس مجازی انتخاب می کنید باید در یک محیط آرام و بی سر و صدا و دارای نور کافی باشد. ترجیحا بهتر است برای تسلط بیشتر کامپیوتر یا لپ تاپ شما روی یک میز قرار داشته باشد و شما روی صندلی بنشینید. 

سوالات متداول درباره قوانین کلاس مجازی 

 • چه کارهایی نباید در کلاس آنلاین انجام دهیم؟
  از فعالیت های خارج از کلاس آنلاین که ممکن است شما را از کلاس منحرف کند مانند وب سایت های رسانه های اجتماعی، فیلم ها یا خرید ها اجتناب کنید. در طول کلاس سایر وب سایت های باز شده را ببندید و اعلان های گوشی خود را غیرفعال کنید. 
 • 10 مورد از قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان کدام است؟
  حضور به موقع در کلاس 
  شرکت فعالانه در مباحث کلاس
  چک کردن اتصال اینترنت
  نوشتن اطلاعات هویتی به طور کامل
  پوشیدن لباس رسمی
  خاموش کردن میکروفون پس از صحبت
  برنامه ریزی و مدیریت زمان 
  حذف عوامل حواس پرتی 
  داشتن لحن محترمانه
  صحبت کردن رسمی و مودبانه 
 • در کلاس آنلاین چگونه باید رفتار کنیم؟
  خود را مسئول بدانید.
  مدیریت زمان را تمرین کنید.
  یک فضای مطالعه منظم ایجاد کنید. 
  حواس پرتی ها را از بین ببرید.
  دریابید که چگونه بهتر یاد می گیرید.
  فعالانه در بحث ها شرکت کنید. 
  و...
 • چرا قوانین در یک کلاس آنلاین مهم است؟
  قوانین کلاس مجازی دانش آموزان را به داشتن رفتارهای مناسب در یک کلاس آنلاین ترغیب می کند. اساسا هدف مشترک تمام قوانین کلاس مجازی اطمینان از رفتار مناسب و احترام داخل کلاس به منظور برگزاری یک کلاس آنلاین با کیفیت و با بازخورد عالی است. 

کلام آخر:

کلاس مجازی نیز همانند کلاس آنلاین قوانین مربوط به خود را دارد. رعایت قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان به آنها کمک می کند در فضایی شاد و صمیمی به راحتی و بدون ایجاد هیچ مشکلی آموزش ببینند. در این مطلب از سایت برگزاری کلاس آنلاین رومیت دانستیم قوانین کلاس مجازی برای دانش آموزان چیست و چرا رعایت قوانین در یک کلاس آنلاین مهم است. این قوانین در رابطه با برگزاری وبینار نیز صدق می کند. شما به عنوان یک دانشجوی کلاس آنلاین کدام یک از قوانین کلاس مجازی را رعایت می کنید؟
 
نظرات