توصیه هایی برای یادگیری بهتر در کلاس های آنلاین

توصیه هایی برای یادگیری بهتر در کلاس های آنلاین

روزهایی که برای گذراندن دوره مورد علاقه خود مجبور بودید مسافت زیادی را طی کنید تا در یک کلاس سنتی شرکت کنید گذشته است. امروزه با ظهور رایانه ها و نرم افزار کلاس آنلاین، شیوه آموزش به طور کلی تغییر کرده است. ممکن است شما در اولین دوره آنلاین خود ثبت نام کرده باشید که بسیار خوب است اما آیا مهارت های لازم برای تکمیل دوره را دارید؟ برخی از بهترین مهارت ها و استراتژی های مورد نیاز برای تحصیل در یک محیط یادگیری آنلاین چیست؟ در این مطلب از نرم افزار کلاس آنلاین رومیت توصیه هایی برای یادگیری بهتر در کلاس های آنلاین و راهکارهای بهبود آموزش مجازی به همراه چند پیشنهاد کاربردی برای تدریس آنلاین معلمان ارائه شده است که به برگزاری یک آموزش آنلاین با کیفیت و یادگیری اثربخش کمک می کند.  اگر به دنبال برگزاری کلاس آنلاین و برگزاری وبینار با کیفیت در نرم افزار کلاس آنلاین رومیت هستید پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

راهکارهای بهبود آموزش مجازی

شکی نیست که شرکت در کلاس های آنلاین می تواند برای بسیاری از زبان آموزان فوق العاده راحت باشد. با این وجود این نوع یادگیری به انضباط شخصی، انگیزه قوی و مهارت های مدیریت زمان موثر نیاز دارد. در ادامه برخی از راهکارهای بهبود آموزش مجازی آورده شده است:

با انگیزه بمانید.

دوره های آنلاین به بهترین وجه مناسب افرادی است که می خواهند سطح تحصیلات خود را در حالی که کارهای دیگری مانند کار در یک سازمان را انجام می دهند، ارتقاء دهند. اما همیشه داشتن انگیزه و نشان دادن سطح بالایی از انضباط شخصی که مهارت های اساسی مطالعه برای دانشجویان آنلاین است، چالش برانگیز است. برای توسعه این مهارت لازم است که تلاش های لازم برای تعهد کامل در دوره آنلاین خود را دست کم نگیرید. برخی از نکاتی که به دانشجویان آنلاین کمک می کند از طریق یک دوره آنلاین مشغول و انگیزه خود را حفظ کنند شامل موارد زیر است:
•    در مورد تحصیلات و حرفه خود مثبت بمانید.
•    ایجاد یک روال مطالعه
•    همیشه با انجام یک کار دشوار به خودتان پاداش دهید.
•    فضای مطالعه خود را با نقل قول های الهام بخش مربوط به دوره خود جذاب کنید.

استفاده از نرم افزار کلاس آنلاین قابل اعتماد

راه دیگر برای بهبود دوره مهارت های مطالعه آنلاین این است که اطمینان حاصل کنید از ابزارهای یادگیری آنلاین قابل اعتماد برخوردار هستید. همانطور که همه ما می دانیم اتفاقات ناگواری در فناوری رخ می دهد و ممکن است در شرایط ضروری نظیر اواسط آزمون آنلاین مشکلاتی رخ دهد! برای جلوگیری از چنین شرایطی، ابتدا اطمینان حاصل کنید که به اینترنت قابل اعتماد دسترسی دارید. سپس بهترین نرم افزار آموزش آنلاین را برای کلاس آنلاین خود انتخاب کنید. در آخر اطمینان حاصل کنید که از تمام مطالب و محتوای آموزشی دوره های آنلاین خود پشتیبان تهیه کرده اید. به طور کلی داشتن نرم افزار کلاس آنلاین قابل اعتماد به شما کمک می کند تا از دوره آموزش الکترونیکی خود مطلع باشید.

تعیین اهداف یادگیری واقع بینانه استراتژی دیگری برای ادامه مسیر آموزش الکترونیکی و ارتقاء مهارت های مطالعه،
لازم است ابتدا اهداف خود را از آموزش آنلاین مشخص نموده و بدانید برای تکمیل دوره و رسیدن به اهداف خود چه مدت زمان لازم دارید.

کمک خواستن از دیگران در صورت بروز مشکل

اگرچه ممکن است یافتن راه حل برای وظایف آنلاین مرتبط با دوره خود به طور مستقل مفید باشد، اما عدم تماس با افراد دیگر در زمان شرکت در دوره آنلاین می تواند مشکل ساز شود. درخواست کمک در صورت نیاز بیشتر راهی عالی برای بهبود دوره های مهارت مطالعه آنلاین شماست. به یاد داشته باشید اگر در مواقع ضروری درخواست کمک نکنید ممکن است از دیگر همکلاسی های خود عقب بمانید. علاوه بر والدین، مدرسین دوره های آموزشی می توانند در صورت بروز مشکل شما را راهنمایی کنند.

درگیر بحث های آنلاین شوید.

شرکت در بحث ها و گفتگوهای آنلاین با همکلاسی های مجازی یکی از بهترین راه ها برای بهبود مهارت ها و تجربیات مطالعه آنلاین است. روش های مختلفی برای ارتباط با سایر زبان آموزان وجود دارد که اغلب توسط نرم افزار کلاس آنلاین انتخاب می شود. به عنوان مثال ابزارهای موجود در رومیت به شرکت کنندگان اجازه می دهد به صورت آنلاین با یکدیگر چت کنند و … .به طور معمول فراگیران آنلاین باید به طور فعال در فعالیت های گروهی، انجمن ها و گفتگوهای آنلاین شرکت کنند.

تایمی را برای استراحت در نظر بگیرید.

وقفه در تایم های آموزش آنلاین یکی از مهم ترین راه ها برای بهبود مهارت های مطالعه دوره آنلاین شماست. اگر تایم دوره های آنلاین شما طولانی است ممکن است دچار خستگی شوید. بنابراین مهم است که برخی وقفه ها را در برنامه یادگیری خود بگنجانید. هنگام انجام چنین وقفه هایی لازم است از فضای مطالعه دور شوید، با انجام این کار ذهن شما استراحت کرده و انرژی خود را تجدید می کنید.

تمامی موارد گفته شده ویژه دانش آموزانی است که در دوره های آنلاین شرکت کرده و به دنبال راهکارهای بهبود آموزش مجازی هستند که در عین حال بسیار موثر هستند. در ادامه ترفندهایی برای بهبود تدریس آنلاین معلمان به شما ارائه می دهیم.

چند پیشنهاد کاربردی به معلمان برای تدریس آنلاین

معلمان نیز لازم است ترفندهایی برای بهبود تدریس آنلاین به کار گیرند. این کار به گرفتن نتیجه مطلوب تر و دریافت بازخورد بهتر از آموزش آنلاین کمک خواهد کرد.

انتخاب زمان مناسب برای تدریس

بهتر است زمانی را برای تدریس انتخاب کنید که کمترین میزان حواس پرتی را داشته باشد. برنامه ریزی زمانی داشته باشید و در زمان آموزش تمام توجه خود را برای تدریس بگذارید.

آمادگی لازم برای تدریس

تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز برای تدریس را قبل از شروع دوره آماده کنید. چیزهایی که باعث حواس پرتی شما می شود را تا حد امکان از خود دور نگه دارید. یک لباس رسمی بپوشید و قبل از شروع جلسه مشخص کنید چه مطلبی را می خواهید آموزش دهید.

حضورو غیاب در کلاس

از دانش آموزان بخواهید حضور خود را اعلام کنند و با انجام این کار به آنها بفهمانید حضور در کلاس آنلاین چه میزان اهمیت دارد.

استفاده از میکروفون و وبکم در هنگام تدریس

به منظور یادگیری بهتر در کلاس های آنلاین بهتر است در حین تدریس صدا و تصویر خود را به اشتراک بگذارید. ارسال صدا و تصویر فضای کلاس آنلاین را به فضای کلاس حضوری نزدیک تر می کند و دانش آموز احساس می کند در کلاس حضور دارد.

درگیر کردن دانش آموزان

از سخنرانی های طولانی بپرهیزید و سعی کنید با مشارکت دادن دانش آموزان آنها را درگیر آموزش کنید. از آنها درس بپرسید و یا تمرین هایی را برای حل کردن به آنها بدهید و از آنها بخواهید جواب را برایتان ارسال کنند.

ایجاد رقابت بین دانش آموزان

شما می توانید یک گروه مجازی ایجاد کنید تا دانش آموزان بتوانند در آن به بحث و تبادل نظر بپردازند و برای انجام کارهایی که مشخص کرده اید به نتیجه برسند.

ترکیب کردن روش های سنتی در تدریس

استفاده از سبک های سنتی در یادگیری دانش آموزان کلاس را به محیطی مفید برای یادگیری تبدیل کرده و باعث افزایش تعامل دانش آموزان با یکدیگر  و با معلم خود شود.

ارائه بازخورد کلاس

به منظور افزایش ایجاد انگیزه در دانش آموزان و بهبود عملکرد آنها مهم است که مرتب بازخورد کلاس را ارائه دهید تا دانش آموزان بتوانند ایرادات خود را اصلاح کرده و مهارت های خود را تقویت کنند.

شوخی کردن

با توجه به اینکه کلاس های آنلاین همانند کلاس های حضوری چهره به چهره نیست لازم است برای برقراری ارتباط بهتر با دانش آموزان کلاس انلاین یک فضای شاد ایجاد نمایید.

درخواست بازگو کردن مطالب از دانش آموزان

پس از اینکه هر مطلبی را در کلاس آنلاین آموزش دادید بهتر است هر بار از یکی از دانش آموزان بخواهید آن مطلب را برای شما بازگو کنند.
تایمی را برای رفع اشکال اختصاص دهید.
شما می توانید خارج از تایم کلاس آنلاین زمانی را برای رفع اشکال در نظر بگیرید. انجام این کار از میزان استرس دانش آموز تا حد زیادی می کاهد.

کلام آخر:

نرم افزار کلاس آنلاین رومیت در این مطلب توصیه هایی برای یادگیری بهتر در کلاس های آنلاین و راهکارهای بهبود آموزش مجازی را در اختیار شما قرار داده است. در صورت دنبال کردن این روش ها می توانید یادگیری آنلاین خود را تقویت کنید. در نتیجه تجربه یادگیری آنلاین شما بسیار سرگرم کننده و لذت بخش خواهد بود. موضوع دیگری که در این مطلب به آن پرداخته شده چند پیشنهاد کاربردی به معلمان برای تدریس آنلاین است که به آنها کمک می کند یک تدریس اثربخش و با کیفیت داشته باشند. آیا شما در کلاس های آنلاین خود راهکاری برای بهبود آموزش مجازی بکار گرفته اید؟ کدام راهکار به نظر شما اثربخش تر است؟ دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.