چگونه سر کلاس انلاین تمرکز داشته باشیم؟

چگونه سر کلاس انلاین تمرکز داشته باشیم؟

در دنیای مدرن امروز مطالعه آنلاین به عنوان یک گزینه جدید برای آموزش اضافه شده است. اگر چه سازگاری با محیط های جدید ممکن است ایده آل نباشد یا برای سبک یادگیری شما مناسب نباشد، اما این نوع سازگاری است که در نهایت رشد و تکامل شخصی شما را فراهم میکند. درست است که آموزش آنلاین همانند آموزش حضوری زیاد جدی گرفته نمی شود، اما گاهی به دست آوردن تجربیات جدید و همگام ساختن خود با دنیای مدرن امروز برای پیشرفت لازم و ضروری است. بسیاری از افراد حتی ممکن است در مقابل آموزش های آنلاین مقاومت نشان دهند زیرا مطمئن نیستند که چگونه می توانند در خانه مطالعه کنند. اما نگران نباشید ما در رومیت به شما می آموزیم چگونه سر کلاس آنلاین تمرکز داشته باشیم؟


عناوین آموزشی این مطلب:

چگونه سر کلاس آنلاین تمرکز داشته باشیم؟

راه های افزایش تمرکز دانش آموزان در کلاس آنلاین

 1. یک برنامه ثابت را حفظ کنید. 
  یکی از مزیت های شرکت در کلاس های آنلاین این است که نیازی نیست که هر روز در کلاس ها شرکت کنید. یا حتی از نزدیک با استاد خود ملاقات کنید. بنابراین شما برای شرکت در کلاس های آنلاین خود بسیار آزادید اما اجازه ندهید این آزادی شما را به چالش بکشد. برای کلاس های آنلاین خود برنامه ریزی مشخص داشته باشید. هر روز تایمی را برای کلاس های آنلاین خود در نظر بگیرید. 
 2. تهیه یک چک لیست روزانه 
  تهیه یک چک لیست روزانه یک روش عالی برای یادآوری آنچه که باید انجام شود و تعیین این است که واقعا چه زمانی برای انجام پروژه  ها و تکالیفی که باید انجام دهید وقت دارید. این کار به شما کمک می کند وقت خود را برنامه ریزی کنید. 
 3. انتخاب یک محیط مناسب برای افزایش تمرکز
  مکانی را برای آموزش انتخاب کنید که دارای نور کافی و به دور از شلوغی و سر و صدا باشد. در یک فضای کاملا آرام قطعا تمرکز بیشتری برای یادگیری خواهید داشت. تا جای امکان سعی کنید در هنگام شرکت در کلاس آنلاین از اطرافیان دور باشید. حضور حتی یک فرد دیگر در کنار شما آرامش شما را در هنگام یادگیری به هم می ریزد. 
 4. مواردی که باعث حواس پرتی شما می شود را به حداقل برسانید. 
  تمامی مواردی که حواس شما را در طول کلاس آنلاین پرت می کند نظیر تماس های غیر ضروری، اعلان های رسانه های اجتماعی و... را از خود دور کنید. 
 5. یادتان باشد از تایم های استراحتی که مدرس بین کلاس مشخص می کند استفاده کنید.
  مغز شما برای یادگیری بهتر در فواصل زمانی مشخصی نیاز به استراحت دارد. در طول کلاس استاد تایم 10- 15 دقیقه ای را برای استراحت مشخص می کند. سعی کنید به طور کامل از تایم استراحت خود استفاده کنید. در این صورت بازدهی شما برای یادگیری افزایش خواهد یافت. در تایم استراحت سعی کنید از موقعیت استفاده کنید و آب بنوشید، چشمانتان را برای مدتی ببندید، مقداری ورزش سبک انجام دهید، مراقبه کنید و... 
 6. از منابع خارجی آنلاین کمک کنید. 
  در صورتی که مطلبی را در کلاس متوجه نشدید از منابع آنلاین کمک بگیرید. مطالعه خود را در رابطه با موضوع کلاس خود در فضای مجازی افزایش دهید. خود را به چالش بکشید.
 7. در بحث های کلاسی شرکت کنید.  
  یک مولفه حیاتی برای موفقیت در کلاس های آنلاین است که دانش آموزان اکثرا آن را نادیده می گیرند. از طریق ارتباط با استاد خود می توانید سوالات خود را بپرسید. تعامل بیشتر با استاد و همکلاسی ها به شما در افزایش تمرکز و یادگیری بهتر کمک می کند. زمانی که مدرس در کلاس سوالی را می پرسد برای پاسخ به سوالش داوطلب باشید. 
 8. خواب شبانه مناسبی داشته باشید. 
  خوابیدن به موقع در هنگام شب بسیار موثر خواهد بود. با خواب به موقع شبانه روز بعد می توانید با تمرکز بیشتری در کلاس آنلاین خود شرکت کنید. 
 9. یادداشت برداری کنید. 
  به منظور افزایش تمرکز در کلاس می توانید نکات مهم را یادداشت برداری کنید. تجربه نشان داده است هر چه حواس شما به درس بیشتر باشد موجب تقویت و افزایش تمرکز در کلاس درس می شود. در طول کلاس درس هر کجا که از استاد خود نکته مهمی را شنیدید سریع دست به قلم شوید و آن را یادداشت کنید. 
 10. صبحانه مغذی بخورید. 
  خوردن یک صبحانه مغذی قبل از شروع کلاس انرژی لازم را برای شرکت در کلاس برای شما فراهم می کند. و در نتبجه به شما  کمک می کند تا در کلاس تمرکز بیشتری داشته باشید. برای خوردن صبحانه سالم و مغذی اهمیت قائل شوید. در این صورت انرژی بیشتری در طول روز دارید و در طول مدت زمان کلاس آنلاین خود احساس خستگی نخواهید کرد. هر چقدر سرحال و پرانرژی تر باشید تمرکز شما در کلاس افزایش می یابد.  

تمرکز در کلاس آنلاین

سوالات متداول درباره افزایش تمرکز در کلاس آنلاین 

 1.  چگونه می توانم در کلاس های آنلاین بهتر تمرکز کنم؟
  •    برنامه ریزی داشته باشید. 
  •    یادداشت برداری کنید. 
  •    صبحانه مغذی بخورید.
  •    خواب شبانه به موقع داشته باشید.
  •    حواس پرتی ها را به حداقل برسانید.
  •    به موقع استراحت کنید.
  •    یک چک لیست تهیه کنید.
  •    با استاد و همکلاسی های خود بحث و گفتگو کنید. 
  •    یک فضای راحت و آرام را برای کلاس خود تنظیم کنید.
 2.    آیا تحصیل در اینترنت بهتر است؟
  آموزش آنلاین برای دانش آموزان موثرتر و بهتر خواهد بود. علاوه بر این آموزش آنلاین نسبت به آموزش حضوری آسیب کمتری به محیط زیست می رساند. 
 3.  عواملی که باعث حواس پرتی در کلاس آنلاین می شوند کدامند؟
  روش آموزش آنلاین به دلیل ساختار متفاوتی که نسبت به شیوه سنتی دارد می تواند چالش برانگیز باشد. مهم ترین عوامل حواس پرتی برای دانشجویان شبکه های اجتماعی، پیام کوتاه، تماس تلفنی، خانواده، تلویزیون که باعث کاهش بهره وری نیز می گردد.

کلام آخر 

با روش های گفته شده در این مطلب از بلاگ رومیت شما می توانید روی یادگیری آنلاین خود تمرکز بیشتری داشته باشید. اگر به هر دلیلی آموزش آنلاین را به آموزش حضوری ترجیح می دهید لازم است راه های افزایش تمرکز در کلاس آنلاین را برای بازدهی بهتر در کلاس خود بکار گیرید. راهکار شما برای افزایش تمرکز در کلاس آنلاین چیست؟ نظرات و دیدگاه های خود را با سایت برگزاری کلاس آنلاین رومیت به اشتراک بگذارید. 
 
نظرات